DHEA kullanan varmı? nerden bulunur?

deryacam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2008
86
7
50
arkadaşlar.... tekrar uzun uzun anlatmama gerek yok sanırım. FSH hormonlarımın yüksekliği nedenyle erken menapoza doğru koşan adımlarla gittiğimi siteyi takip edenler bilir.

grubumuzun ve sizlerin sayesinde pekçok yeni bilgi sahibi oldum. gene açmış olduğum konu başlığında bir dostumuz bana ankaradaki genart adlı tüpbebek kliniğini tavsiye etmişti. olurya belki cevap verirler diyerek internet siteleri üzerinden temasa geçip hormon değerlerimi yazıp tavsiyede bulunmuştum...

dün akşama doğru beni aradılar o klinikten. Dr.Aysun Baltacı isimli bir doktorla uzun uzun konuştuk. FSH değerlerimin 45 çıkması ve yaşımın 35 olması onların daha bir dikkatini çekmiş. kullanmış olduğum ilaçların (estrofem , dupaston ve bu ay başladığım cyclo-prognova adlı ilaçların9 fsh değerlerini düşürmeye yaramadığını söyledi. bazan yüksek fsh değerleri olmasına rağmen yumurta rezervi olan hastasının olduğunu da....fisfisfis

en kısa sürede yumurta rezerv sayısına baktırmam gerektiğini,varsa eğer yumurtanın kalitesini ve sayısını artırmak için DHEA isimli bir ilaç kullanmam gerektiğini de ekledi. bu ilaç hakkında bilginiz varmı? sigortaya bağlı bir ilaç olmadığı için kendimiz alabilirmişiz. kaç mg.lık almalıyız.daha önce kullanan,bilgi sahibi olan arkadaşlar varmı? gerçekten işe yarıyor mu? paylaşırsanız çok sevinirim.

arkadaşlar.... tekrar uzun uzun anlatmama gerek yok sanırım. FSH hormonlarımın yüksekliği nedenyle erken menapoza doğru koşan adımlarla gittiğimi siteyi takip edenler bilir.

grubumuzun ve sizlerin sayesinde pekçok yeni bilgi sahibi oldum. gene açmış olduğum konu başlığında bir dostumuz bana ankaradaki genart adlı tüpbebek kliniğini tavsiye etmişti. olurya belki cevap verirler diyerek internet siteleri üzerinden temasa geçip hormon değerlerimi yazıp tavsiyede bulunmuştum...

dün akşama doğru beni aradılar o klinikten. Dr.Aysun Baltacı isimli bir doktorla uzun uzun konuştuk. FSH değerlerimin 45 çıkması ve yaşımın 35 olması onların daha bir dikkatini çekmiş. kullanmış olduğum ilaçların (estrofem , dupaston ve bu ay başladığım cyclo-prognova adlı ilaçların9 fsh değerlerini düşürmeye yaramadığını söyledi. bazan yüksek fsh değerleri olmasına rağmen yumurta rezervi olan hastasının olduğunu da....fisfisfis

en kısa sürede yumurta rezerv sayısına baktırmam gerektiğini,varsa eğer yumurtanın kalitesini ve sayısını artırmak için DHEA isimli bir ilaç kullanmam gerektiğini de ekledi. bu ilaç hakkında bilginiz varmı? sigortaya bağlı bir ilaç olmadığı için kendimiz alabilirmişiz. kaç mg.lık almalıyız.daha önce kullanan,bilgi sahibi olan arkadaşlar varmı? gerçekten işe yarıyor mu? paylaşırsanız çok sevinirim.

canım ben kullanıyorum. 25 mg heryerde satılmıyor ben izmirde alsancakta bir eczanesde bulabildim. adını hatırlamıyorum eczanenin. Ama alsancak devlet hastanesinin karşısındaydı. ben internetten baktım yan etkileri varmış (tüylenme gibi) ama 100mg altında yan etkileri görülmüyormuş. Bu arada buğday suyunda doğal dhea varmış. buğdayı bir kavanoza koyup üzerine su ekleyip 2-3 gün bekleyecekmişiz sonra o sudan hergün biraz içecekmişiz. Birde ben Amway diye bir ürünün omega 3 ve selenyum E diye bir ilacını kullanıyorum onlarda dhea içeriyor ve bu ürünler tamamen bitkisel. hepsini doktorum tavsiye etti. hayırlısı olsun canım inşallah...

