Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatmak ve bakım için ''Turplu su''

EstetikEditor

ne mutlu TÜRKÜM diyene
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2008
6.986
145
Arkadaşlar aranıza bugün katıldım.Turplu suyla ilgili paylaşım alanı vardı.Takip ediyorum.Sanırım o konu kapanmış.
Şimdi size tecrübelerimi anlatayım turplu suyu iki kere yaptım ve gercekten saclarımda uzama olduğunu gözlemledim üstelik saclarım röfleli ve bu su saclarımı bile yumusattı hihoyyyt herkesin denemesini tavsiye ediyorum uzun saclarla kalın :teytey:

turplu suyumuz:
bir turp rendelenir ben 3-4 bardak su içinde yarım saat kadar kaynatılır daha sonra posasından suyu ayrılır ve suyunun ılık olması beklenir.ılık oldugu zaman yumurta sarısıyla karıştırılarak saça bi güzel masajla yedirilir ardından strechlenir ve herhangi bir havlu ya da bezle bas baglanır.1-2 saat beklenilir ve banyoya giderek suyun sıcak olmamasına dikkat edilerek soguk ya da ılık suda saçlar şampuanla bi güzel yıkanır.bir hafta sonunda uzayan 1-2 santim saç sonunda da mutluluktan havaya uçulur =)) simdilik bu kadar yardımcı olabilirim canlarım hiçbirinizin memnun kalmayacagını düşünmüyorum pişman olmamak için deneyin sadece 1 hafta sonunda vazgeçilmeziniz olacak.yerimseniben

(baştan saç dökülmesi yapması sizi endişelendirmesin işe yaramayan saçları atıyo yerine daha gürleri cıkıyo farkedersiniz zaten ve bir hafta sonunda kendi adıma söyleyeyim 5-6 tel dökülmeye baslıyo 50-100 tel dökülen saçlarım bilginize..)
Sevgiler..a.s.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar aranıza bugün katıldım.Turplu suyla ilgili paylaşım alanı vardı.Takip ediyorum.Sanırım o konu kapanmış.
Şimdi size tecrübelerimi anlatayım turplu suyu iki kere yaptım ve gercekten saclarımda uzama olduğunu gözlemledim üstelik saclarım röfleli ve bu su saclarımı bile yumusattı hihoyyyt herkesin denemesini tavsiye ediyorum uzun saclarla kalın :teytey:

evet zaten özellikle boyalı saçlar için saçları yıpranan saç derisi ve kökleri onarımı veya saç uçları,kırıklarla sorunları olan herkesin faydasını görebilecegi bişey bu turplu su bende saçlarımda boya olmadıgı için daha fazla etki gösterdi sanıyodum ama aylin86 adlı arkadaşımızda da sizde de aynı etkiyi göstermiş cok mutlu oldum hepiniz için inşallah hep böyle gider..:eek:kaydirigubbakcemile3

evet bencede yaptığımız turplu su uygulamalarını burdan devam ettirelim.Rapunzel arkadaşımızın paylaşımlarını takip ediyodum ve kendimi motive ediyodum sanki.çünkü saclarım röfleden baya yıprandı bu turplu suyu yapınca sacların kendine gelmeye başlası sarılarım artık daha parlak

arkadaşlar yumurta sarısı kullanılmadan da aynı etkiyi sağlarmı acaba..?

korkma canım yumurta sarısı falan kokmuyo hiç şüphen olmasın ayrıca yumurta sarısı saç köklerinin yapımı ve onarımında en büyük protein bu ayrıntıyı atlamayın.he ama ben dayanamam dersen turplu suyu dene sadece ben denemedim bilemiyorum aynı etkiyi yaparmı ama diğerini tercih etmeni tavsiye ederim..

bu karışımı tekrr yazarmısınız arkadaşlar.benimde saçlarım röfleli ve çok yıprandı.içinde zararlı hiç birşey yok sonuçta denenebilir ve bende denemek istiyorum.şimdiden tşk ederim.

canım benimde saçlarım röfleli ve seni anlayabiliyorum:çok üzgünüm:
ben iki günde bir yapıyorum tarifi bir tane turbu kabuguyla rendeliyorum onu 4 bardak suda kaynatıyorum yarım saat fln snra süzüyorum suyun ılınmasını bekliyorum ve içine yumurta sarısı kırıyorum.saclarımı lavobaya eğiyorum ve herkerını ıslatıyorum banyodan cıkmıs gbi.fazla suyunu sıkıyorum kafama poset gecırıyorum tülbent bağlıyorum snra bekletiyorum 2 saat bazen daha fazla sanra yıkıyorum bu kdr :jeyyar:
ilk yıkadığımda saclarımı kremleyemeye gerek duymadım bile o kdr yumusaktı saçlarım:teytey: bu tarifi herzman uygulamayı düşünüyorum hem ucuz hem pratik hemde bulunmuycak malzeme yok içinde:eek:

tşk ederim canım hemen yarın deneyeceğim sonuçları burda paylaşırım.umarım istediğim gibi sağlıklı saçlara kavuşurum.tşklerr.

bu karışımı tekrr yazarmısınız arkadaşlar.benimde saçlarım röfleli ve çok yıprandı.içinde zararlı hiç birşey yok sonuçta denenebilir ve bende denemek istiyorum.şimdiden tşk ederim.

