Hamileyim ama kanamam var

firuze-1524

Bal kız & Bal oğlan
Kayıtlı Üye
30 Mart 2008
7.686
12
Kızlar 8+2 haftalık hamileyim,bugüne kadar hiç lekelenmem olmadı,gece eşimle beraber olduk:eek:,ardından hemen lavaboya gittiğimde 3-4 damla kahverengi bir şey geldi,idrarla beraber,hemen tuvalet kağıdıyla sildim bakmak için kan falan yoktu,ama bariz bir şekilde çok koyu bir şey geldi ilk başta,kilodumda hafif pembe-kahverengi gibi bir şey var,dr.a gitmeme daha 1 ay var,bebeğime bir şey olsun istemiyorum,ilk bebğimi düşürmüştüm,bunda zaten çok korkuyorum,:1no2:akşamdan beri kontrol ediyorum başka gelmedi hiç,dr.a gideyim mi,yoksa tekrar gelirse mi gideyim,yada başka bir tavsiyesi olan varsa yazarsanız sevinirim,kafam çok karışık.senağlama

canım vajina girişin zedelenmiş olabilir..
ama sen genede git doktora bebeğinin iyi olduğunu bilmek seni rahatlatır.
hemde keseye bakarlar o kanamanın nerden olduğunu saptarlar..

Canım öncelikle hamileliğin için seni tebrik ederim... Normalde ilişkiye girmeyi yasaklamıyorlar. ama ilk bebeğimi düşürdüm diyorsun, ilk 3 ay dikkat edin bence.. Bende ilk düşük yaptım, doktorum bişey demediysede sağlık ocağındaki ebeler ilk 3 ay ilişkiye girmeyn demişti..

Şuan kanaman yoksa bir sorun yoktur galiba. Ama içinin rahatlamasını istiyorsan anne, çocuk sağlığına git. Baksınlar bebişine...

Geçmiş olsun...

Bencede önce bir doktorunu ara danış, eğer gel derse de git mutlaka... Bizi de haberdar et sonra...

Canım bence bir daha ilişkiye girme aslında doktoruna gitsende yapabileceği tek şey ilişkiye girme dinlen kendini yorma uzan ve progestan hap başlatır farklı birşey zaten yapmaz.

Hepinize teşekkür ederim kızlar,dr.um ilişkiyi yasaklamadı,haftada 2 kez olabilir dedi ama ben güvenemiyorum 1 keze indirdik,ama ne bileyim ilk kez böyle oldu,akşamdan beri takip ediyorum hiç bir şey yok,şimdi de gündük pedlerden koydum hala takipteyim ,inş bişey yoktur.

canım mutlaka doktora gitmelisin illaki kan görmek gerekmiyor benim doktorum değişik bir renk leke bile görsen gel demişti sonra kahve gibi lekem oldu gittim progestan verdi ve ilşki yasakladı istirahat vermişti hiç vakit kaybetmeden git tatlım bende ilk bebeğimi kaybettim sana tavsiyem ne olursa olsun kanaman bile olsa bebeğin karnında olduğu müddetçe sakın moralini bozma sen mutlu olmalısınki bebeğin sana sım sıkı sarılsın üzme canını tamam ama mutlaka hemen doktora git imkanın yoksada bul git... Rabbim aynı acıları birdaha yaşatmasın bebeğini sağlıklıca kucağına almayı nasib etsin.

Hepinize teşekkür ederim kızlar,dr.um ilişkiyi yasaklamadı,haftada 2 kez olabilir dedi ama ben güvenemiyorum 1 keze indirdik,ama ne bileyim ilk kez böyle oldu,akşamdan beri takip ediyorum hiç bir şey yok,şimdi de gündük pedlerden koydum hala takipteyim ,inş bişey yoktur.

canım inaşşalh bısı yoktur saglıklı bı sekılde bebısını kucagna alırsın ama ılk seferde dusuk yaptım dıysun ılk 3 ay bence dıkkat et doktorunuda tlf et ıstersen bı onunda dıcegı ılıskıye ara ver olutr kesın dualrım senınle tatlıma.s.

canım geçmiş olsun.bende de oldu hemde çok fazla kanamam ilk 3,5 ay durmadı.düşük tehlikem vardı.cinsel ilişki yasak kesinlikle.
sende doktorunu ara hap yada iğne versin ne olur ne olmaz önlem olarak.bir an önce doktorunla konuş.inşallah hiçbirşeycik olmaz.öpüyorum seni.