papatya_1979; verdiğin bilgiler için çok sğl. sanırım 25 mg bana az gelebilir. ben 50 mg lık varsa onun siparişini vermek istiyorum. ama senden bir ricam olacak. ilacın kutusu halen varsa elinde ilaç şirketinin adı yazıyor olmalı. o isimi bilirsem netten araştırma yapar ve buradan siparişi verebilirim diye düşünüyorum.dün goggle dan okadar arattırdım ama pekçok dhea isimli ilaç satıldığını gördüm . daha da çok kafam karıştı. birde bu ilaç kozmetikte de kullanıldığı için hangisi jinekolojik içerikte anlayamadım. yoksa hepsi de bir mi? eğer hepsi birse neden farklı ambalajlar halinde satılıyor?

senin kullanmış olduğun ilacın üzerinde ilaç şirketinin adı veya adresi varsa benimle paylaşırsan çok sevinir, minnettar kalırım canım ya..........

birde fiyatı ne kadar acaba? içinden kaç draje hap çıkıyor? ha birde aklıma gelmişkennnnn;

sanırım seninde fsh yüksekliği sorunun vardı. ortak ilaçları kullandık diye hatırlıyorum. cylo-prognovanın fsh yüksekliğini tedavi edici özelliği olmadığını bana doktorum kendisi söyledi. hatta neden yazıyorsun ozaman diye sormuştum kenndisine. sadece adeti düzenlemesi için yazıyorum demişti. geçen gün ankaradaki tüp bebek kliniğindeki dr Aysun Baltacı hanımla konuşurken fsh değerlerinin düşürmek için agnucastus diye bi ilaçtan bahsetti.netten araştırdığımda bu ilacı hayıt otu bitkisinin ilaç haline dönüştürülmüş şekli diye bilgi öğrendim.

eşim bu ilacı da ezcaneye sipariş verecek. 3 ay boyunca düzenli kullanmam gerektiğini eklemişti ankaradaki dr.
Umarım tedavimiz güzel neticelenir. vede hızlı :)

canım cylo prognova benimde fsh düşürmedi.doktorumda bana trisequens diye bir ilaç verdi. o ilaçla baya düşüyor. 9 a kadar bile düştü. hamile kalana kadar kullanacakmışım bu ilacı.
bu arada fsh ı çok kafana takma çünkü bu hormonlar tamamen psikoloji ile ilgili doktorum bu hormonların gün içersinde bile psikolojiye göre değişebileceğini söyledi. ve bu çok doğru. çünkü benim fsh 18 di ve ben doktoruma gittiğimde yaptığı muayene sonucunda kaliteli bir yumurtam vardı ve ben o ay hamile kaldım. ( 6 aylık erken doğum sonrası bebeğim malesef 1 gün hayatta kalabildi.) yani fsh ı kafandan sil.
dhea ya gelince 25 mg lıktan ben günde 1 kullanıyorum sen günde 2 tane içersin. üzerinde 21 ST CENTURY yazıyor. birde DIETARY SUPPLEMENT yazıyor. ilaç ABD de yapılıyormuş. ithalatçı vitamed ltd.şti. adres: cumhuriyet cad. Pak apt. no:6/3 elmadağ/ İstanbul
fiyatı 35-40ytl arası bişeydi. 90 kapsül var içinde.

papatya amway ın omega 3 ve selenyum ilacınıda kullandığını yazmışsın ..canm doktrmu önerdi tam olarak bilgi verirsen sevinirim..ayrıca bende dhea yı kullanıyorum bir aydır doktorum önerdi.....

papatya amway ın omega 3 ve selenyum ilacınıda kullandığını yazmışsın ..canm doktrmu önerdi tam olarak bilgi verirsen sevinirim..ayrıca bende dhea yı kullanıyorum bir aydır doktorum önerdi.....

