Doktor kontrolde alttan bakma

fatma_yaldiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2008
166
0
37
KIZLAR SON ZAMANLARIMAZA YAKLAŞIYORUZ BEN HEM ARALIK HEMDE KASIM ANNESİYİM YANİ KASIMDA DA DOĞURABİLİRİM. YA BEN ŞUNU MERAK EDİYORUM. DOKTOR NE ZAMAN ALTTAN BAKIYOR. BANA DİĞER DOKTORUM BAYAN DOKTORUM İ,LK ÜÇ AY ALTTAN BAKTI AMA ÖYLE BACAKLI KOLTUKTA DEĞİL. ŞİMDİ ERKEK DOKTORA GEÇTİĞİM İÇİN İŞİN AÇIKCASI TEDİRGİNİM. FİKRİ OLAN VARMI BU KONUDA.:eek::eek:

canım doğum zamanı yaklaştığı zaman ister istemez bakcak.doğumun gününe karar vermek için bakcak.ben böle biliyorum.

fatmacım;
ben 30 haftalıkken, acile gitmiştim, asırı kusma ishal şikayetiyle. serum falan takmışlerdı. ilk defa o zaman baktı doktor alttan açılma var mı diye. doğum zamanı yaklaşınca bakıyor bütün doktorlar. 36 haftadan sonraki kontrollerde daha yüksek ihtimal alttan muayene. Ama ben de sana katılıyorum, hiç de kolay değil.

Ya ben de çok merak ediyorum.Haftaya pazartesi gitcem ben.
Acaba alttan bakar mı ki?
Şimdiye kadar hiç bakılmadı.

Ağda işini daha sonraya bırakmak istiyorum ama alttan bakacaksa bu hafta almalıyım.Napcam bilmiyorum.

ya ben de çok merak ediyorum.haftaya pazartesi gitcem ben.
Acaba alttan bakar mı ki?
şimdiye kadar hiç bakılmadı.

Ağda işini daha sonraya bırakmak istiyorum ama alttan bakacaksa bu hafta almalıyım.napcam bilmiyorum.
canim gittiğinde bizimlede paylaşirmisin. Benim teyze kizi 17 kasimda doğum demiş 30 ekimde tekrar randevu vermiş bugün gitmişti. O zaman alttan bakarim demiş

darkcım temiz olmak lazım artık, her an her şey olabilir... ben de gecen hafta sonu yaptım o işi

çatı muayenesi 35-36 gibi yapılıyor sanırım. 36 dan sonra zaten hafta bir çağırıyorlarmış. ondan sonra sık sık bakarlar herhal :))

Kızlar benim bildiğim ki doktorumun da söylediği
36.haftadan sonra alttan muayene olucaz...Beni ayın 15inde
cagırdı o zaman bakmıcak ama artık ondan sonra haftada bir görüsücez dedi
Buda zaten 36. haftadan sonraya denk geldigi icin baslıcak alttan muayene
ama gelin bana sorun hic memnun diilim ya cok korkuorum ve tiksiniorum
o muayene isinden ben :KK43:

Son aylarımda iki kez alttan muayene oldum kızlar. İkisinde de rahim ağzı boyunu ölçtüler ve akıntı kontrolü yaptılar. Çatı muayenesi olmadım ama bugüne kadar ki deneyimlerime göre şunu söyleyebilirim acı çekmemenizin tek yolu rahat olmanız. Bacaklarınızı ve vajinayı kasmayacaksınız. Doktorunuz erkek bile olsa bu onun işi, rahat olun. Hamile kalmadan önce kaşıntı şikayetiyle gittiğim muayenede de alttan olmuştum. O zaman çok kendimi kastığım için canım çok yanmıştı. Fakat hamile olduğumda o masadayken aklımdan hep şu geçiyordu, 'Bebeğim bile oradan geçecek, hiçbir sancı hissetmeyeceğim' böyle içimden geçirip tavana baktım ikisinde de ve canım yanmadı. :))) çok ayrıntılı anlatıyorum ama merak ediyorsunuz.

