çamaşırlara extra durulama yapıyormusunuz?

lefkelim

Guru
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2008
34
0
çamaşırlar makinede yıkandıktan sonra asarken ellerim yapış yapış oldu.Ben fazla deterjan kullanmam,makineyi fazla doldurmam.Tekrardan durulama programına koyuyorum.Acaba içinizde böyle yapan var mı?

Böyle bir şikayeti ilk defa duyuyorum. Acaba makinenin programımı farklı. Ben ekstra bir durulama yapmam , çamaşırlarımda aldığım zaman çok güzel durulanmış olur. Acaba makinanmı bozuldu?

Ben de içime sinmediğimden çamaşır ve bulaşık makinasına ekstra durulama yaptırıyorum içim rahat ediyor, ekstra durulama olmazsa sanki kalıntı varmış gibi geliyor........

bende ekstra durulama yapmam bulaşık ta çamaşırda pırıl pırıl çıkıyo makineden...

sizin makinenizde problem olabilir....

arkadaşım doğru söylüyorsun ama yaptığın ekstra yıkamada işe yaramaz.tv de prof. dinledim bu kimyasal artıkların giysilerimizden yada tabaklarımızdan çıkması için.makinanın 3 kere durulama yapması lazımmış.Elde yıkadığımız bulaşıklarda ise 30 defa durulamada kimyasal maddeler gidiyormuş.Oyüzden doğal ürünler kullanın diyorlar.

Ben de yapıyorum ekstra durulama.
Sinmiyor diğer türlü içime.
Makinam da yeni aslında ama yine de tam durulanmadan çıkıyor gibi hissediyorum.

iç çamaşırlarımı yoğun yıkama yaptığım zamanlar bir kerede bol su ile durulama yapıp öyle sıktırıyorum ama her zaman değil.

ben kalıntı olduğu için değil,içim rahat etsin diye ekstra durulama yapıyorum.mikro biyoloji uzmanı bir yakınımız var.bu kimyasallardan kurtulmak için kaç durulama yapsak nafileymiş.hele bulaşık makinasındaki kimyasal kalıntılara hiç girmeyelim diyor.ne yapalım çağımız teknolojinin sebeb olduğu hastalıklarla yaşanıyor ne yazıkki.

benimde birkaç kez başıma geldi bende extra durulama yaptım neden kaynalandığını bende çözemedim :sm_confused:

Bende özellikle siyah çamaşırları yıkadığımda ekstra durulama yapıyorum.Yoksa kötü lekeler olabiliyor

Bende renki ve beyaz tüm çamaşırları sıkma bittikten sonra tekrar durulamaya alıyorum
Önceki makinalar çamaşırları daha fazla suyla yıkıyordu şimdiki otomatikler çok az su kullanıyor ve tamamen durulamıyor hatta deterjanı fazla kaçınca temizde yıkamıyor içim rahat etmiyor benimde sanki deterjan kalıntılarıyl akuruyormuş gibi geliyor

X