canım doktorumun tavsiye ettiğini belirtmiştim ama sanırım dikkat etmemişsin... omega 3 bitkisel bir ilaç ve dhea içeriyor. selenyumda bitkisel.. yani herhangi bir zararı yan etkisi yok... omega 3 60 ytl selenyum 30 ytl... Amwayin sitesinde fiyatlar belirtilmiyor ama oardan size yakın bir danışmana ulaşabilirsiniz. onlar size yardımcı olacaktır. hayırlısı olur inşallah:ecrin_bebek:

papatya teşekkür ederim canım...omega 3 ve selenyumu günde kaç kez içiyorsun......

papatya teşekkür ederim canım...omega 3 ve selenyumu günde kaç kez içiyorsun......

omega 3 günde 3 ama ben unutuyorum çoğu zaman öğlen almayı oyüzden 2 defa içiyorum selenyumda günde 2.. canım sende bebek için sanırım... senin rahatsızlığın ne? kaç yıldır bekliyosun?:ecrin_bebek:

mrb papatya... dün tanıdık bir eczaneye DHEA ilacını sipariş verdik. bu arada eczacı ile sohbet ederken FSH yüksekliği için agnucaston isimli bitkisel ilacı tavsiye ettiğini söyledi. hayıt otunun işlenmiş hali diye bahsetti. ve diğer ilaçlara nazaran daha yan etkisi olmayan ,daha çabuk hormon tedavisi yapan bişeymiş. senin bahsetmiş olduğun triseguens isimli ilaçla birlikte ikisini kullanmamam gerektiğini de ekledi.çünkü ikisi bir arada olursa yan etki yaratıyormuş. tekini kulllanmam gerektiğini ve tavsiye istersem bana sadece agnucaston u önerdiğini söyledi.bitkiden elde edildiği için yanetkisi hiçyokmuş ve daha hızlı işliyormuş bünyede.

Arkadaşlar incir kürünüde deneyin bence.oda yumurta kalitesini artiriyor.ben evimden inciri eksik etmiyorum artik.saraçoğluna kayit yaptirdim aramalarini bekliyorum bakalim.ondan sonra durumumu anlaticam bakalim bana ne diyecek.iyileşirmiyim.benimde fsh 45 60 larda.hatit tohumu içiyorum incir kürü.ve şu an bahçeci kliniğine yeni başladim tedaviye.testler yapildi bağişiklik sistemimi düzene sokmaya çalişacaklarini söylediler.bakalim nasil faydasi olacak.bende 2 aydir cyclo kullaniyorum.cyclo 5- 6 ay falan kullaninca fsh düşüyor diye biliyorum doktorum öyle demişti.ama sanirim ben doktorumu değiştiridm artik cylo vermez sanirim.benim durumum bu arkadaşlar

slm semos....

benimde fsh değerlerim 45 civarlarında çıkıyor. ilk duyduğumda çıldıracaktım. dr. bana da cylo verdi ama geçen ay ilacı verirken fsh değerlerini bu ilacın düşürmeyeceğini de söyledi. cylo nun vermesi nedeni menapozda görülen ani ateş basmaları falanmış.gerçi bende hiç öyle bi şikayet falan yoktu ama...

senin fsh yüksekliği için adetin 2.yada 3. gününde yapılan kan testinden başka ne gibi testler yapıldı? bağışıklık sistemiyle alakası mı varmış bu hormonun yüksekliğinin? tecrübelerini paylaşırsan çok sevinirim.

bu arada sende yumurta varmı? hiç baktırdın mı? gitmiş olduğun dr. DHEA isimli ilaç önerdimi sana da?

mrb papatya... dün tanıdık bir eczaneye DHEA ilacını sipariş verdik. bu arada eczacı ile sohbet ederken FSH yüksekliği için agnucaston isimli bitkisel ilacı tavsiye ettiğini söyledi. hayıt otunun işlenmiş hali diye bahsetti. ve diğer ilaçlara nazaran daha yan etkisi olmayan ,daha çabuk hormon tedavisi yapan bişeymiş. senin bahsetmiş olduğun triseguens isimli ilaçla birlikte ikisini kullanmamam gerektiğini de ekledi.çünkü ikisi bir arada olursa yan etki yaratıyormuş. tekini kulllanmam gerektiğini ve tavsiye istersem bana sadece agnucaston u önerdiğini söyledi.bitkiden elde edildiği için yanetkisi hiçyokmuş ve daha hızlı işliyormuş bünyede.

canım agnucastonu nerden bulabilirim? eczanelerde mi satılıyor. bitkisel olduğunu eczacımı söyledi? canım ya ne çok soru sordum ehh işte bizler nerde ne duysak hemen çaredir diye araştırıyoruz.inşallah hayırlısı ile bu araştırmaların sonucunu alırız. ... iyi akşamlar...