canım e yukarısına bakarsan sayfanın her ayrıntıyı bulabilirsin..yalnız strechlemeyi unutma yumurta sarısı sertleştiriyo yıkayanakadar tabi kokusunuda cekmek istemiyosan baglamayı da unutma olur mu tatlım sonuclarını bekliyoruz..süprizzzzz

arkadaslar bende sarimsak denemistim u siteden tavsiye etmislerdi amaaaa hic faydasini gormedim sac dokulmesine ama kac ay gesti aradan hala sacimi yikayinca igrenc kokusu gitmedi igrenc kokuyor 2 felan denedim hic bir faydasini gormedim bir care sac dokulmesine arkadaslar

arkadaslar bende sarimsak denemistim u siteden tavsiye etmislerdi amaaaa hic faydasini gormedim sac dokulmesine ama kac ay gesti aradan hala sacimi yikayinca igrenc kokusu gitmedi igrenc kokuyor 2 felan denedim hic bir faydasini gormedim bir care sac dokulmesine arkadaslar

çamterebentinin saç dökülmesini durdurdugunu duymuştum canım onu bi araştır istersen ..?

bişey sormak istiyorum bu turp hangisi.dışı beyaz olan var siyah olan var kırmızı olan var acaba hangisini kullanmalıyız

bişey sormak istiyorum bu turp hangisi.dışı beyaz olan var siyah olan var kırmızı olan var acaba hangisini kullanmalıyız

canım siyah olan en etkilisiymiş ben kırmızı kullanıyodum hatırlarsan en sonda beyaz olan etkiliymiş ama hepsinin içi beyaz sadece dış rengine göre kara turp kırmızı turp diye ayrılıyo yani içi beyaz diye beyaz turp sanıp almamazlık etmeyin tamam mı canım..:1hug:

canım siyah olan en etkilisiymiş ben kırmızı kullanıyodum hatırlarsan en sonda beyaz olan etkiliymiş ama hepsinin içi beyaz sadece dış rengine göre kara turp kırmızı turp diye ayrılıyo yani içi beyaz diye beyaz turp sanıp almamazlık etmeyin tamam mı canım..:1hug:

valla kusura bakma anlamadım,kırmızı kullanıyormuşşun,en etkili siyah olan demişsin yazının sonunda da en sonda beyaz olan etkiliymiş demişsin valla anlamadım:uhm::uhm:

valla kusura bakma anlamadım,kırmızı kullanıyormuşşun,en etkili siyah olan demişsin yazının sonunda da en sonda beyaz olan etkiliymiş demişsin valla anlamadım:uhm::uhm:

hahayttt güldürdün benikaydirigubbakcemile3 orda içi beyaz diye beyaz turp sanıp almamazlık etmeyin diyorum.cünkü kara,kırmızı ya da beyaz turp denmesinin sebebi dışındaki kabugunun rengi ve üçününde içi beyaz renk daha önceden soranlar olmuştu dış kabugu kırmızı ama içi beyaz olan var o beyaz turpmu oluyo bu diye bende onun için açıkladım simdiden tatlım.yani en etkilisi kara,kırmızı,beyaz diye sıralanıyo ben kara turp bulamadım kırmızı kullandım belki kara daha cok uzatır onuda denemek lazım..:jeyyar:

bende iki kez yaptım birer gün arayla ve yarım santimi geçkin uzamış saçlarım şok oldum rapunzelcim(ben seni böyle hatırlıycam)sana çook çook teşekkürler canım derslerinde sınavlarında başarılar dua ediyorum sana hep:))en kısa zamanda dön daha fazla vakit geçirelim öptüm....

evet kızlar ben rapunZeLim =)) önce neden siteden üyeliğimin ve msjlarımın silindigini söyleyeyim bunu bizzat ben rica ettim derslerim falan cok yogun artık cok fazla giriyorum bu siteye derslerimi asıyorum boyuna :)) ayrıca kimseyi kırmak ya da kırılmakta bana göre değildi.hepiniz için tarifi vericem deneyen tüm arkadaşların yorumlarını burdan devam ettirmesi güzel olur ben artık günde bir kere girip teşekkürlerimi edip gider, sorularınız varsa girdigim zamanlarda yanıtlarım elimden geldiğince inşallah sonuctan memnun kalırsınız canlarım..a.s

Sevgiler..a.s.

dayanamadın yine geldin dimi rapunzelim, yaa bu site bağımlılık yapıyorrrr. neyse derslerini boşlamada arada gir.

ben bu tarifi bi türlü deneyemedim yaa turpları aldım ama fırsat olmadı hiç eve gelicede üşeniyorum yaaa. inşallah en kısa zamanda işlerimi yoluna koyunca denemeye başlıcam ve sanada bizzat haber vericem rapunzelim.a.s.

bende iki kez yaptım birer gün arayla ve yarım santimi geçkin uzamış saçlarım şok oldum rapunzelcim(ben seni böyle hatırlıycam)sana çook çook teşekkürler canım derslerinde sınavlarında başarılar dua ediyorum sana hep:))en kısa zamanda dön daha fazla vakit geçirelim öptüm....

canımm içtenliğin için cok sağol duaların için ayrıca çokk sağol..inşallah kabul olur tatlım.işine yaramasına gerçekten cok memnun oldum..heralde dip boyaları göründüğüne sevinen tek kız sensindir canımm..kaydirigubbakcemile3 şahsen bende de olsa bende öyle olurdum tekrar herşey için sağol..ve rapunzel olarak hatırlanmaktan mutlu olurum saçlarımız öyle cok uzayınca tabii daha da mutlu olurum:dance: ..bişey sorucam sende kırmızı turp kullanıyosun dimi canım..?

X