son aylarımda iki kez alttan muayene oldum kızlar. Ikisinde de rahim ağzı boyunu ölçtüler ve akıntı kontrolü yaptılar. çatı muayenesi olmadım ama bugüne kadar ki deneyimlerime göre şunu söyleyebilirim acı çekmemenizin tek yolu rahat olmanız. Bacaklarınızı ve vajinayı kasmayacaksınız. Doktorunuz erkek bile olsa bu onun işi, rahat olun. Hamile kalmadan önce kaşıntı şikayetiyle gittiğim muayenede de alttan olmuştum. O zaman çok kendimi kastığım için canım çok yanmıştı. Fakat hamile olduğumda o masadayken aklımdan hep şu geçiyordu, 'bebeğim bile oradan geçecek, hiçbir sancı hissetmeyeceğim' böyle içimden geçirip tavana baktım ikisinde de ve canım yanmadı. :))) çok ayrıntılı anlatıyorum ama merak ediyorsunuz.

canim ayrintili anlattiğin iyi oldu ama bişeyde sorcam sana bu muayeneyi olurken o kürtaj veya doğum koltuğu gibi bi koltuk varya ordami bakiyo

Anlatırım gidince neler olduğunu size.37. haftada gideceğim.Belki doğu tarihini de kararlaştırırız doktorla.

Yalnız tarihi kararlaştıramazsak bile doktorun beni her hafta çağırmaya niyeti yok zaten.Olmazsa bir 2 hafta sonra yine gelirsin dedi çünkü.

Bende temizolmakdan yanayım da.Doğumdan önce bi kez daha ağda yaptırmak zorunda kalmayayım diyordum.Zaten hiç sevmeyerek yaptırıyorum şu işi...
Olmazsa ben hemşiremizi arar telefonda ona sorarım bu gelişimde alttan muayene olcakmı diye.

Walla derdim ağda benim.Acı deil :)))

ohhoooo ben alttan muayene olayını çoktaaan aştım..hamilelikten önce adet düzensizliği , yumurtlama problemleri, hamilelikte ilk üç ay , sonra kanamadan dolayı ben diyim 20 siz deyin 30 kez oldum o işi..ayrıca normal masada , çatalda , ayakta , elle birsürü şekillerde bakıldı..yani alışkınım ..her seferinde de temizlenmeden gitmem kontrole..ister yukardan ister aşağıdan baksın muhakkak temizlerim..

Canım çatalda bakmışlardı benim üçünde de. İlk ay vajinal ultrasona ise normal masada bakmıştı. Zaten aynı masa, çatalı çekip, altını kaldırınca yatak oluyor o masa. Ben de tüm muayenelerde temiz olmasına dikkat etmiştim ama son kanama olunca gittiğimde ne yazık ki öyle pırıl pırıl bir halimiz yoktu. Hatta tereddüt ettim ve doktora ama ben hazırlıklı değilim dediğimde, saçmalyama önemli olan bebeğin sağlığı, temiz olsa ne olacak diye cevap almıştım ki içim rahatlamıştı. Sonra da çok çekinmemiştim.

Ya bir de Eylül'ün dediği gibi ne kadar çok olursa o kadar alışıyorsunuz bu olaya. En sonunda kolunu bacağını doktora göstermek gibi geliyor ki doğrusu da böyle düşünmek zaten. Zaten hamilelik dışında altı ayda bir jinekoloğa muayene olmamız lazım.

Bir de anneme ben çatalda çok heyecanlanıyorum o heyecanla ıkınamam bile dediğimde annem, o sancıyla ne heyecanı zaten vücudun kendiliğinden ıkınmanı gerektirecek, merak etme demişti.

benimde dr um 37. haftanda alttan muayne edip doğum şekline karar vericez dedi heralde 36. 37. haftalarda bakılıyor heran hazırlıklı olmamız lazım

