Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatmak ve bakım için ''Turplu su''

hakkaten ya nasıl kullancaz bu ısırganı bende şaştım.yıkadım saç bakım kremini sürdükten sonra sürdüm bu seferde kremin etkisi gitti şekil almadı .napsak?

Ben durulama suyu olarak kullanıyorum saçlarımda bir değişiklik yaratmıyor sende neden böyle oldu ki acaba.Bu arada ben saç kremi kullanmıyorum.Şu sıra adaçayı konusunu gözden geçiriyorum araştırma aşamasındayım...

Son düzenleme:
Başka bir başlıkta paylaşmıştım, konu sahibi arkadaşımın musadesi ile bu bilgileri burada da paylaşmak istiyorum...

Saç dökülmelerinin hormonal, metabolik, mikrobik pek çok sebepleri var. Sorunun kaynağını araştırın. Demir, çinko veya başka bir besin unsurunun yetersiz alımı ile ilişkili olup olmadığını öğrenin. Yanlış planlanmış dengesiz ve çok düşük kalorili diyetlerin de saçınızı dökebileceğini unutmayın.

Sorunu, saçlarınızın ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve proteinlerin ona yalnızca kan dolaşımı ile ulaşabileceğini unutmadan çözmeyi deneyin.

Saç dökülmeniz beslenmenize ilişkin sorunlardan kaynaklanıyorsa, kalsiyum, çinko, selenyum gibi minerallerin, p-aminobenzoik asit, keratin, sistin ve tiamin gibi besin unsurlarını ihtiva eden bazı hazır ürünlerin veya besinlerin ağız yoluyla alımı halinde yardımcı olabileceklerinden şüphe etmeyin!

Son yıllarda tıbbi küf olarak tanımlanan özel bir küfün özellikle kadınlarda sık görülen hormonal olmayan saç dökülmelerinde son derece etkin bir tedavi aracı olduğunu gösteren güvenilir çalışmalar var. Bu küf, ilk kez 1970’li yıllarda Almanya’da kullanıma verildi. Tıbbi küfün tiamin, keratin ve sistin ile birlikte kullanımının daha etkili olduğunu ise 1990 sonrasında yapılan yeni ve güvenilir çalışmalar gösterdi.

Saç dökülmesini durdurmak, saç hasarını önlemek istiyorsanız çözümün dıştan değil içten geldiğini unutmayın.
Önce doğru ve dengeli bir beslenme planı yapın, stresten, üzüntüden, uykusuzluktan uzak bir yaşam planı yapın. Gerektiğinde bir uzman danışmanlığı alarak yukarıda belirtilen besin unsurlarını bir arada içeren yeni ve etkili ürünlerden yararlanın.

Saç kaybını artıran etkenler

1) Tükenmişlik durumu, stres
2) Ateş, enfeksiyonlar
3) Tiroid bozukluğu gibi bazı hormonel ve metabolik hastalıklar (Tiroid bezi tembelliği)
4) kansızlık
5) Mevsimsel dökülmeler
6) Hamilelik ve emzirme dönemleri
7) Beslenme bozuklukları, bilinçsiz ve ağır sık tekrarlanan diyet rejimleri, alkol bağımlılığı
8) Kanser tedavileri gibi ilaçların kullanımı
9) Zehirlenmeler
10) Radyasyon

Küçük mite’ların (Demodex follicularum) bir tür kelliğe yol açtıkları bilinmektedir. Bu mitelar saç diplerine yerleşerek saçlara zarar verirler. Bazı bilim adamlarının geliştirdikleri başka bir teoriye göre ise kellik oluşup oluşmayacağı insan vücudunun bağışıklık sisteminin verdiği yanıtın kuvvetine bağlıdır.
Eğer miteları öldürecek kadar kuvvetli bir bağışıklık saldırısı oluşursa , mitelara zarar vermesinin yanı sıra saç dökülmelerine de neden olur.

Bununla birlikte kalıtımsal faktörler, saç kaybını artırıcı yönde zayıf kan dolaşımı , akut enfeksiyonlar , ameliyat, radyasyon ,deri hastalıkları,ani kilo kayıpları,yüksek ateş,demir eksikliği,diyabet,tiroit hastalıkları ,ilaçlar ve kemoterapi ,stres, beslenme yetersizliği , parazitler ve diğer mantar enfeksiyonları , kimyasallar, özellikle saç boyaları ve vitamin eksiliği saç dökülmelerinin önde gelen nedenlerinden sayılabilir.

