Ne yapmaliyim acaba?

• Konu Sahibi muhasebeci07
  • Başlangıç Tarihi
M

muhasebeci07

Ziyaretçi
Arkadaşlar ben 7 aydır çıktığım kişiyle evlenme kararı aldık, fakat şu an babası onun tayin meselesi yüzünden bu evliliğin olmasını istemiyo, babası nuh deyince peygamber demeyen biri ve beni istemeye gelmicek, benim ailemde böyle konulara özen veren biri, ikimiz ortada kaldık ne yapcaz bilemiyoruz büyüklere nasıl davrancaz lütfen sizden ricam bana bi fikir verin çok kötü durumdayızsenağlama

Biraz daha bekleseniz olmaz mı ?

Yani hemen evlenmeniz mi laızm...

Tayin işi belli olsun ona göre yaparsınız ...

Canım onlarda bir düzene girsin istiyolar herhalde. Biraz sabredin bence

tayin işi bi hallolsun sonra düzene girer bu işler
ayrıca bu acele ne :uhm: ben 7 sene bekledim ya kafamçokkarıştı
ailen özenli olabilir ama tayin durumunu anlatınca anlayışla karsılarlar merak etme illa gelsinler yosa yok demezler heralde :kahve:

zaten evlilik de birşeyler askıda olunca sorun çıkıyor canım....
önce düzeninizi ayarlayın ordan oraya savrulmaktansa herşey yolunda giderek evlenmeniz daha iyi...
hakkınızda hayırlısı olsun...

canlar babası sanırım uzaktan evlenmesini istemiyor çünkü daha önce bitmiş bi evliliği var, ikinci evliliğinin kendi memleketinden olmasını istiyor ve tayini bahane ediyor, zaten tayin olabilmesi için nikah yapmamız gerekiyor o yüzden sorunlar böyle yumak haline geldi artık sağlıklı düşünemiyorum sanırımsenağlama

tayin işi bi hallolsun sonra düzene girer bu işler
ayrıca bu acele ne :uhm: ben 7 sene bekledim ya kafamçokkarıştı
ailen özenli olabilir ama tayin durumunu anlatınca anlayışla karsılarlar merak etme illa gelsinler yosa yok demezler heralde :kahve:

bende 9 sene bekledim:çok üzgünüm:

7 ay çok uzun bir süre değil tayin işini bekleyin:teselli: hem bu arada birbirinizi daha fazla tanıma fırsatı bulursunuz.

E kaç yaşında erkek arkadaşın....
Yani yaşı vardır illaki kendisi karar veremiyor mu...
Desin babasına evlenmek istiyorum diye...

ben 30 o da 34 yaşında öğretmen kararı veriyoruz fakat aile benim için önemli ve nasıl davranmalıyız babasının gönlünü nasıl yapabiliriz?

Valla bence biraz daha bekleyin ama ailesine sizinle ne kadar ciddi olduğunu her fırsatta diye gitrsin...
Aileler tabi ki önemli ama bu yaştaki insanlara da artık kendileri istediği kişi ile evlenme kararı vermeleri için rahat bırakılmalı...
Biraz daha beklemekten başka çare yok gibi...

benimde babam istemedi uzak memleket diye 1 sene diretti. topiğim var hatta ''ramazan bayramında görücüye çıkacak olanlar buyrun'' diye. sonra bi gelsinler görelim dedi, bayramda gelceklerdi, son anda yine vazgeçti. bu sefer ben resti çektim herkese küstüm. aşkımın ailesi yüzsüzlüğe vursakta gelicez dediler ve geldiler, sonra tatlıya bağlandı.

sen bişey yapamazsın. sevgilin kararlı olduğunu gösterecek, onlar da kabul edecekler. olay bu.

canım ya bekleyeceksiniz bi süre yada kahvekoliğin dediği gibi sevgilin açıkça fikrini beyan edip kararında ne kadar istekli olduğunu gösterecek.ayrıca 7 ay uzun bi süre deil .bi süre daha beklemniz sizin yararınıza olur birbirinizi daha iyi tanımak açısından a.s.

aileler çok önemli bir ewlilikte ama iki insan gerçekten istiyorsa tamamdır derim.sanıyorum ewlendikten sonra nikaha göre eş durumundan tayin olacak öyle mi?daha önce bir ewlilik yapmış we belli bir yaşta insan için bu kadar baba etkisi fazla biraz.bence onun bu ilişkiye sahip çıkıp ne kadar kararlı olduğunu izah etmesi lazım babasına.siz de çok müdahil olmadan mesefeli we ılık bir tawır sergileyin babasına karşı derim.ama sizin ailenizin beklentisi normal we bence ailenizin beklentilerinden mümkün olmayınca ödün wermeyin.gönülsüz de olsa mesela gelip sizi istemeli babası ailenizden.oğlunun mutluluğuna sebep olmak istiyorsa mecbur:)

kızlar çok teşekkür ederim tavsiyelerinize iyiki varsınız gerçekten yürekten teşekkür ediyorum hepinize

ailesi istemese bile kararlılığınızla bu işin üstesinden gelirsiniz.

ama direnmeniz uğraşmanız sevginizi ispat etmeniz lazım...

yıpratıcı epey..ama zorluklar aşkı kuvvetlendirir.

onun dogru kişi olduguna eminseniz ikiniz birlikte gidin ikna etmeye calısın
sonucta sizler küçük çocuklar deilsiniz bi şekilde konusur ikna edersiniz

Birazcık bekleyin diyorum ben.

Aileleri karşınıza değil yanınıza almaya bakın böyle konularda.Hele hele evlilik gibi önemli nir konuda babasının üstüna fazla gitmeyin.Baksanıza istemeye bile gelmiyeceğini söylemiş.İnatsa yapar mı yapar.

Dediğim gibi biraz bekleyin bakalım zaman neyi gösterecek.

Mutluluklar diliyorum buara :smiley-cool:

34 yasinda bir insan kendi kararini verebilmeli aslinda, aile onemli ama onyargili davranmislar sana karsi, benim icin caba gostermeyen birini ben de istemezdim dogrusu

34 yasinda bir insan kendi kararini verebilmeli aslinda, aile onemli ama onyargili davranmislar sana karsi, benim icin caba gostermeyen birini ben de istemezdim dogrusu

ailenin istemesi şart mı.... belediyeye başvurun alın evlilik gününüzü...niye bekliyeceksiniz ki......herşeyiniz hazırsa bunları düşünmeyin bence....

X