Saç Rengi ve Saç Boyama Papatya suyu sürdükten sora güneş şart mı?

• Konu Sahibi ateş böcüğü
  • Başlangıç Tarihi
tek seferde tam anlaşılmaz arkadaşlar. bi de eğer güneşin altında oturarak yapcaksanız elinizde fazladan papatya suyu olsun ki kurudukça sürün. 3-4 gün yaparsanız bunu ancak farkeder. bunun yanında saçınızın kumraldan koyu olmaması lazım. eğer çocukluğunuzda sarışınsanız ama sonradan koyulaştıysa sonuç alırsınız. fakat doğuştan kahve-kestane-siyah saç rengine sahipseniz işe yaramaz...

evt aynen katılıyorum kızlar bence dikkate alın arkadaşımızın yorumunu

bende kızıldan çikolata kahveye dönmek istiyorum ama ne yapacağıı şaşırdım kuaför bugün 400 dedi bir diğeride 90tl dedi bu da bana çok fazla gelir ne yapsam kararsızım hem papatya hem turp yapıp açıyım saçımı bari turp suyuda kızılımı ilk denememde akıtmıştı

kızlar bende denedim papatya suyunu benim saçımda açık karamel var ben evde denedim yani fönle kuruttum saçımı bir ton açıldı saçım birde alnımın üstündeki minik saçlar daha fazla açıldı bir arada vücüdümdadi tüylere denemeyi planlıyorum

benim saçlarım her yaqz güneşten açılır zaten bide papatya sürüorum uçları altın rengi oluyo güneş daha iyi..

ben de yapıyorum suan forumda birisi bir avuc papatyaya yarım litre demiş, ben 5 avuc yaptm 2,5 lt koydm ama sanki o kadarcık papatyaya o kdr su fazla oldu gibi geldi ama hadi bakalım smdi sogumasını bekliyorum, daha önce de denemiştm bir kez yaptgm için ve normalde de saclarımın ucları sapsarı dipleri acık kumral oldugu için kimse farketmedi, yine gunesten acıldı her zamanki gibi diye dşnüldü sanırım...neyse bu su brz fazla gibi ama inş işe yarar :)

aktarlarda satılıyor hemde gayet uygun istersen kendinde toplayıp kurutabilirsin ben kuru papatya yaptım genelde

bende yapmıstım bır kaç sene önce
eczaneden alman papatyası aldım özllıkle alman papatyası dedıler
kaynattım ve saçlarıma surdum guneste tum gun bekledım
papatya suyu bıtene kadar bunu hergun uyguladım
ve saçlarım sapsarı oldu boyatmıs gıbı tavsıye ederım ama gunese cıkın
evde olcak ıs degıl zannetmıyorum

bende yapmıstım bır kaç sene önce
eczaneden alman papatyası aldım özllıkle alman papatyası dedıler
kaynattım ve saçlarıma surdum guneste tum gun bekledım
papatya suyu bıtene kadar bunu hergun uyguladım
ve saçlarım sapsarı oldu boyatmıs gıbı tavsıye ederım ama gunese cıkın
evde olcak ıs degıl zannetmıyorum

alman papatyasının farkı ne peki ayrıca fiyatı ne kadar

kızzlar saç renginizin koyuluğuna göre işlemin etkisi değişiyor ben kullanmıştım 4- 5 sene önce sarı gibi olmuştu bayağı bir açılmıştı.benim saç rengim açık kumral.ben fönle kurutmuştum önemli olan saçınızda yüksek ısı olması.denemekte fayda var ...-tatlicadiarzu-:lepi:

koyu renkleride açarmı acaba koyu kahve gibi
birde normal bahçedeki papatyaları toplatıp yapabiliyomuyuz?? :KK70::KK70:

Eczanede 29tl'ya papatya spreyi var, extrait dora. içinde papatya özü ve az miktarda hidrojen peroksit var. Doğal sarışınlara ve kumrala çok etkili, esmerlerde turunculuk verdiği söyleniyor.

arkadaşlar ben şimdi aktara gidip bildğimiz papatyadan mı alıcam?

kızlar bende aldım bugün papatya saçım kumral benimde önleri falan açık biraz. küçükken sarıymış baya sonradan koyulaşmış. boya da istemiyorum. inşallah turunculuk vermez. ben sadece hafiften uçları falan kırılsın istiyorum. deneyen arkadaşlar resim koysalar ne güzel olurdu.

evet canım bildiğin krutulmuş papatya alıcaksın aktardan.

Eczanede 29tl'ya papatya spreyi var, extrait dora. içinde papatya özü ve az miktarda hidrojen peroksit var. Doğal sarışınlara ve kumrala çok etkili, esmerlerde turunculuk verdiği söyleniyor.

4-5 kez denedim papatya suyunu ama çok az açtı istediim düzeyde olmadı:KK43: bu spreyi kullansam işe yarar mı acaba saçlarım açık kumral..

nekadar kaynatılcak uyu nekadar konulcak yapanlar biraz daha detaylı bilgi verebilirlermi?

4-5 kez denedim papatya suyunu ama çok az açtı istediim düzeyde olmadı:KK43: bu spreyi kullansam işe yarar mı acaba saçlarım açık kumral..

cnm benim saçlarım da aynen öyle, yıllarca papatya suyu kullandım ama etkisi çok çok az oldu ve kısa sürdü. ama bu sprey daha etkili çünkü içinde az miktarda hidrojen peroksit de var yani saçın renginin daha kolay açılmasını sağlıyor, 2 gün önce bi parça pamuğa 2 fısfıs yapıp kaşlarıma da sürmüştüm akşam 6nın güneşinde 20dk gezdim eve geldim, yer yer tamamen sararmış kıllar gördüm. Ve üstelik bunu 1 kez yaptım, saçıma da 1 kere uyguladım ama güneşte çok duramadığım için etkisi fazla olmadı, şişenin üstünde 2-3 gün aralıklarla uygulayın yazıyor, yarın tekrar yapıcam.

peroksit saçta bekletmeye gelmez kızlar benden söylemesi. o spreyi sıkacağınıza alın bi kutu boya, boyayın, emin olun daha sağlıklıdır. ama papatyaya sonuna kadar destek veririm, biraz sabır istiyor o kadar. yani her gün öğle güneşinde yaparsanız 1 hafta içinde ciddi değişim olur. yarım litre suya 1 avuç papatya. çay gibi demleyin, kaynar suya atıp üstüne bi kapak kapatın, bırakın soğusun, soğuyunca süzün. bahçeniz, açık çatınız fln varsa elinize alın şişeyi, kurudukça tekrar sürün. peroksiti sürünce güneşe gerek bile yok, yarım saatte 2-3 ton açar, ama yarım saat sonra saçı yıkamak şart! ve 2-3 günde bir uygulamak saçı inanılmaz yıpratır, saç çatır çatır kurur, dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olunur...
bi de parklarda olan tek sap üstündeki-taç yapılan papatyalardan değil, kokulu, bi dalda 3-5 tane olan papatyalardan olacak. ilk söylediğimin adı daisy, saça kullanılması gerekenin adı camomile dir.

X