Saç dökülmesini önlemek için :

1) Elma sirkesi ve adaçayı ile durulamak saçların daha hızlı büyümesine neden olur.
2) Ginko biloba baş derisinin kan dolaşımını artırır. Kanlanmasını sağlar.
3) Atkuyruğu (vegetal silica)silisyum kaynağıdır. Silisyum saçların daha kuvvetli ve parlak görünmesini sağlar.
4) Yeşil çay, pygeum ve saw palmetto,ısırgan (nettle) saç dökülmesini önleyecek maddeleri içerir.
5) Çay ağacı yağı (tea tree oil)saçın dökülmesine neden olan bakteri ve miteları öldürür . Çay ağacı yağı saça 10 damla damlatılır,başa masaj uygulanır ve şampuanla yıkanır.
6) Bol bol meyve ve sebze ve az miktarda nişasta yiyin.Meyve ve sebzeler bol miktarda flavonoid ve antioksidan içerirler bu da saç foliküllerini korur ve saçın büyümesini sağlar.
7) Biotin içeren soya türü yiyecekler yiyin yada tablet olarak alın. Biotin sağlıklı saç ve deri için gereklidir. Bazı erkeklerin saç dökülmesini engeller. Biotin için bira mayası,kahverengi pirinç,bulgur,bezelye,mercimek,yulaf,soya,ayçiçeği,ceviz yiyebilirsiniz.
8) Güneşin zararlı etkilerinden saçınızı koruyunuz. Çok güneş altında kalmak ve çok deniz suyunda kalmak saçlarınıza zarar verir.
9) Saçlarınızı yıpratmaktan kaçının,asla fırça , sık dişli tarak kullanmayın. Islaklığını havlu ile nazikçe alın. Ve asla saç kurutma makinesi veya herhangi bir saç ısıtma makinesi kullanmayın. Bırakın kendi kendine kurusun.Mutlaka saç kurutma makinesi kullanmanız gerekiyor ise en düşük ısıda ve en düşük hızda kullanınız. Islakken saçlarınızı taramayın, ıslak saç kolay kırılır.
10) Acımasız diyetlerden kaçının , bu sağlığınız ve saçınız için uygun olmayabilir.
11) Özellikle soyadan yapılan yiyecek gruplarını tüketin. Soya taneleri, tempeh(fermente bir soya ürünü), tofu (soya loru) mutlaka beslenmenizde olmalı. Soya katkılı yiyecekler saç dökülmesi ile direk ilişkili bir hormonu ( dihidrotestesteron) düzenleyerek saç dökülmesini engeller.
12) Asla çiğ yumurta yemeyin, salmonella enfeksiyonu için çiğ yumurta büyük risk taşır. Ama yüksek miktardaki avidin biotini dokuya bağlar ve absorbsiyonunu artırır.
13) Her gün saç derinize masaj yapmayı ihmal etmeyiniz. Masaj için saç derisini besleyici yağlar kullanabilirsiniz.
14) Biotin ve silisyum içeren lokal saç ürünlerini kullanınız. Aloe vera ,vitamin C ve E ve jojoba yağı da saç için iyidir. Hacim vericiler papatya, kadife çiçeği,ginseng ve çarkıfelek çiçeği saçlarınızın güzel görünmesini sağlar.
15) saç ıslak olduğunda kırılgandır saçınızı nazikçe havlu ile kurulayınız.
16) Yüksek miktarda A vitamini alınması saç dökümünü tetikler. A vitamini alımı kesilerek bu problem çözülebilir. A vitamini gereksiniminizi Beta Caroten olarakta karşılayabilirsiniz.

veeeeee az önce dibinden ölçtüm .hesapladım 17 günde 1,5 cm.ama sevinemiyorum kırıklara gideicek .başlamadan önce bi kağıda çizik atmıştım.şimdi aklıma geldi kağıdı çıkardım 1,5 cm.boyatana kadar tam gaz yapıcam yazarım yine.düzenlide yapmadım

Son düzenleme:
veeeeee az önce dibinden ölçtüm .hesapladım 17 günde 1,5 cm.ama sevinemiyorum kırıklara gideicek .başlamadan önce bi kağıda çizik atmıştım.şimdi aklıma geldi kağıdı çıkardım 1,5 cm.boyatana kadar tam gaz yapıcam yazarım yine.düzenlide yapmadım

Çooook sevindim canım :KK66::KK66::KK66: Şu keratin işine bir son verebilirsem bende doğru düzgün yapacağım ama :KK1::KK1::KK1:

Çooook sevindim canım :KK66::KK66::KK66: Şu keratin işine bir son verebilirsem bende doğru düzgün yapacağım ama :KK1::KK1::KK1:

valla sağolasın .inşallah sizinkilerde uzar ben anladım olayı sinamekide yapmıştım biliyosunuz hiçbişi olmamıştı.yani saçımın vitamine ihtiyacı yokmuş.böyle deneme yanılma ile bulcaz sanırım.

valla sağolasın .inşallah sizinkilerde uzar ben anladım olayı sinamekide yapmıştım biliyosunuz hiçbişi olmamıştı.yani saçımın vitamine ihtiyacı yokmuş.böyle deneme yanılma ile bulcaz sanırım.

