Göğüs ucundaki halkada kabarciklar belirtimi?

göğüs ucundaki halkada kabarcıklar erken hamilelik belirtisimi ?

• kesinlikle hamilelik belirtisidir

OY: 2 20,0%
  • kesinlikle adet belirtisidir

OY: 0 0,0%
  • her ikiside olabilir

OY: 7 70,0%
  • ciltte bir rahatsızlık olabilir

OY: 1 10,0%

• Ankete Katılan
    10
  • Anket Kapalı .

gelmesendeolur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2008
1.188
44
43
arkadaşlar göğüs ucundaki halkada kabarcıklar hamilelik belirtisi olabilirmi?adetime çok var fakat bu kabarcıkların bir anlamı varmı?hamişlerden yardım bekliyorum

Arkadasim bence her ikiside degil ama oyle bir secenek koymamissin. Benim hamile olmadanda once kabarirdi ve Allaha sukur bir problemimde yoktu yani gogus ucundaki kabarciklar normal. Ben buna hamilelik belirtisi diyenlerede sasiriyorum. Yani bunun normal zamanlardada ciktiginin farkina nasil varilmiyor hayret.

benimde her adet dönemimde kabarır.... hep umutlandım ama boşş..... halkada büyür hatta adetime 2 gün kala hafifte olsa halkanın rengi koyulaşır.. bence kesinlikle belirti değil

benim gebeliğimin 6. haftasında ilk defa böyle kabarcıklar oluşmuştu bunu bir belirti olarak biliyorum ama bu kadar erken olurmu bilmiyorum. 4 ay önce düşük yaptım şimdi yeniden düşünüyoruz geçen ay aynı kabarcıklar oluştu adetime birkaç gün kala hamileyim sandım ama değilmişim

ADET GECİKMESİNDEN ÖNCE HAMİŞLERDE GÖRÜLEN BELİRTİLER

______25 HAMİŞ ARASINDANNNNNNNNNNNNNNNN_______

1-Mide bulantısı......................................... ......................11 hamişte görüldü

2-Baş dönmesi........................................... .....................5 hamişte görüldü

3-Tansiyon düşmesi........................................... .............4 hamişte görüldü

4-Alt karında şişkinlik ve hassaslık......................................8 hamişte görüldü

5-Kasıklarda batma yada sancı, KRAMP............................13 hamişte görüldü

6-Kirpiklerin karışması

7-Bel ağrısı............................................ .....................8 hamişte görüldü

8-Akıntı artması........................................... ...................6 hamişte görüldü

9-Göğüslerde hassasiyet........................................ ........13 hamişte görüldü

10-Göğüslerde şişme............................................. ........10 hamişte görüldü

11-Göğüs uçlarının acıması........................................6 hamişte görüldü

12-Göğüs uçlarının renginin koyulaşması ......................6 hamişte görüldü

13-Sık idrara çıkma............................................. ......10 hamişte görüldü

14-Uyku hali.............................................. .....................7 hamişte görüldü

15-Halsizlik......................................... ..........................9 hamişte görüldü

16-Ağızda kuruluk........................................... ..............4 hamişte görüldü

17-Ağızda metal tadı hissetmek......................................... 3 hamişte görüldü

18-Dudakların fosur fosur olması(şişmesi,uyuşması)

19-Göz bebeklerinin büyümesi ( gözünden anlarım diyenler için).....................1 hamişte görüldü

20-İdrar kokusunda değişme........................................... .............4 hamişte görüldü

21-Kokulara aşırı hassasiyet .................................................. ...7 hamişte görüldü

22-Gazlı olmak .................................................. ...................9 hamişte görüldü

23-Mide yanması........................................... ........................2 hamişte görüldü

24-Avuç içlerinde sıcaklık hissi

25-Bel kalınlaşması...................................... .........................2 hamişte görüldü

26-Akşamları aşırı üşüme hatta titreme(içerisi sıcak) ........................6 hamişte görüldü

27-Karın bölgesinde çizgiler belirmesi....................................1 hamişte görüldü

28-Ellerin kuruması.......................................... ..........2 hamişte görüldü

29-Aşırı duygusallık....................................... ..............4 hamişte görüldü

30-Vücut ısısının yükselmesi ..........................................1 hamişte görüldü

31-Lekelenme olması (açık pembe,kahverengi,çok az kan gelmesi).......................3 hamişte görüldü

32-İştahın açılması (aşerme).......................................... ...4 hamişte görüldü

33-Göğüs ucu halkasında kabarcıklar oluşması......................................3 hamişte görüldü

34-Aşırı kulak çınlaması......................................... ................1 hamişte görüldü

35-Gece uykusuzluk çekme............................................. ..........2 hamişte görüldü

kizlar kabarcigi bilmem ama bende burdan sormustum, memenin en ucu dort gun yandi koptu, inanin dayanilmaz derecede acidi. bende cok kucuk bir kist var yumurtalikta, galiba ondan olmus cunku onceden olan regle belirtilerimde hic olmazdi. regle olunca gecti gb simdi.

