Yardım..Oglumun kakasında siyah noktalar varr.. rezeneden mi dersiniz??

cemredeniz

Hiçbişeyim..
Kayıtlı Üye
3 Mart 2008
10.211
293
esımle gecelerı cok sık uyanan, karnı tokta olsa yıne mememı emmeden gerı uyumayan oglumun uykusunu duzenlemek ıcın milupanın rezene çayını netten arastırıp almıştık ıkı kere fln kullandık o da 30 cc kadar .. yanı cok az ..
ınsanlar 100 cc fln verıyorlarmıs her aksam bebeklerıne ama bız bu kadar az vermemıze ragmen kı dun de vermedık .. bugun kakasından çay tanelerıne benzer sıyah şeyler gorduk.. korktum acaba dokunmuşmudur dıye .. ama bugun cokta neşelı yavrum
bu arada dun de kırmızı pembe renk arası su kustu yavrum acaba çaydanmıdır ?
böyle bırsey yasayan varmı ?
:çok üzgünüm:

sakın ol canım bıraz bekle,eger kakaları hep o sekılde devam ederse doktora sorarsınız.senın yedıgın degısık bırseyden olabılır mı acaba?emıyordur herhalde.yada baska bırsey verdın mı?

sadece anne sütü ile besleniyor ıkı gunde aksamları yatmadan evvel 30 cc rezene cayı verdım . arada sırada sutum az oldugunda 60 cc kadar mama verıyorum..
yarın dr a göturucem bakalım ne olucak..

hay allah mesaj yanlış başlığa gitmiş :))
şu editi kaldıranların ellerinden öpem emii

canım benim rezeneyi çok kullanıldığı zaman birçok hasara sebep olduğunu duymuştum.emziriyorsan lütfen verme.zaten az vermişin rezenenin etkisi değildir.üzerine giydirdiğin giyside tüğler varsa onlarıda yutmuş olabilir.ben çocuklarıma sadece sancılandıkları an nane ve kimyon çayı yapar 2 tatlı kaşığı içirirdim.yeterli olurdu.rezeneyi ben çocuklara verilmesinde pek uygun bulmuyorum.ama sen içebilirsin günde bir bardaktan fazla olmamak şartıyla emin ol o daha iyi gelir bebişine çünkü süte annenin yediği her şeyin en yararlı ve vitaminli kısımları karışıyor.geçmiş olsun canım.

cok tesekkurler nesutayi.. artık vermıyorum kı ztn cok az vermıstım.. bu arada oglum nezle oldu sabaha kadar uyumadım .. ıçım parçalanıyor kucuk agzıyla öksuruyor burnu akıyor hala gulucukler saçıyor ama.. yavrumu kendı hastalıgımdan koruyamadım... :KK43:

bugun dr a gıdıyoruz..

geçmiş olsun denizcim,bugün haberdar et bizi ben de merak ettim bak şimdi..bi de hangi doktora götürüyorsun hayatım,ben de dr araştırıyorum da...

merhaba canım umarım birşey yoktur ama benim bebeğimde oldu bu.kakasında siyah tanecikler vardı yani iki hafta önce olmuştu ve ben bunu birkez değil bir kaç kez gördum .anneme gösterdim annemde normal demişti sizde oluyordu dedi.bende doktoru felan katmadım araya cok sukru bişeyide yok yani ondna beri.cuma gunu gidicem doktora bende bunuda sorayım umarım kötü bişey cıkmamıştır sende :KK43:

kızlar dr a gıttıkk şukur kı o sıyah noktalar hani çaya benzıyorlar demıştım.. kötu bişeyler deılmış bebeklerde bazen olan pigmentler dedi dr vucut kendı yapıyormuş..
bu arada grip oldugu ıcın dr aferın surup verdı umarım hemencecık ıyılesır melegım. rezene çayı ıçınse ıçırebılırsın zararı olmaz dedı ben ztn cok az verıyordum.. ve yenı başlamıştım.. uyku duzenı cok fecı bnm melegımın.. hele gece neredeyse saat başı emıyor.. sabahta en gec 8 de ayakta

ebtuna canım nerelerdesın sen heee ??? dr bugunbaşladık anadolu hastanesınde hasan yıldız adında baya bılgılı yaşını almış bır dr gıdenler memnun kalıyorlarmış.. oglumlada ılgılendı bakalım belkı devam ederız bende ılk kez gıttım..
bu arada ahmet yılmaz da anadolu hastanesıne başlıyormuşş canım :))

geçmiş olsun denizcim,önemli bi şey olmamasına sevindim
hadi yaaa,demek ahmet yılmaz anadolu hastanesine geçecekmiş...o eskiden de orda çalışıyormuş canım,bizim bi akrabamız orda çalışıyor o söylemişti ayrıca oğlunu da ordaki çocuk dr una götürüyor,çok memnun...

Merhaba baya uzun zaman önce yazmisiniz bu konuyu ama ben suan bu konuyla ilgili problem yasiyorum..koronadan dolayi hastahaneye gitmekte istemiyoruz..bize yardimci olirmusunuz bebeginizin kakasindaki o siyah çay tanelerinin sebebi neymis hatirliyormusiniz acaba 😒😓

Merhaba kızım 10 aylık. 2 gündür kakasını yapmıyordu ve bu sabah yaptı yeşil renkli ve içinde siyah kum gibi şeyler var. Ve çok miktarda var. 😕😕

Merhabalar, bu sabah bende oğlumun kakasında siyah kurtçuk gibi bişeyler gördüm ve hemen doktorumuza yazdım. Doktorumuz önemli birşey olmadığını probiyotik lifler olduğunu merak etmememiz gerektiğini söyledi.

X