canim benim korkam insallah bisey olmaz bebisine...iliski sirasinda vajina zarar gorumustur belki d eondan gelmistir,kesin bilmiyorum...ama siz bence ara verin ne olur ne olmaz,simdi gelmiyor durdu diyorsun insallah gelmez..bebisine bisey olmaz..kendine dikkat et canim...ya da bi dr a git rahatla...

bende de aynısı olmuştu bence hemen doktora git hayatım kalp atışlarını duy ve rahatla
ilk 3 ay ilişki bebek acısından zararlı zaten bunu bütün doktorlar diyor
inşallah bişey olmamıştır canım benim haberdar et bizi

canım mrb geçmiş olsun... bende aynı şekilde bu olayı yaşadım... doktoruma gittiğimde bana ilişki sonrası çok gelmediği sürece kahverengi akıntının olabileceğini söyledi.. sen yinede doktorunla görüş derim ben aynı şeyi iki üç defa yaşadım ve sonuncuda 3 gün falan sürdü ama Allah'ıma şükür bebeğim iyi şimdilik... inşallah seninde bi problemin yoktur

canım mrb geçmiş olsun... bende aynı şekilde bu olayı yaşadım... doktoruma gittiğimde bana ilişki sonrası çok gelmediği sürece kahverengi akıntının olabileceğini söyledi.. sen yinede doktorunla görüş derim ben aynı şeyi iki üç defa yaşadım ve sonuncuda 3 gün falan sürdü ama Allah'ıma şükür bebeğim iyi şimdilik... inşallah seninde bi problemin yoktur

cnm ya benimki sadece hafif lekelenme şeklinde oldu,lavaboya gidince 2-3 damla geldi kyu kahverengi,başkada gelmedi hiç,dünden beri takipteyim gelecek mi diye sırf bu yüzden dr.a da gitmek istemedim açıkçası,biraz uzak hastane,ben özel muayehanesine gidiyorum,bu aralar mali durum çok iyi değil tekrar 120 ytl ödemek istemiyorum sırf bu yüzden ,içimde rahat değil bebğime bişey olmasından korkuyorum,bilemiyorum ya:1no2:

tatlım bence şua an senin huzur bulman 120 ytl den daha önemli ben hiç olmazsa sağlık ocağına git yada karnen varsa bi devlet hastahanesine gidebilirsin.bu arada bize doktor ilişkiyi yasaklamadığı halle ben hamile olduğumu öğrrendiğim ilk günden beri eşimle ilişkiye girmiyoruz afedersin ama nasıl bişi olduğu unuttuk 7 aydan beri,bundan sonra sakın denemeyin bile ne olur ne olmaz

kizlar bende 7+5 gunluk hamileyim gece esimle beraber olduk 1 saat sonra kanamam oldu doktora gittim hemen bebegim yasiyordu simdi kanamam durdu ama cok korkuyorum ilk bebegimide dusurdum sizce neden kanamam oldu?>:uhm:

ilk 3 ay çok dikkat etmek lazım mümkünse ilişkiye girmeyin arakadaşlar

bence hemen doktora gitmelisin arkadaşım

Son düzenleme:
yıllık iznimi kullanmak için ankaraya gittim
10 haftalık hamileyim. giderken yol baya hırpaladı sarsıntı çok oldu
doktoru bilgilendirdim ben gideceğim diye. bana ne git dedi ne gitme dedi. sorumluluk bana ait sonuçta
eve girer girmez tuvalete gittim. bir de ne göreyim. açık kahverengi leke var. hemen annemi çağırdım. bi şey olmayacağını bana hamile kaldığında aynı durumla karşılaştığını söyledi.
yapacak bi şey de yoktu açıkçası. doktoru arayacağım. muayenehanesini kapattı.
ankaradada doktora gözükmek istemedim. kendi doktorum bilir diye düşündüm. lekelenme 1 hafta civarı sürdü. dönüşte kesin sıkıntı yaşayacağım dedim. inşallah düşük olmaz diye düşündüm. ama çok şükür olmadı, lekelenme falan da olmadı. haftaya zaten kontrolüm var. hastaneye gideceğim.
ama doktora gitme demiyorum
eğer sıkıntın varsa kendini gerçekten rahatsız hissediyorsan muayene ol. ama kanamam devam etmedi diyorsun
için ferah olsun bence
sağlıklı günler

merhaba arkadaşlar... ben de hamileyim daha çok yeni ama geçtiğimiz pazardan beri arada kahverengi akıntı, bazende kan geliyor ve belimde çok ağrıyor doktorum progestan ve folic asit verd, sırt üstü yat dinlen dedi yatıyorum ama ara ara kan geliyor ve çok morelim bozuluyor:KK43:( bebeğimi kaybetmek istemiyorum ne yapacağımı şaşırdım, sevinemiyorum bile:KK43:

X