Saç Rengi ve Saç Boyama Papatya suyu sürdükten sora güneş şart mı?

• Konu Sahibi ateş böcüğü
  • Başlangıç Tarihi
A

ateş böcüğü

Ziyaretçi
sengözlerimebaksanabarkadaşlar papatya suyunu saçlarımıza sürdükten sora güneşte beklemese de rengi açılır mı acaba ben ewde deniycem de bu mewsimde güneş falan yok :) bilgisi olan warsa acil yardım lütfennn

kurutma makınesiyle ısı verebılırsın onemliolan saçın ısınması ve pullarının açılması bunu fonlede halledebılırsın

bende papatya suyunun saça sadece güneşte rengini açılmasına yardım ettiğini sanıordum öğrendiğim ii oldu bende deniyim bari :))
bu arada sarı papatyamı beyaz mı yapcaz kızlar ve ölçü ne kadar olacak

canım ben aktardan kuru papatya aldım onu kaynattım işte...bi avuç papatyaya yarım litre

peki kızlar bişi sorcam papatya dogal bi şekilde mi çaıo sacları yoksa kızıllastırıo mu? Mesela benım sacımda boya var nasıl acar kı acaba? Deneyen ya da bilgisi olan var mııııı? :KK43:

canım benim bildigim kimyasal islem gormus saclarda acma etkisi olmuyor... dogal sacta diye biliyorum... ama gene de arkadaslar da yorum yapsinlar... hihoyyyt

banyodan sonra sürsem durulamasam kurutsam açılır mı rengi ?

benim saçımda boya var canım ben denedim kızıllaştırmıyo..karamalle sarı arası bi rengim vardı..kendi saçımda kumral..kullandım papatya suyunu dahada böyle sarıya yaklaştı..herkez çok beğeniyo doğal bi hava verdi koyudan açığa doğru gidiyo..bugün kart okuyucu alıcam telefondan çekersem resmim koyarım buraya fikir olur sizede..ayrıca ben papatya suyunu yüzümede uyguladım..kaçlarım haric yüzümdeki tek bir tüye bile dokunmuyorum sarardığından o kadar bellide olmuyo çok memnunum..

benim saçımda boya var canım ben denedim kızıllaştırmıyo..karamalle sarı arası bi rengim vardı..kendi saçımda kumral..kullandım papatya suyunu dahada böyle sarıya yaklaştı..herkez çok beğeniyo doğal bi hava verdi koyudan açığa doğru gidiyo..bugün kart okuyucu alıcam telefondan çekersem resmim koyarım buraya fikir olur sizede..ayrıca ben papatya suyunu yüzümede uyguladım..kaçlarım haric yüzümdeki tek bir tüye bile dokunmuyorum sarardığından o kadar bellide olmuyo çok memnunum..

canım peki sen güneşte beklettin mi sürdükten sora

yok bekletmedim ben öyle takıldım evin içinde..yaptığım zaman güneşli bir günde değil..
bu saçımı boyattıktan 3 ay sonraki rengi..yalnız 1.5-2 sene önceki resim..yeni banyodan çıkmıştım saçlarım berbat görünebilir..lülülülülülü
fotoraf2mu3.jpg

w320.png

bunlarda bi iki ay önceki resimler..sanırım papatya suyunu deneyeli 3 ay fln olmuştu..dikkat edersen ortalarından uçlarına doğru olan renk diğerine göre daha açık ve doğal..
fotoraf0022yg8.jpg

w640.png

evet öyle oldu..sürdüm öyle takıldım evde bi saat sonrada yıkadım..

fakat herkese aynı şey olacağını düşünmüyorum fönle daha garantili yada güneşle :KK66:

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar mrb bende denedim sizin yazdıklarınızı okuyunca. saçımı kolestonun kışkırtıcı bakır rengine boyadım ama zemin koyu olduğu için tabiki kestane gibi bi renk oldu ve doğal yollardan açılsın istedim çünkü oksijenli su ve oryel bana normalden daha çok zarar verebilir saç derimin bazı yerlerinde aşırı stres yüzünden yaralar var (bu arada: ne yaptıysam hangi doktora gittiysem geçmedi bu ve bunla ilgili fikri olanlar da lütfen yardımcı olabilir mi bana?) bende sizin yazdıklarınızı okuyunca dün akşam papatyayı denedim ve ilk denemem olduğu halde sanki hafif bi sarımsı ışıltı oldu gibi geldi annemler de öyle dediler yani boyalı saçta da olabiliyo ama sarı tonlarında açıyor sanırım kızıllaştırmaz yani korkmayın.ve deneyin derim ben yapacağım artık çevremdekiler de açıldı diyince baya sardı bu iş:KK70: yalnız ben akşam yapabiliyorum yani güneşte duramıyorum mecburen çalıştığım için.dün şöyle uyguladım saçımı yıkadım sonra da çok ılıtmadan suyundan döktüm saçlarıma sıcaklığın önemli olduğunu dediğiniz için yorumlarda ve biraz evde öyle dolaştıktan sonra saç kurutma makinesiyle kurutup hafif nemli bıraktım özellikle de öndeki kahküllere doğru fazla kullandım ve koyu duran kahküllerim biraz açıldı sanki. hem saçı yıpratmıyor da yani. bu arada turp suyu konusunu da bu forumda okumuştum ve 2.denememde yararını görmüştüm saçları uzatma açısından ve böyle olunca da 1ay kullandım ve haftada 2 kere uyguladım 2.uygulamalarımda 1er cm uzattı hep. yani şuan turp suyu sayesinde saçlarım bi 4cm kazandı:KK70: onu da tavsiye ederim saç uzatmak isteyenlere.bu forumda bulabilirsiniz turp suyunun uygulanışını. hem yumuşatıyordu da saçımı

Son düzenleme:
benim de saçlar boyalı bende daha açılsın istiyordum deneyim sonucu yazarım bende evde kurutacam

papatya suyuyla koldaki tüyler sarartılıyormuş peki bunun için güneş şart mı ?

papatya suyu süren arkadaslarr saçınızdaki farkları Görelim istiyoruz resim eklerseniz sevinicezzz ...

koyu renk saçlardada etkili olurmu koyu kahveyi ne kadar açar ben saçımın rengini açmak istiorum bu paptya ne kadr işe yarar acaba?????

ben yapmıştım.16 yaşlarında falandım. birsürü papatya toplayıp ayıklayıp kaynatıp saçıma kullandım.
tam güneşin karşısında 2 saat kadar bekledim ama farkeden birşey olmadı.
açılmadı saç rengim. belki yalnış yapmışımdır.

tek seferde tam anlaşılmaz arkadaşlar. bi de eğer güneşin altında oturarak yapcaksanız elinizde fazladan papatya suyu olsun ki kurudukça sürün. 3-4 gün yaparsanız bunu ancak farkeder. bunun yanında saçınızın kumraldan koyu olmaması lazım. eğer çocukluğunuzda sarışınsanız ama sonradan koyulaştıysa sonuç alırsınız. fakat doğuştan kahve-kestane-siyah saç rengine sahipseniz işe yaramaz...

X