evimize kertenkele girdi sizinde başınıza geldimi ne yapmalı ?

katikula

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2008
34.741
12.322
Arkadaşlar 2 hafta önce annem perdede kertenkele görmüş kendiside çok korkar öyle şeylerden böcek falan sonra korkmuş kaçmış annem..ketenkelenin çıtığını görmemiş evdedir kesin diyo ama evdede görmedik annem çok korkuyo odaya giremiyo....
bazılarıda kertenkele girmesi iyidir eve kertenkele girerse ev sahibi olunurmuş diyo :uhm:

geçen sene bizim apartmandada doluydu kertenkeleler. artık kapıdan birini geçirirken kapıyı tam açmıyodum gircek diye...cirit atıyolardı walla. eve sokmamayı başardım ama. bende çok korkarım öyle şeyden. ama zararsızmış. insandan kaçarmış. oda sizden korkuyo yani. camları kapıları açık bırakınki çıkıcak yer bulsun. bide onlar serin ve gölge yerleri seviyomuş.eşyaların altını çekip bakın. bide yuva yapıp yavru bırakmasın. kolay gelsin.....

Arkadaşlar 2 hafta önce annem perdede kertenkele görmüş kendiside çok korkar öyle şeylerden böcek falan sonra korkmuş kaçmış annem..ketenkelenin çıtığını görmemiş evdedir kesin diyo ama evdede görmedik annem çok korkuyo odaya giremiyo....
bazılarıda kertenkele girmesi iyidir eve kertenkele girerse ev sahibi olunurmuş diyo :uhm:

ev sahibi olmak mı mirmirmirmir doğruysa elli kere ev sahibi olmuşumdu :nazar:
valla bizimki yatağımızın tam ortasında keyif yapıyordu eşim onu süpürgeyle aldı dışarı koydu :ecrin_bebek:

Kertenkele giren evde bereket olur derler.Korkunuz boşuna evet kertenkele çok zararsız,korkak ama bir o kadarda hızlı bir hayvandır.Evde arasanızda bulmanız zor yani ama bence o çoktan siz farketmeden çıkmıştır bile evden.

geçen sene bizim apartmandada doluydu kertenkeleler. artık kapıdan birini geçirirken kapıyı tam açmıyodum gircek diye...cirit atıyolardı walla. eve sokmamayı başardım ama. bende çok korkarım öyle şeyden. ama zararsızmış. insandan kaçarmış. oda sizden korkuyo yani. camları kapıları açık bırakınki çıkıcak yer bulsun. bide onlar serin ve gölge yerleri seviyomuş.eşyaların altını çekip bakın. bide yuva yapıp yavru bırakmasın. kolay gelsin.....

ayyy yuva yapıp yavru bırakmak mı :1shok:

Bilmiyorum ev sahibi olurmusunuz o hurafe de..
Korkmanıza gerek yok bence..zararsızdır
En kötü ihtimalle korktuğu zaman kuyruğunu bırakır

2 ay kadar önce eşim mutfağımızın duvarında görmüştü kertenkeleyi. gece saat 3 olmasına rağmen onu sinek ilaçları ile uyuşturdu ve öldürdü. sonra bu durumu anlattığımız kişiler onların zararı yoktur boş yere öldürmüşsünüz dedi.
hatta geceleri daha çok ortaya çıkar. eğer birdaha görmediyseniz büyük ihtimalle evden çıkmıştır.

ayyyyyy canım valla sürüngenlerden bende korkarım ama bildiğim bir şey var kuyrugun gırebıldığı heryere gırebılırlermış..
belkı çıkıp gıtmıştır..
ayrıca çorapsız ve terlıksız dolaşmayın evde..
çunku ben olsam bende terlıksız ce çorapsız dolaşmazdım....

ya tabiki zararsız olduğunu biliyoruz ama..zarar verip vermemesi değil önemli olan hayvan sonuçta insan tuhaf oluyo..birde annemin ufak hayvanlara fobisi var 15 güdür odada yatamıyo kadın

benimde fobi,m var şeker...
ben onların adını fıkfık koymuşum..
nasılda kıvrıla kıvrıla kaçar bide bakar ardından nooldu haniş yakalrdın gibilerinden..
içim ürperir iğğ...
ama onların tozu oluyo canım sadece sürüngenler için olan bi toz..

benimde fobi,m var şeker...
ben onların adını fıkfık koymuşum..
nasılda kıvrıla kıvrıla kaçar bide bakar ardından nooldu haniş yakalrdın gibilerinden..
içim ürperir iğğ...
ama onların tozu oluyo canım sadece sürüngenler için olan bi toz..