uzun yıllardır benim de vardır, hamilelikle ilgisi yok bence, hiç de merak etmemiştim bunlar neden çıktı diye, merak etmeli miyim acaba?

araştırmalarım sonucu bilgi !........hamilelik sırasında göğüsler, göğüs ucu çevresindeki kabarcıklardan kendi yağlayıcılarını salgılarlar ve kabarcıklar belirginleşir.Bunun sebebi ise, hamilelik sırasında göğüste oluşacak olan büyüme ve gerginliğe karşı esnemeye hazırlıktır.....

benim göğüs uçların çok fene kabarmıştı resmen çiçek açmışlardı, adetime 1 hafta falan vardı sonrada adet olmadım zaten ve hamileymişim çok şükür .bendeki en büyük değişiklik bu olmuştu.
....Memelerde bez, yağ ve bağ dokusunda artış olur ve damarlarda, lenf bezlerinde hipertrofi meydana gelir. Böylece memelerin şekil ve kıvamında karakteristik değişiklikler olur. Areola halkası genişler ve mamilla büyür, uzar. Areolada bulunan rudimenter süt bezlerinden, Montgomery bezleri aşırı belirginleşir. Areola ve mamillanın rengi, artmış pigmentasyon nedeniyle değişir (renk açık kahverengiden, koyu siyaha kadar olabilir). Çoğunlukla 2. gebelik ayından itibaren özellikle pigment bakımından zengin olan hastalarda pigmentasyon areola halkasından taşarak, areola çevresinde daha açık renkte sekonder gebelik areolası meydana gelir. Proliferasyona uğramış süt bezlerinin faaliyete başlamaları gebeliğin 2. ayının sonunda olur ve sekresyon başlar. Memenin tabanından mamilla yerine doğru yapılan basınç sonucunda berrak, daha sonraki aylarda da bulanık bir hal alan beyaz sarımtırak sekret salgılanır. Bu mayi, olgun süt karakterinde olmayıp kolostrum adını alır (Kolostrum, histolojik ve kimyasal bakımdan sütten ayrılır). Fakat kolostrum varlığı kesin gebelik bulgusu değildir. Daha önce gebelik geçirmişse kolostrum sekresyonu senelerce devam edebilir. Nulliparlarda da kolostrum teşekkülü görülmüştür. Korpus luteum persistansinde, ovarium kistlerinde, myomlarda, tüberkülozda da kolostrum oluşabilir. Hatta bazı kadınlarda menstrüasyon sırasında, pubertede, klimakteriumda, ovariumda oluşan fonksiyonel değişikliklere uygun zamanlarda kolostrum salgısı görülebilir.....

........göğüslerdeki Belirtiler:
Meme başları daha dik ve daha hassastır. Areola yani meme başını çevreleyen renkli halka genişler ve rengi koyulaşır. Areola üzerinde küçük yumrulardan oluşan halka yani Montgomery salgı bezleri, antibakteriyal özler salgılarlar ve bu dönemde göze çarpan bir şekilde büyürler. Genel olarak göğüslerin bedeni büyür. Yüzeyde varisler görülebilir. Hassaslık, ağırlık ve dolgunluk hisleri devam edebilir............

Canim bircok kisi bazi vucutlarinda gordukleri seyleri belirti zannediyorlar ama aslinda oyle olmuyor inan bana bu kadar belirti olmuyor adet oncesinde. Bak benim goguslerim daha yeni sisti ve acimaya basladi. Ama kabarciklar bende hep olurdu hatta bende kendi kendime derdim yahu bu insanlar nasil farketmiyorlar normal zamandada ciktiginida buna belirti diyorlar diye.

Canim bircok kisi bazi vucutlarinda gordukleri seyleri belirti zannediyorlar ama aslinda oyle olmuyor inan bana bu kadar belirti olmuyor adet oncesinde. Bak benim goguslerim daha yeni sisti ve acimaya basladi. Ama kabarciklar bende hep olurdu hatta bende kendi kendime derdim yahu bu insanlar nasil farketmiyorlar normal zamandada ciktiginida buna belirti diyorlar diye.
canım, şu üşüyüncede filan göğüste daha da ortaya çıkan ve normalde zaten olan kabartılardan bahsetmiyorum.benim bahsettiğim yağ bezecikleri gibi çok minik kabarcıkların belirmesiydi.normalde bunlar yoktu bende...

canım, şu üşüyüncede filan göğüste daha da ortaya çıkan ve normalde zaten olan kabartılardan bahsetmiyorum.benim bahsettiğim yağ bezecikleri gibi çok minik kabarcıkların belirmesiydi.normalde bunlar yoktu bende...CADIARZU

X