Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatmak ve bakım için ''Turplu su''

Kiz Rapuncel hani kasina ve kirpignede denicektin???benneyaptımki

Unutmadim heee:dilcikar:

Bu arada bende dayanamadim yaptim bu turp suyunu dün degil evelki gün yaptim, kasima ve kirpigmede sürdüm bakalim bugün yine yapicam....kaydirigubbakcemile3

Gerci saclarim kalcalarima kadar geliyor sacima niye yaptigmi bende anlamadim ama neyseee:nazar:faydasi var zarari yok dimisırnaşık şey

Kiz Rapuncel hani kasina ve kirpignede denicektin???benneyaptımki

Unutmadim heee:dilcikar:

Bu arada bende dayanamadim yaptim bu turp suyunu dün degil evelki gün yaptim, kasima ve kirpigmede sürdüm bakalim bugün yine yapicam....kaydirigubbakcemile3

Gerci saclarim kalcalarima kadar geliyor sacima niye yaptigmi bende anlamadim ama neyseee:nazar:faydasi var zarari yok dimisırnaşık şey

Evvet bende bu turp grubuna katılıyım bari. Saçlarım çok dökülüyor. Artı ben saç düzleştirme yaptırmıştım iki kez ondanda çok yıpranmıştı. Hemen bugün deniycem

denemediğim şey kalmadı benim bu aralar. yılan yağı, badem yağı, hint yağı, çamterebentin. birde turpu deneyeceğim bakalım. saçımın düğüne kadar uzaması lazım çünküüükaydirigubbakcemile2evet kaç günde bir yapılacak bu niye cevap veren yok:çok üzgünüm:

2 günde bir yapılabilir diye biliyorum, bir sakıncası olmaz.

Ben de başladım turplu suya. Ayrıyetten içine biraz karışık yağlarımdan ve bal da katıyorum. İlk yaptığımda evet normale göre biraz fazla dökülme oldu ama sonrasında bir sorun yaşamadım.

Yalnız haftalık uzama oranı yarım santimin üzerinde olmalı. Haftada yarım santim ile zaten 1 ayda 2 santim uzar. Bu yüzden gözlemleyeceğim.

rapunzelcim hiç farketmez saç bakım yağı markası ne olursa olsun içinde aynı yağlar var genelde saça faydalı yağlar ama ben içine ayrıyetten yılan yağı ve gül yağıda koydum istersen sende koy yada koyma sana kalmış canım bence bu saçlar ayda 5 cmi geçecek...

babama turp siparişi verdim hemen yarın başlıyorum. çok soru sordum biliyorum ama 4 bardak su yarım saat kaynarsa kalmaz ki, buharlaşır, yanlış mı düşünüyorum, ilginç geldi bana. iki günde bir yapılacaksa daha çok turplu su kaynatsak dolapta bekletsek, haftada 3 kere aynı şeyi ısıtıp yumurtasını kırsak olmaz mı ki acaba? rapuzelim haftada 1-2 cm uzar demiş ayda 4-8 cm arası eder, proserpine ayda 1-2 cm uzamalı demiş. kafam karıştı şimdi. zaten normal şartlarda da saç ayda 1 cm civarı uzuyor.:uhm:

2 günde bir yapılabilir diye biliyorum, bir sakıncası olmaz.

Ben de başladım turplu suya. Ayrıyetten içine biraz karışık yağlarımdan ve bal da katıyorum. İlk yaptığımda evet normale göre biraz fazla dökülme oldu ama sonrasında bir sorun yaşamadım.

Yalnız haftalık uzama oranı yarım santimin üzerinde olmalı. Haftada yarım santim ile zaten 1 ayda 2 santim uzar. Bu yüzden gözlemleyeceğim.

canım ben henüz iki kere yaptım 1er gün arayla daha 1 hafta olmadı bile yarım santim uzamış yani 1 cme çok az kaldı yani haftada bir santim uzuycak bu saçlarkaydirigubbakcemile5

canım ben henüz iki kere yaptım 1er gün arayla daha 1 hafta olmadı bile yarım santim uzamış yani 1 cme çok az kaldı yani haftada bir santim uzuycak bu saçlarkaydirigubbakcemile5

Allah'ımmm haftada 1 ayda 4 cm eder o zamanhihoyyyt 2 ayda 8, 3 ayda 12... çok mu hayalperestim yaw. ama çamterebentin hakkındada ayda 3-4 cm uzar yazılmıştı. umarım bu işe yarar yada ben kel kalıcam her duyduğumu saça sürmektenkaydirigubbakcemile3

babama turp siparişi verdim hemen yarın başlıyorum. çok soru sordum biliyorum ama 4 bardak su yarım saat kaynarsa kalmaz ki, buharlaşır, yanlış mı düşünüyorum, ilginç geldi bana. iki günde bir yapılacaksa daha çok turplu su kaynatsak dolapta bekletsek, haftada 3 kere aynı şeyi ısıtıp yumurtasını kırsak olmaz mı ki acaba? rapuzelim haftada 1-2 cm uzar demiş ayda 4-8 cm arası eder, proserpine ayda 1-2 cm uzamalı demiş. kafam karıştı şimdi. zaten normal şartlarda da saç ayda 1 cm civarı uzuyor.:uhm:

