Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatmak ve bakım için ''Turplu su''

kızlar aklınızda olsun dolapta sakladıgınız turplu suyun ıcıne dırekt yumurta kırmayın .önce az ısıtın cunkü cok soguk oluyo benım basım buz tutmuştu hastalanmayınn. az ılıtın sonra yumurta kırın . ben bunu akıl edememiştimmm:)

bende yazıları okudum ve bu kadar kişinin turp için olumlu şeyler yazmasından dolayı sevmediğim turpu yemeye bile başladım.şimdi nöbetten çıktım ve turplu su için ilk denemeyi yapacağım.aklıma şey geldi.bu suyun içine bir tane vitamin tablet ezsek nasıl olur bi deniyim diyorum.

turbu rendeledim suyunu koydum 2-3 damla limon sıktım 3-4 dilimde elma koydum kaynatıyorum vitamini de ezdim ama onu yumurtayla koyacam .bakalım benimki iyice çorba oldu.saçlarım çok kısa boyadan iyice yıpranmıştı kısa kullanıyorum artık ama uzatmakta istiyorum .turp u normalde yemem artı bide kokusundan bile hoşlanmazdım ve yemezdim annem turbun faydalı olduğunu insan yemiyorsa bile tarlasından geçse o derece faydalı derdi de inanmazdım.

Evet sacimda suan Turplusuyla maya var arkadaslar.Ben turplusuyu sürdügümde ellerim sac doluyordu ama heralde mayadan etki yapacak daha az dökülme oldu suan sacimda sasirdim vallahi.Ama kötü bi haberim var arkadaslar MAyatabletleri erimiyor cok ugrastim erirsin diye ama erimediler ama yinede o sekilde koydum ben.Yani Mayatableti degil Dogal Mayatozu bakmaliyiz ama buda Hamura koyulan degil tüketmek icin olanlar var onlardan bulmamiz gerek kesin vardir.O sekilde saten Kutunun icinde satiliyor burda 1 Kilo felan oluyorlar.

kızlar tuplu suyu 3 gün arayla 2 kez yaptım ama bende heüz hiç bir değişme gelişme uzama yok;(((ama pes etmeyecemmmmmmmmmmmm

Kızlar öncelikle herkese merhabalar foruma ilk mesajımı buraya yazıyorum dün gece okudum bu karışımı aklıma yattı ve bugün pazardan SİYAH turp aldım duyduğuma göre siz bulamamışsınız size yollamamı istermisin ben inş yarın yapmayı planlıyorum bakalım sonuçlarını sizelerle en kısa zamanda paylaşıcam :)

turbu rendeledim suyunu koydum 2-3 damla limon sıktım 3-4 dilimde elma koydum kaynatıyorum vitamini de ezdim ama onu yumurtayla koyacam .bakalım benimki iyice çorba oldu.saçlarım çok kısa boyadan iyice yıpranmıştı kısa kullanıyorum artık ama uzatmakta istiyorum .turp u normalde yemem artı bide kokusundan bile hoşlanmazdım ve yemezdim annem turbun faydalı olduğunu insan yemiyorsa bile tarlasından geçse o derece faydalı derdi de inanmazdım.

canım hadi hayırlısı diyelim ozaman bakalım sende de inşallah işe yaradıgını duyarız..

4. turplu suyumu yaptım.saçlarım bi kaç tel döküldü bakalım 2 saat sonra neler olcak:icecream:

canım sonuclarını bekliyoruz..yerimseniben

Kızlar herkese selam yazılanları okudum ve kırmızı turp alıp denemeye karar verdim şuan saçlarımı yıkadım yumuşacık işlem süreci biraz kokulu geçiyokafamçokkarıştı ama değer 1 ay önce iri dalga yaptırmıştım saçlarıma ilacı baya bir yıpratmıştı saçımı umarım iyi gelir ve uzar gelişmeleri yazarım kıslar:kahve:

