Kafam karışık, ne olur akıl verin bana!

çxixnar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2007
15
0
41
arkadaşlar ben eşimle boşanıyorum,dava süreci içerisindeyiz!ayrılma nedenim aldatılma!bu dönemi atlatmaya çalışırken karşıma biri çıktı,öyle tatlı öyle sevecen öyle alakalı ki kafamı karıştırdı,altüst oldum,ne düşüneceğimi bilmiyorum!sizce çokmu erken böyle bişiy için, sırf duygusal bir boşluk içerisindeyim diyemi böyle hissediyorum ona,yoksa hırs olabilirmi,eski eşimin alternatifi varsa işte benimde var diyebilmek içinmi yoksa böyle düşünüyorum onun hakkında,yanlış yapmak istemiyorum...ne yapmalıyım bi süre daha toplamalımıyım kafamı?yoksa içimden gelenlerlemi hareket etmeliyim?yardım edin,akıl verin bana ne olur.......:çok üzgünüm:

Bence biraz daha beklemeniz doğru olur. Yoksa eşiniz ola ki bunu farkederse zor durumda
kalabilirsiniz en azından mahkeme sürecinde işiniz zorlaşabilir. Peki çocuğunuz varmı bunu
merak ettim?

hayır çocuğum yok,allahıma yatıp kalkıp bunun için şükrediyorum zaten.böyle bişiy için şükredemez insan ama maalesef ben şükrediyorum.....geçen eylül 3 sene bitti evleneli ama 1 senedir problemliydik sürekli,en nihayetinde çıktı işte nedeni!teşekkür ederim yorumunuz için

bence kesinlikle beklemelisin
adamda seni seviyosa o da beklicektr
bu öle basit bişi deil içimden geleni yapsam mı denilcek bişi deil

sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş canım :kahve:
cok acele etmeyin kanımca
güzel bir hayat kurun kendinize yerimseniben

Canim sorularinin cevaplarini kendin veriyorsun zaten. Herseyi zamana birak bence.
Allah gönlüne göre versin...

Aslında bu hayatı siz yaşıyorsunuz ve geri dönüp baktığınızda pişmanlık duymamanız çok önemli.
İnsan hayatında 'KEŞKELER' ne kadar çok olursa o kadar mutsuz olur. Şimdi çok yeni bir süreçtesiniz.
Hani bir boşluk. Duygularınızdan önce emin olun ki sonra pişman olmayın. Birde karşınızdaki insanda
sizin için yanlış düşünmemeli daha boşanmadan falan diyebilir. Bunları unutmayın aile, örf vs kadın
olmak zordur sonuçta. Kendinizi nasıl iyi hissediyorsanız öyle davranmak gerekir tabii ama bunlarıda
umurmadan.Allah herşeyin hayırlısını versin.

Bu kadar sancılı bir süreçte daha çok kafanızı bulandırmayın..:nazar:
Önce hayırlısı ile evliliğinizi sonlandırın,daha sonra hayatınıza yön verin...
Anlıyorum ilgiye ve sevgiye açsınız şu anda.. Ama dikkatli olmanız gerek..
Hiçkimsenin siz daha fazla üzmesine izin vermeyin..:1no2:
Hakkınızda hayırlı olsun inşallah:Saruboceq:

Aslında bu hayatı siz yaşıyorsunuz ve geri dönüp baktığınızda pişmanlık duymamanız çok önemli.
İnsan hayatında 'KEŞKELER' ne kadar çok olursa o kadar mutsuz olur. Şimdi çok yeni bir süreçtesiniz.
Hani bir boşluk. Duygularınızdan önce emin olun ki sonra pişman olmayın. Birde karşınızdaki insanda
sizin için yanlış düşünmemeli daha boşanmadan falan diyebilir. Bunları unutmayın aile, örf vs kadın
olmak zordur sonuçta. Kendinizi nasıl iyi hissediyorsanız öyle davranmak gerekir tabii ama bunlarıda
umurmadan.Allah herşeyin hayırlısını versin.