CNM HERSEFERİNDE TAZE YAPMAK EN GÜZELİ EĞER TURPLARINIZ ÇOK KÜÇÜKSE 3 TANE FALAN YETER AMA ORTA BOYSA BİR VEYA 2 TANE 3 4 BARDAK SUDA YARIM SAAT KADAR BEN 20 DKKA FALAN TUTUYORUM KOKMAMASI İÇİNDE KAPAĞINI KAPATIYORUM YUMURTAYI SICAKKEN KIRMAYIN PİŞER BİRAZ SOĞUYUNCA KIRIN İÇİNE GÜZELCE ÇIRPIN DAHA SONRA İLK ÖNCE BİR FIRÇA YARDIMIYLA DİPLERE SÜRÜN DAHA SONRA EĞİN BAŞINIZI YIKAYIN SAÇINIZI MUCİZE İKSİRLE:eek:HAFTADA 1 CMİ GEÇECEK GİBİ GÖZÜKÜYOR İKİ KEZ YAPTIM YARIM SANTİM UZADI..kaydirigubbakcemile5:teytey:

arkadaslar bende sarimsak denemistim u siteden tavsiye etmislerdi amaaaa hic faydasini gormedim sac dokulmesine ama kac ay gesti aradan hala sacimi yikayinca igrenc kokusu gitmedi igrenc kokuyor 2 felan denedim hic bir faydasini gormedim bir care sac dokulmesine arkadaslar

cnm benım sac dokulmesı bu aylarda her kadında olur ama sureklı dokuluyorsa sana tavsıyem,LAVANTAYLA yıka saclarını,sacını sampuanladıktan sonra en son kaynams lavanta suyu ıle durula,yarım saat o suyla bekledıkten sonra normal suyla sacını ıyce durula,dokulme anında kesılıyo,ayrıca zeytınyagı ozlu dogal yesıl sabunla yıkamakta dokulmeyı durduruyo ama sacı sertlestırıyo,o yuzden lavantayı tawvsıye ederım sana

arkadaslar bu arada sunu cok merak ettım sacınızın bı santım uzadıgını nerden anlıyosunuz,ben bunu hıc anlam veremedım olcuyomusunuz elınıze metre alıp neyapıyosunuz

canım benim saçlarım röfleli olduğu için diplerden anlıyorum metreyle ölçmeye gerek yok ben parmaklarımı kullanıyorumhihoyyyt:kahve:

bende bu turplu suyu kullandım sadece ıkıkere yaptım ama gercekten ınanamadım,saclarım benım hep duzlestırıcı kullanmaktan cok kurumustu ve bu aylarda bı dokulme oluyodu,ama turplu su sayesınde arkadaslarda ılk baslamada dokulme olmus ama bende gercekten ılk kullanmaya basladıgım anda dokulme durdu bu benı soke ettı yanı,kullanmaya dewam,ya bu arada RAPUNZELIME dger sayfada baktım kendısıde yok msjlarıda kesın banlandı dedım,ama sonra dıger sayfaya baska bı nıckle msj yazmıs ayrılma nedenını,rapunzel oldugunu soylemememıs ama ben yazdıgı ıfadelerden RAPUNZEL oldugunu hemen anladım:) bu sayfaya dondum,neyse cnm cok uzatmıyım aramıza tekrardan hosgeldın canımcım,ARKADASLAR SAGLIKLA TURPLU SUYLA KALIN:)

arkadaslar bu arada sunu cok merak ettım sacınızın bı santım uzadıgını nerden anlıyosunuz,ben bunu hıc anlam veremedım olcuyomusunuz elınıze metre alıp neyapıyosunuz

evet cnm ölçüyorum diplerden çıkan saçları boyalı olduğu için anlaşılıyorsüprizzzzz

Allah'ımmm haftada 1 ayda 4 cm eder o zamanhihoyyyt 2 ayda 8, 3 ayda 12... çok mu hayalperestim yaw. ama çamterebentin hakkındada ayda 3-4 cm uzar yazılmıştı. umarım bu işe yarar yada ben kel kalıcam her duyduğumu saça sürmektenkaydirigubbakcemile3

evet cnm aynen öyle belkide daha fazla uzar 5 bile olabilirhihoyyytçamterebentin benim saçımı uzattımı bilmiyorum ama şampuanıma koymuştum ben çıkan saçlarım çok güzel parlak ayrıca saç bakım yağıda kullanın saçınıza onunda uzamasına büyük payı var benim 1 ayda 4 cm uzattı saç bakım yağı şimdi turp suyuda yapıyorum(mucize iksir)belki daha fazla uzarkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile5:sm_cool:

yaaa üşeniyorum cok üşeniyorum yoksa yaptım 1 kere yumusacık da oldu..:) yıkıyorum saclarımı sora kafama bone geciriyorum ama şıp şıp şıp bakıom boynumdan asagı yumurtalı turplu su iniyo laelaelaelaelae

X