Canim ben doktorumu değiştrdim.eski doktoruma ben dhea yi sormuştum o önermedi bana.faydalari kesin ispatlanmiş değil dedi. O yüzden cyclo verdi.şimdi bahçeci kliniğe başladim tedaviye.eski doktorum fsh 49 ile tek yumurta 16.1 aşilama yaptirdi.sonuç negatif.şimdiki hastanede bana dediler sana nasil aşilama yaparlar senin tek yumurtan bile değerli tüp bebek yapacakti.o yüzden benden gizli şeker anti..... Bilmem ne bir sürü test istediler bağişiklikla ilgili.sonuçlar geldi.bana program uygulayip ilaç verecek sanirim işte.onu bekliyorum bugn yarin.beslenmem belki dhea verir işte tam bilmiyorum.herşeyin tam yerine oturunca tüp bebek yapilacak dedi.ben 3 aydir cyclo kullaniyorum.geçen ay fsh 61 çikti.ultrasonda 2 yumurta görmüştü doktorum adetimin 2. Günü ultrason bulgusu.17.9.2008.şimdi yarin hasta olmam lazim hala olmadim bekliyorum.yeni doktorum bahçeci kliniğnde 8.10.2008 ultrasonda tek folikul 8mm var dedi sağda.rahim kalinliği iyi dedi.şu an bu aşamadayim yani cnm.belki bu yeni doktorum cyclo vermez bilmiyorum sanmiyorum.ama ben hayit tohumu,incir kürü,bal tarçin çörekotu yiyip içiyorum hergün.yeşilçay içiyorum.elevit folbiol asit kullaniorum bu ayda hormon testi yaptiricam bakalim kaç çikacakyarin hastalanirsam 19 unda yaparim.ama henüz hastalanmadim işte bekliyorum.10.10.2008 de ilacim bitti.daha tik yok.çok uzun oldu galiba umarim anlayişli yazmişimdir

Bendede ateş basmasi hiç olmuyor.hatta çok üşüyorum işyerinde herkes bilir.ben çocuk istiyorum.com da fsh 80 -90 larda olanalri okudum doğal yoldan hemile kaldilar biri 5 ay cyclo kullanip o ay 1 yumurta ktif olmuş ve çatlatma iğnesi ile hamile kaliyor biride 9 ay hayit tohumu içip hamile kalmiş.işte ben 3 aydir kullaniyorum cyclo ama fsh düşmüyor.yumurta var diyorlar 1 -2 tane çikiyor.ama fsh hiç düşmüyor bende ona çok üzülüyorum.yani eşimde destek oluyor.ama neden hep fsh yüksek anlamiyorum.stres diyorlar.ama bu sonuçlari duyunca üzülmemek elde değil.yinede takmiyorum okuduklarimi duyunca

şimdi doktorum ilaçlarimi faxladi dhea ,agnucaston yazmiş gucobay yazmiş günde 10 bin adim atin yazmiş.yeşil çay hayit civanperçemi aslan pençesi yazmiş içilecek sabah öğlen probiyotik yoğurt activa yazmiş ara öğünlerde onu marketlerde bulabilirmiyim acaba

tekrar selam kızlar....

semos; yazdıklarını büyük bir dikkatle okudum. gerçekten de bu fsh denen hormon yükseklği için yapılacak herşeyi yapıyorsun gördüğüm kadarıyla. umarım sende hamileler kervanına katılırsın.