Bİrşey olmaz ama korkuyorsa yapılacak birşey yok.. büyük olasılıkla çıkmıştır ama annenizin buna inanması biraz zor...
gözüyle görmeden asla bundan emin olamaz... olayın süre aşımına uğraması lazım..
Bende yeni evliyken evime kertenkele girmişti terlikle duvarın kenarına sııştırdım..
Eşime sen bunu tut ben bir poşet alıp geleyim dedim tabi o sırada eşim kaçırdı ..
evin içinde kertenkele kaçıyor ben kovalıyorum... :roflol: nihayet sonunda yakaldım ve camdan attım...
Eşim hayretle bana bakıyor..:1shok: minicik bir böcek gördüğünde sinir krizleri geçirip ortalığı ayağa kaldıran ben kertenkele yakalamıştım..
adam şaşırmakta haklı ama benim tek korkum sadece böcek ve tüm böcek familyası ...
onun dışında kertenkele , kurbağa , kağlumbağa sorun değil... gamyoncuiremsu
geçen yılda kuzenin evine girmiş .. ev dublex üst katta görmüş ve kızcağız bütün gün üst kata çıkamamış korkudan.
akşam biz oradaydık anlattı böyle böyle oldu diye ve tesadüf o ki biraz sonra merdivende karşılaştık kendisiyle :jeyyar:
ve onun sonuda benimki gibi oldu.. yakaladım ve evden def ettim... kötükedihüso
bu işi ticarete dökmeyi düşünüyorum kertenkele avcısı ¢itlémßiklaelaelaelaelae
ay birde eve güvercin girmişti oda ayrı bir macera .. eşime kafa attı güvercin...laelaelaelaelae
onuda başka sefere anlatırım artık çok uzun oldu... kaydirigubbakcemile

sizinki kertenkele benimki bocukkkkkkkkkk
kepeklerin yaninda hep camlarin kenarinda bugun geldiler nasil yapcam ay ben bu evden cikmak istiyorummmmm
bende cok korkardim boceklerden Allah'im korkuyorum
igrencccc
eve girdi bi iki tane ama cam kenarinda toplu haldeler daban kattayiz appartman bulursam iki yada uc kata cikacam
anneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

zararsızdır
ama yinede bi ilaçlama yapın
hele evde küçük çocuk varsa dikkat edin
yani sizi endişelendirmek istemem ama çocuk onu bişey sanım yiyebilir
yada siz uyurken o da sizin yanınıza sokulabilir
çok korkunç bi düşünce ama vesvese ile yaşanmaz ilaçlama yapıp içiniz rahat etsin

Kertenkele giren evde bereket olur derler.Korkunuz boşuna evet kertenkele çok zararsız,korkak ama bir o kadarda hızlı bir hayvandır.Evde arasanızda bulmanız zor yani ama bence o çoktan siz farketmeden çıkmıştır bile evden.

Köyde kayınvalidemlerde de var.
Ama 8 yıldır evliyim her hafta gideriz yatılı olarak hiç zararları olmadı bu güne kadar. evin dış duvalarında görürüz gezinirlerken cam kapılar hep korumalı ama nereden nereden bulurlar bir yer girerler kayınvalidem tarafından görüldüğü gibi süpürge ve kürek ikilisi ile dışarı atılırlar. Yada kendiliğinden çıkar giderler.

zararsızdır
ama yinede bi ilaçlama yapın
hele evde küçük çocuk varsa dikkat edin
yani sizi endişelendirmek istemem ama çocuk onu bişey sanım yiyebilir
yada siz uyurken o da sizin yanınıza sokulabilir
çok korkunç bi düşünce ama vesvese ile yaşanmaz ilaçlama yapıp içiniz rahat etsin

gece yanımıza sokulmak mıkafamçokkarıştı

X