Onu ben kadar yaşayan yoktur heralde.Yok aşılamaydı,yok yara yakılmasıydı,yok kültür alınmasıydı.Yazsam roman olur :KK70:DD
Ama şimdi benim fazla fırsatım olmuyor ağdaya gitmeye.İl e gitmem lazım o iş için.Ben üşeniyorum.Doğumdan önce bi kez gitsem sadece diye düşünüyorum.Eğer bu hafta alttan olmayacaksa bir hafta daha durmayı düşünüyorum temizlik için..

kızar bırakın herşeyi oluruna ben geçen hafta bayram olduğundan gitmedydim bu hfata yani 39. haftamda gtiim dr.a adam daha önce hiç demediydi alttan mayene ederim falan diye ama zaten ben her kontrole temiz gidiyorum zaten günüm de yaklaştığı için ağdamı yapmıştım ayna çok işe yaradı bu arada dr.cum bu hafta içinde mutlaka yapmalıyız dedi ne zaman istersemmiş herhalde hazırlıklı olmayabileceğim için ben de yok zaten bisürü sıra bekledim daha gelmeyim olayım dedim
evet o doğum çatalı diyolar ona yatıyosun rahat olacaksınız ben adamın yüzüne bile bakamadım
drun anlattığını aynen aktarıyorum:3 kademede muayene edecem ilkinde tek parmakla girişe bakacm ikincide problem yoksa parmaklarn yarısı en sonda elimin yarısını sokacam ben artık kopmuştum zaten adamla göz göze gelmemek için nereye bakacağımı şaştım neyse benim zaten giriş problemliymiş çok dar dedi dr. çatımda açılma olmamş o yüzden diğer kademelere geçemedik:KK43:((
bi yandan parmağıyla sağı solu yokluyo bi yandan bana anlatıyo ne bileyim kadın olmak zormuş vesselam bu mayene soncunda 9 aydır istediğim normal doğumn hem benim hem de bebeğim için çk riskli olduğun öğrendim cuma gün sezeryan için randevu aldım
Rabbim yavrlarımızı sağsağlim kucaklamamızı nasi etsin gerisi teferruat

kızar bırakın herşeyi oluruna ben geçen hafta bayram olduğundan gitmedydim bu hfata yani 39. haftamda gtiim dr.a adam daha önce hiç demediydi alttan mayene ederim falan diye ama zaten ben her kontrole temiz gidiyorum zaten günüm de yaklaştığı için ağdamı yapmıştım ayna çok işe yaradı bu arada dr.cum bu hafta içinde mutlaka yapmalıyız dedi ne zaman istersemmiş herhalde hazırlıklı olmayabileceğim için ben de yok zaten bisürü sıra bekledim daha gelmeyim olayım dedim
evet o doğum çatalı diyolar ona yatıyosun rahat olacaksınız ben adamın yüzüne bile bakamadım
drun anlattığını aynen aktarıyorum:3 kademede muayene edecem ilkinde tek parmakla girişe bakacm ikincide problem yoksa parmaklarn yarısı en sonda elimin yarısını sokacam ben artık kopmuştum zaten adamla göz göze gelmemek için nereye bakacağımı şaştım neyse benim zaten giriş problemliymiş çok dar dedi dr. çatımda açılma olmamş o yüzden diğer kademelere geçemedik:KK43:((
bi yandan parmağıyla sağı solu yokluyo bi yandan bana anlatıyo ne bileyim kadın olmak zormuş vesselam bu mayene soncunda 9 aydır istediğim normal doğumn hem benim hem de bebeğim için çk riskli olduğun öğrendim cuma gün sezeryan için randevu aldım
Rabbim yavrlarımızı sağsağlim kucaklamamızı nasi etsin gerisi teferruat

anaaaa ben şimdiden korktum yaa nehissettin ne yaptın bilmiyom ama çok kötüdür herhalde:eek:

Doktorum beni de 38. haftanın sonunda muayene edecekmiş. dün gittim haftaya cuma tekrar çağırdı. Bu arada benim oğlan hala doğum kanalına doğru dönmemiş. sizlerin döndü mü? dönmezse 39. haftada sezeryan yapmaya niyeti var ama ben beklemek istiyorum.

X