Gebeliğe Hazırlık idrar testi ne zman kesin sonuç veriyor...

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
K

kk_mm

Ziyaretçi
kızlar idrar testleri ne zman kesin sonuç verir..mesela 15günlük geçikme var diyelim bi kaç kez test yaptık ve negatif çıktı buna güvenebilirmiyiz..sizlerde hiç çok uzun geçikmeden sonra yaptırdıgınız testlerde negatif çıkıpta sonradan hamile olan oldumu...arkadışımın adeti düzensiz oluyor 15 gün geçikince yapmış çıkmamış 18.günde çıkmamış hatta 1 ay bile olunca çıkmamış olsa çıkarmıydı..?

döllenme olduktan 15 gün sonra idrarda çıkar diye biliyorum. Adetine bikaç gün kala çıkan da var adeti 1 hafta geçtikten sonrada. Erken yada geç döllenmeye bağlı yani.

kııııızzzlaaar bişey duydum karbonat la hamilelik testi,lütfen hamilelik bekleyen yada hamile olmayanlar da hemen uygulasın ve testi test edelim,şöyle oluyormuş:bi kaba idrarınızı yapıyosunuz ve içine bir çay kaşığı kadar karbonat koyuyosunuz,eğer bira gibi köpürürse yada kabarcıklar çıkarsa hamilesiniz,eğer dibe çökerde köpürmezse hamile değilsiniz,uygulayın tartışalım,ben bu ay ümitliyim ve adetime 3-4gün var,biraz belirtiler de var yaptım testi ve köpürdü:KK70:hadi bekliyorum uygulayın,hamile olmayanlar da yapsın lütfen bakalım ne olacak

kızlar bence denemeyin bilmiyorum ama boşuna umutlanmayın bence..sanmıyorum öyle bişeyin gerçek olacagını bence boşuna strese girmeye grek yok ama deneyin bakalım:)

ben adet olmayi bekledigim gun test yaptim positif cikti canim arkadasin bence bi dr gitsin 1 aya varan bi gecikme hamilelik disi normal degil ama insallah hamiledir hakkinda hayirlisi olsun

karbonat testini yapan arkadasim

eger idrarda zaten kopuruyorsa BHGC idrara gecmis demektir. yani o zmaan gebelik testinin de muspet olmasi gerekir. demek istedigimi anlatabildim mi? idrara gecmedi ise idrar ile yapilan hicbir test fayda etmez.

yani eger bu karbonat testi dogru ise senin idrar testinin de su anda dogru cikmasi laizm.

ikinci bir husus ben buna inanmmamanin diger sebebi: annem pasta yaparken karbonati limon ile karistirip kabartma tozu niyetine hamuruna karistirirdi hamurunu hazirlarken ve karbonat kopururdu. yani karbonat asit ile her zaman karistiginda kopurur. ve idrarimiz da asidiktir.

ben biraz once denedim. bende de kopurdu ki su anda hamile olmama imkan yok. daha yumurtlamam yeni gecti. eger hamile isem daha vucudum bile bilmiyor tutunmadi bile bebek vars.

bu fasafisolara inanmayin ltf.

canim iyi bir test eger yumurtlama gunu biliyorsan, yumurtlamanin arkasindan 11-12 gun sonra hemen dogru cevap veriyor. clearblue digital i tavsiye ederim. benim daha reglime 10 gun var, yumurtlamamin uzerinden de 4 gun gecti. 14 gunu veya reglimi beklemem. haftaya yaparim insallah.

4 gun dollenme 6-7 gun de tuplerden yolculuk suruyor. 10-11 gun sonra tutunmaya basliyor yavas yavas ve hormon salgiliyor. o hormon da 2 gun sonra idrara karismaya basliyor. yani 12-13. gunde idrarada farkedilebiliyor.

normalde adeti 15 gun gecince gostermesi gerekir.yani cogu test gosteriyor..ama yine cikmazsa kan testi kesin sonuc verir ...

herkeste farklı zamanlarda belli olur ama 15 gün uzun bir zaman olsa çıkardı diye düşünüyorum çünkü adet geçtikten bir hafta sonra kesin çıkıyor diye biliyorum

ben de gecen sefer 3 gun kala yaptim cikti. yumurtlama gunumdan 11 gun sonra idi.

kııııızzzlaaar bişey duydum karbonat la hamilelik testi,lütfen hamilelik bekleyen yada hamile olmayanlar da hemen uygulasın ve testi test edelim,şöyle oluyormuş:bi kaba idrarınızı yapıyosunuz ve içine bir çay kaşığı kadar karbonat koyuyosunuz,eğer bira gibi köpürürse yada kabarcıklar çıkarsa hamilesiniz,eğer dibe çökerde köpürmezse hamile değilsiniz,uygulayın tartışalım,ben bu ay ümitliyim ve adetime 3-4gün var,biraz belirtiler de var yaptım testi ve köpürdü:KK70:hadi bekliyorum uygulayın,hamile olmayanlar da yapsın lütfen bakalım ne olacak

bana bu test pek mantıklı gelmedi bende yaptım köpürdü sonra gebelik testi yaptım negatif gerçi daha sadece 1 günüm geçti. bilmiyorum ama sağlıklı olduğunu sanmıyorum gerçi bir başka sayfada biçok kişi denemiş doğru çıkmış bekarlarada ugulamışlar onlarda köpürmemiş falan... kısmet herşeyin hayırlısı....

demekki on beş gün sonra en geç kesin sonuç veriyor...arkadşım düzensiz oldugu için pekde umursamıyor artık:)

X