Eşimin spermiyogram testi ve üroloji yardımm ...

sudeyoncaa

pozitif ol..
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
1.249
17
38
Selam ben bugun eşimin spermiogram testini yaptırdık dr. a gösterdik sonuç iyi cıktı cok şükür ama aklıma bişey takıldı kağıtta yazıyoki normol morfoloji (kruger) : %6 eşimde ama karşısında yazan değer %14 ve üzeri olması gerekiyor yazıyor şimdi benim eşimin %6 yazdıgına göre normalmi sizce dr. iyi dedi ama aklıma takıldı işte yaa... Birde eşimin sonuçları iyi demesine ragmen birde ürolojiye görünsün dedi bişey cıkmaz ama görünmesinde fayda var dedi anlamadım madem test sonucu iyi cıktı neden dedim belki yumurtalığında şişme veya varikosel var dedi.. Zaten sperm testinde belli olmuyormu varikosel olsa.. Kafam karıştı ürolojiye görünsekmi...

tatlım yazını okuyunca bende esımın yaptırdıgı teste baktım ve farkettım kı esımınkıde (kruger) yazan yer %15 yanı tam sınırda :KK43: sen ıstersen bı bır dr a sor cunku bazen gozden kacmıs olabılıyor bu tıp detaylar

canim çok kötü değil.kruger çok siki bir kanun.
0-4 arasi...kötü
4-14 arasi normal
14 ve üzeri ise mükemmel değerler kruger için.içini ferah tut.benim eşimin krugeri %4 çikti ona bile tam sinir normal sayilir dedi...
Bunlarin normal kabul görmesi için sperm sayisi ve hareketliliğide çok önemli...
Bizim sperm sayisi 110 milyon...hareket%58.....o yüzden normal dendi..ama eşimde üroloji doktoruna gitti.çok şükür bir problem çikmadi üroloji doktoru da normal herşey demiş.varikosel falan yokmuş....
Sigarayi azaltsin ve düzenli beslensin...
Umarim herşey güzel olur..

ben biraz netten araştırdımm morfoloji spermin normal görünümünü anlatmak istiyormuşş. %14 üzeri olursa anormal görünümünde demekmiş mesela normalde sperm kuyruk ve baş olarak görünür ya eger %14 üzeriyse görünümü iki baş veya iki kuyruk veya baş büyük gibi anormal demekmiş.. artık bilmiyorumm neyse cokda detaya inmemek lazım sanırım...Allahım verecekse verecek...

yaw kızlar sımdı benım kafamı karıstırdınız
sperm morfolojisi
normalyapılı/60
baş anomalisi/20
kuyruk anomalisi/20
sımdı bızımkı anormalmı oluyor:KK43:((

yaw kızlar sımdı benım kafamı karıstırdınız
sperm morfolojisi
normalyapılı/60
baş anomalisi/20
kuyruk anomalisi/20
sımdı bızımkı anormalmı oluyor:KK43:((