Bebek Beslenmesi Bebek ekmeği kullanan var mı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Viola

Yiğitim bitanem..
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2007
1.278
3
45
Oğlum için bebek bisküvilerini araştırıyordum,şimdi internette gördüm.eti cicibebe bebe ekmeği çıkarmış.sulu yemekler için güzele benziyor ama kullanan varsa deneyimler daha önemli benim için..

canım ben arada kullanıyorum
bebe biskuvisi yerine tatlı olmadığı için tercih ettim
ilk başlarda pek sevmedi ama şimdi alıştı...

ben de kullanıyorum ama fazla değil...
çorbaların içinde güzel oluyor...

ben normal ekmek kulanıyorum alışması için hatta dısını eline veriyorum diş yerlerini kaşıyor.:1no2: eskiden bebe ekmeğimi vardı sanki sırf rant amaçlı ürün onlar bence.

Bende kullanıyorum canım.corbasına yarım dilim ufalıyorum,severek yiyor.dr umda kullanabilirsin demişti.

Dün bende aldım,bugün çorbasına koyucam:)

bebek bisküvilerinin yüksek ısıda fırınlanması sebebiyle kanserojen maddeler ihtiva ettiğini okudum.akfilamin diye bi madde ona benzer.hatta sağlık bakalnlığının numune gönderdiğini yurtdışında incelletiğini ve gerçekten bu maddeye rsatlanıldığını ama miktarın düşük olduğunu yazan bir rapor okudum.bebek ekmeği de aynı diye düşünüyorum yüksek ısıda fırınlanıyor.çok çok kullanmamakta fayda var sanki

benim oğlum 8 aylık. ek besine başladığımdan beridir onu kullanıyorum, çokta memnunum kahvaltıda, çorbada,yemekte hep onu kullanıyorum. normal ekmekte verebilirim ama düşünüyorum normal ekmeğin içini vermek gerek ekmeğin içi yendimide çok boş oluyo, yaani ona özel normal ekmek alacağıma en azından bebeklere özel besleyici bi ekmek varken neden almayayım.tavsiye ederim sabah kahvaltıda az sıcak suyla ısladınmı yumuşuyo hemen. ben kahvaltıyıda karışık vermiyorum biskivi ayrı, ekmek peynir zeytin,yumurta karıştırıp ayrı veriyorum. çocuk tatlı ile tuzlu arasndaki fark kavramınıda öğrensin bence.:KK49:

bende kullanmayı dusunuyorum marketlerde bulabılırım umarım.ve sunu söylemeden edemicem eskiden varmıydı biz bunlarla mı büyüdük sözlrine cok kızıyorum eskiden olmadığı icin kullanamıyorduk ozaman eskiden olmayan hiç birsey kullanmayalım arkadasım 2011 yılındayız bilmem farkındamısın.herseyin hazır olması taraftarı diilim ama evde yaptıgımızda olucak saglıklı olan hazır seylerde kullancaz bu ayırım tamamen insanın iradesiyle yapacagı bi ayırım....

ek gıdaya başladığımdan beri kullanıyorum bende..normal beyaz ekmeği yetişkinlere bile önermiyor uzmanlar..hiçbir besleyiciliği yok..kof kilodan başka bişey değil..tam tahıllı ekmek de herzaman bulamıyoruz..fırından aldığım ekmeği ben bile yiyemiyorum,resmen hamur kokuyo..neden kullanmayayım ki madem böyle bir ürün var..çocuğu ekmekle doyuracak değiliz tabiiki..ama çorbada kahvaltıda hem pratik hemde normal ekmekten daha besleyici olduğunu düşünüyorum..

X