Büyük ihtimalle :KK64: Ben eşşeği sağlam kazığa bağlayıp bir kaç şeyi yapıyorum mecburen, sinamekiyi 3 sefer yaptım, turbu henüz bir kere ama uzatacağım ben bu saçları eminim:KK60::KK60::KK60:

Son düzenleme:
kızlar sacın hızlı uzaması ıcın muthıs bı yontem bılıyorum; o da anneannem:KK1:
benım saclarımı hep o keser uclarını katları ıcın tabıkı kuafore gıderım:KK1: elı ınanılmaz ugurludur kımın sacını kesse bı kac ayda rapunzel gıbı olur.ayıptır solemesı boyum 170 kusur olmasına ragmen saclarım canım anneannem sayesınde popomun bıttıgı yerde.gecen olctum mezurayla yaklasık 1 metre saclarımın uzunlugu:nazar::nazar::nazar:

kızlar sacın hızlı uzaması ıcın muthıs bı yontem bılıyorum; o da anneannem:KK1:
benım saclarımı hep o keser uclarını katları ıcın tabıkı kuafore gıderım:KK1: elı ınanılmaz ugurludur kımın sacını kesse bı kac ayda rapunzel gıbı olur.ayıptır solemesı boyum 170 kusur olmasına ragmen saclarım canım anneannem sayesınde popomun bıttıgı yerde.gecen olctum mezurayla yaklasık 1 metre saclarımın uzunlugu:nazar::nazar::nazar:

Canım ya biz gelelim size.Ya da siz gelin bize:))Anneannenin ellerinden öpüyorum.Benim yakınımda da uğurlu el var mı acaba?belki vardır ama nasıl bileceğiz!Ben bunu daha önce duymuştum.Uğurlu eli olan bir kuaför varmış ama o da 1 karış kesiyor:KK43:(

canım bende cok ınanırım boyle seylere belkı bazılarına sacma gelıcek ama cıdden var boyle bı durum.ama ıste onemlı olan bulabılmek o ınsanı:KK50:

:KK69:kızlar yardımaihtiyacım var dip boyam geldi beyazlarım var ve yarın bi iş görüşmem var nasıl gizleyebilirim ya rezil gibiyim.bide dua edermisiniz :KK69: bu işe çok ihtiyacım var.:KK5:

:KK69:kızlar yardımaihtiyacım var dip boyam geldi beyazlarım var ve yarın bi iş görüşmem var nasıl gizleyebilirim ya rezil gibiyim.bide dua edermisiniz :KK69: bu işe çok ihtiyacım var.:KK5:

Canim ya boyicaksin ya da dipten dipten keseceksin beyazlarini.. ben dipten kesiyorum kendim. ama sakin koparma, cogaliyor o zaman beyazlar.. kendim hep koparirdim simdi iki katina cikti beyaz sac tellerim.
insallah ise alinirsin canim dualarim seninle..:KK16:

saolasın arkadaşım tek renk olsaydı keşke boyardım ama röfle.düz fön çektirsem ayyuka çakar jöle sürüp karşık kuruşuk bişi yapcam artık.bu arada turp inanılmaz uzattı ancak kuruttuda saçımı haberiniz olsun.

saolasın arkadaşım tek renk olsaydı keşke boyardım ama röfle.düz fön çektirsem ayyuka çakar jöle sürüp karşık kuruşuk bişi yapcam artık.bu arada turp inanılmaz uzattı ancak kuruttuda saçımı haberiniz olsun.

Ne kadar surede ne kadar uzadi canim senin saclar ?
Kirmizi/siyah hangi turp kullandin sen, haftada kac kez uygulayip ne kadar beklettin sacinda ?
cok soru sordum biliyorum ama rica etsem detayli anlatirmisin nasil uyguladigini.. 1 kere yapmistim o da ilk ve son olmustu. $ip $ip damladi durdu omuzlarima yumurtali o turp suyu.. cok igrenmistim :26:
tekrar mi baslasam diye dusundum simdi sen cok uzatti diyince.. yaza kadar uzasin istiyorum.. yeter artik yoruldum su sac uzatma merakindann :KK43:

Saç diplerin mi kurudu yoksa saç uçların mı?

en güzeli jöle ile yapıştırıp toplaman canım..

inşallah işi alırsın tatlım..senden iyisini mi bulacaklar :KK71::KK71::KK71::KK71:

Ne kadar surede ne kadar uzadi canim senin saclar ?
Kirmizi/siyah hangi turp kullandin sen, haftada kac kez uygulayip ne kadar beklettin sacinda ?
cok soru sordum biliyorum ama rica etsem detayli anlatirmisin nasil uyguladigini.. 1 kere yapmistim o da ilk ve son olmustu. $ip $ip damladi durdu omuzlarima yumurtali o turp suyu.. cok igrenmistim :26:
tekrar mi baslasam diye dusundum simdi sen cok uzatti diyince.. yaza kadar uzasin istiyorum.. yeter artik yoruldum su sac uzatma merakindann :KK43:

kusura bakma yeni cvp verebiliyorum.17 günde 1,5 cm .düzenli değil aklıma geldikçe yaptım.yumurta koymadım.sadece 1 orta boy turbu 1 buçuk su bardağı suya koydum.

X