Arkadaslar bugün Turplusu günüm :)).Ve bugün bi deneyim yapicam Turpu Yapraklari ve kökleriyle birlikte kaynaticam suyunu süzdükten sonra Yumurtayi kiricam ve icine Mayatabletti eklicem.Sizce nasil olur?Maya biliyorsunuz saclara cok iyi gelen bi besin.Busekilde denemek istiyorum devamli.

canım deneyince sonucu bizimle de paylaş çünkü ben de maya uyguamak istiorum saçıma ama şimdi turpa başladığım için karıştırmayayım dedim sen dene bakalım faydası olacak mı

Arkadaslar bugün Turplusu günüm :)).Ve bugün bi deneyim yapicam Turpu Yapraklari ve kökleriyle birlikte kaynaticam suyunu süzdükten sonra Yumurtayi kiricam ve icine Mayatabletti eklicem.Sizce nasil olur?Maya biliyorsunuz saclara cok iyi gelen bi besin.Busekilde denemek istiyorum devamli.

canımm maya mı:1shok: kız işe yarıyor mu cidden ben de katıyım bakalım nasıl olacak merak ediyorum..

canımm maya mı:1shok: kız işe yarıyor mu cidden ben de katıyım bakalım nasıl olacak merak ediyorum..

Canim Vallahi Mayanin cok faydali oldugnu biliyorum saclar icin.Ama normal maya degil benim aldigim TAbletmaya hatta bunlar icmelik ben hem icicem hemde o sekilde Turplusuylan birlikte sacima uygulucam.:teytey:

canım deneyince sonucu bizimle de paylaş çünkü ben de maya uyguamak istiorum saçıma ama şimdi turpa başladığım için karıştırmayayım dedim sen dene bakalım faydası olacak mı

canım turplu suyla ilgili paylaş bizimle de sonuclarını tamam...merakla bekliyoruz burdaŞeniz

Canim Vallahi Mayanin cok faydali oldugnu biliyorum saclar icin.Ama normal maya degil benim aldigim TAbletmaya hatta bunlar icmelik ben hem icicem hemde o sekilde Turplusuylan birlikte sacima uygulucam.:teytey:
öğrendiğim iyi oldu bunu paylaştıgın için teşekkür ederim nerde bulabilirim marketlerde var mı bu şimdi gidip alayım hemen canım ..?benneyaptımki

canım turplu suyla ilgili paylaş bizimle de sonuclarını tamam...merakla bekliyoruz burdaŞeniz

öğrendiğim iyi oldu bunu paylaştıgın için teşekkür ederim nerde bulabilirim marketlerde var mı bu şimdi gidip alayım hemen canım ..?benneyaptımki

Canim Ben Almanyada oldugum icin burdaki Marketlerde var ama Türkiyenin Marketlerinde olcagni sanmiyorum Ancak ya Ezcaneden alabilirsiniz yada Aktarlardan.Ama sen yinede bi sor istersen benim fazla bilgim yok o konuda :teselli:

Ya bugün cok mutluyum yaa Turplarimi masaya koydum hazirlacaktim rendeleyip suya koymak icin.Bilgisayar basina bi gectim 5 dakka sonra ne görim benim Canim Annecim Almis Turplari Kaynatmaya koymus.Cok mutlu oldum yaa.Anacigmin bile icine sinmis Bu Turplusu :).Ama ne yazikki biraz yalnis yapmis rendelemeden top top koymus heheh :).Bende Artik kaynak su oldugu icin rendeleyemedim kasiklan tek tek cikartip öle kestim onlari sizce yine yararini görürmüyüm arkadaslar?

Canim Ben Almanyada oldugum icin burdaki Marketlerde var ama Türkiyenin Marketlerinde olcagni sanmiyorum Ancak ya Ezcaneden alabilirsiniz yada Aktarlardan.Ama sen yinede bi sor istersen benim fazla bilgim yok o konuda :teselli:

peki canım yaın ilk işim bunu temin etmek olacak
senin konuna sonucları yazarım..
teşekkürler..Şeniz

X