doktorunun son yazdığı reçete de ki DHEA isimli ilacın yumurta kalitesini artırdığını, yumurtanın daha istenen büyüklüğe eriştirdiğini okudum pekçok tıbbi sitelerden. Agnucastus isimli ilacın da östrojen takviyesi olduğunu biliyorum. umarım sendeki fsh yükseklği için şifa verir bu ilaçlar. senin asıl sorunun fsh yüksekliği miydi? yoksa yumurta yetersizliği mi yada ikisi birden mi? çünkü fsh yükseklği ile beraber pekçok kez yumurta kalitesi düşüyormuş..

papatyacım.... gelen msj ında agnucastonu sormuşsun sende. eczacı arkadaş da söyledi ilacın içeriğini zaten içinde de yazıyor. tamamen bitkiseldir ve hiçbir yan etkisi bugüne dek görülmemiştir diye okudum kendim. internetten de baktım ve öğrendim ki bizim o kaynatıp iğrenerek içtiğimiz hayıt otu bitkisinden yapılan bir ilaçmış.:) valla ne yalan söyleyeyim cuma günü ilaç yazdırmak için tekrar dr.a gittiğimde bu ilaçları yazdıracağım. birde senin bahsetmiş olduğun trigesten miydi neydi hanii... o ilaçları isteyeceğim.benim bulunduğum memleketteki özel tıp merkezindeki dr iyiki öğrenmiş bi cylo adlı ilacı. ben de farklı ilaç kullanmak istiyorum artık. bu agnucaston adlı ilacın fiyafı 8küsür milyondu. ve sigorta dahilindeymiş. sende ssk bünyesindeysen yazdırabilirsin canımcım...

ya burada kızlar.... aklıma gelmişken ; bu fsh hormonu yüksekken madem hamile kalınabiliyorda benim telf.la konuştuğum tüp bebek kliniği neden bana fsh hormonun 15 e inerse tüp bebek kliniğine gel diye konuştu benimle. önemli olan yumurtanın kalitesi değilmiydi? ve bende bu yumurta kalitesi için DHEA kullanacaksam fsh düşmese bile yumurtam yeterince gelişirse tüp bebek kliniğine gitmem gerekmez mi? neden illaki de FSH i 15 e düşürmemi istediler benden? bu soru kafamı kurcalıyor 2 gündür ya... sizce neden olabilir ki?

kendinize iyi bakın kızlar... öpüldünüzzzz:)

yaa inanın bende anlamadım şu fsh ile yumurta sayısını... benim fsh trisequens ilacını kullanınca fsh düşüyor. doktorum yumurtalama için menogon iğnede veriyor ama benim 2 tane yumurtam oluyor. yani demek istediğim fsh 12 olduğunda bile yumurta sayım 2 oluyor ve onlarda kaliteli olmuyor büyümüyorlar... ee bende o zaman neden fsh ı düşürmek için uğraşıyorum anlamadım.. fsh yüksek olursa hiç yumurta olmayacak demekkk... bu da tabii direk menopoz demek.... Artık herşeyin hayırlısı...
bu arda ben sizin gibi şu bitkisel şeyleri içemiyorum midem kabul etmiyor. incir kürünü, hayıt suyunu, civanperçemi,kantaron otu hepsini aldım ama malesef onlardan bir yudum alınca istifra ediyorum... mecburen haplara talim... doğal ilaçlar bana göre değil...

Selamlar,
bana da Dr. DHEA 25 mg önermişti.2 ay kullandım.(estradiol değerim 213 dü..indirmemiz gerektiğini söyledi. şu anda 33 e indi) ve dün iğneler başladık..ama devam etmemi söyledi kontrole kadar.Ankara oturanlar için; Ankamall mağazası içinde giriş kattaki eczanede bulmuştum.2.sinide Tunalı da bir eczanede (lünet Eczanesi)..heryerde yokmuş..Dr.amerikan pasajında da bulabilrsiniz dedi..Fiyatı 35 ytl idi.
herkese iyi sonuçlar dileğiyle...

arkadaşım merhabalar ismim özlem bazı yazılarını okudum ama hepsi eski tarihli idi. aceba merak ettim bebeğin oldu mu? ankaradan yazıyorum bu konuda iyi hekim isimleri verebilirim..

X