bekle canım biraz daha acelen ne erkek nihayetinde hepsinin cins cins huyları sonradan çıkıyor eşinle evlenmeden önce bi probleminiz varmıydı seni aldatabilecegi aklına gelirmiydi eminim dünyanın en mükemmel erkegi olarak düşünüyordun ki evlendin
zamana bırak daha eşinle boşanmadan onun nikahı altındayken onun yaptıgı saygısızlıgı yapmayın ondan hiç bi farkınız kalmaz
şaşırdım kusura bakmayın ama insanın sizin durumunuzdayken erkeklerden bi süre nefret etmesi gerekir yani aldatılan bi kadın olarak

kendini ve ruhunu dinlendir bence:ecrin_bebek:

boşanmak kolay birşey olmasa gerek inan her türlü yıpranır

aceleye gerek var mı sence,dikkatlice düşün

Bence bu güzel birşey. Yanlış anlama güzel olan yeni bir ilişki değil. Eğer aklın hala eşinde olsaydı onu hala sevseydin ya da bir tarafın ayrılmasammı acaba deseydin başka bir erkeğe ilgi duyamazdın. Demekki ileride keşke boşanmasaydım falan demeyeceksin. Böyle olmasa bile hala birilerini beğeniyor olman umudunuda kaybetmediğin ve hayata yeniden kaldığım yerden devam edebilirimin bir sinyali bence. Tabi ki şuan bir boşluktasın kendinden duygularından emin değilsin sende bunun farkındasın ama eminim bu insana da hayır demek gelmiyor içinden. Bence yapman gereken bir ilişki yerine arkadaşlık kurmak karşındakini iyice tanımak ve boşanma sürecini bitirmek. Eğer bu duruma hoşlandığın insan katlanabilirse tabiki. Katlanamazsa zaten yaramazmış. Ya umarım artık mutluluğu yakalarsın. Dertli günlerin son bulur.

mantığının da savunduğu,kalbinin de gittiği yere git...
ama önce kendine bir sor ve dinle! hazır mıyım? diye...
eger cevabı veremiyorsan kendine zaman tanı..yaşadıklarından sıyrıl..
ve bu süreci onu tanıma ve anlma süreci olarak değerlendirebilirsin...

Bu kadar sancılı bir süreçte daha çok kafanızı bulandırmayın..:nazar:
Önce hayırlısı ile evliliğinizi sonlandırın,daha sonra hayatınıza yön verin...
Anlıyorum ilgiye ve sevgiye açsınız şu anda.. Ama dikkatli olmanız gerek..
Hiçkimsenin siz daha fazla üzmesine izin vermeyin..:1no2:
Hakkınızda hayırlı olsun inşallah:Saruboceq:

Hmmm laliş hanım güzel açıklamış aynen katılıyorum kanımca:eek:

Zor bi durum .. ama arkadasin degidi gibi biraz beklememeniz daha dogru olur ..
hem eskiniz hemde aileniz bunu dogru karsilamaz ..

pekii nasil tanisdiniz bu beyLe?

aslında tamamen bir tesadüf,rahmetli babamın araçlarının satış işlemleri için trafik müşavirine muamele için gitmiştik,daha sonra bana her konuda yardımcı oldu sağolsun,bu arada enişteminde arkadaşı kendisi!böyle işte sonrası.....:çok üzgünüm:

Ayrılık süreci sancılı...

Biten bir evliliğin hemen ardından yeni bir beraberliğe başlamak henüz erken değil mi ?

Hayırlısıyla boşanın da gerisi için biraz kafanızı dinleyin.Şuan sevgiye,ilgiye en çok ihtiyacınız olduğu zamanlardasınız.Bu çok normal.Başka birinden de bu tür şeyleri görmeniz kafanızı kurcalamış.

Bence biraz daha bekleyin derim ben yeni bir ilişkiye adım atmak için.Gene de siz bilirsiniz tabi,hayat sizin hayatınız.Biz ne desek boş.En doğru kararı gene siz alacaksınız.

olmaması gerektiğini sende biliyorsun canım şu anda boşluktasın sinirlisin bırak biraz kafanı dinle eminimki dahaonra bu yenininde hatalarını göreceksin
düşünsene eşinle yeni tanıştığında o da sevimliydi cana yakındı duyarlıyd değil mi ama hepsi de yeniyken öyle olurlar

canım zor bir dönemden geciyorsun.allah yardımcın olsun.ama dikkatli ol o kişiyi tam olarak iyi tanıyıp tanımadıgına bak. esinin bir oyunu olmasın.benim bir arkadasıma olmustu aynısı.esi aldatmıstı ama oyun oynayıp mahkemede aynı sebeple sucladı . o yüzden canım dikkatli ol.tamamen bitikten sonra neden olmasınki.

biraz kendinize zaman tanımak,karşınızdaki insanı da üzmemek için isabetli bir karar olur...
önce evliliğinizi resmi olarak bitirin,daha sonra kendinizi dinleyin,hazır olduğunuz da zaten kalbiniz sizi yönlendirecektir...acele edipte kendinizi ve diğer kişiyi üzmeyin...

peki bu karsiniza cikan insan senin evli oldugunu biliyor mu? biliyorsa bosanma asamasinda oldugunu biliyor mu? evli olup ta bosanma asamasinda oldugunu bilmiyorsa ama sana ilgi duyuyorsa, sence dogru bir adam mi?

X