karında sertleşme..

serpilla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2008
313
1
kızlar karnınızda sertleşme oluyor mu. benim dün gece başladı hala da karnım sert..ağrım falan yok bi acıma da yok ama zor nefes alıyorum bazen top gibi karnım sertleşiyor..kimisi bişey olmaz falan diyor kimisi de erken dogum belirtisi:KK43: öyle çok tedirginimki..off off..benneyaptımki

canım benımde oluyo ama benım erken dogum tehlıkesı var.normalde gunde5 yada 6 kez olması normalmış rahım doguma hazırlanıyomus.ama benım 15 yada 20 kere oluyo oyuzden ılac kullanıyorum erken dogumu onlemek ıcın eger senınkıde fazlaysa dr bılgılendır bıde benım 4 aydan berı var sertleşmem ınsallah erken dogurmam

irem tuanacım, benim erken dogum tehlikem yoktu yani şöyle en başında aslında vardı..hamile kaldıgımı öğrendikten sonra gittiğim ilk doktor kontrolünde doktor rahmimin üstten basık oldugunu söylemişti..düşük ya da erken dogum riskinden bahsetmişti ama çok da korkma demişti..hamileliğim boyunca bulantı kusma dışında ki o da ilk 3,5 ay oldu hiçbir problem yaşamadım..o gün karnımdaki sertleşme saatlerce sürmüştü ve şu anda yok gayet rahatım..neden oldugunu bilemiyorum ama çok kötüydüm çok ağladım:KK43: bugunlerde baya ağırlaştım kilomda da hızlı bir artış var kendimi artık iyice doguma yaklaşmış hissediyorum 4 gün öncesine kadar böyle değildi..fizyolojik ve psikolojik olarak bir anda değiştim..hayırlısı diyorum kızlar..

meraba:)
ben de aynı huzursuzluğu yaşıorum ya erken doğurursam die??
sizin kasılmalar nasıl oluo?acaba ben her hareketi yanlış mı anlamaya başladım artık?

sizin kasılmalar nasıl oluo?acaba ben her hareketi yanlış mı anlamaya başladım artık?[/canım yanlıs anlıyorda olabılırsın kasılma oldugu zaman sankı karnın bı tarafa toplanıyo ve oan karın da muthıs bır sertlesme oluyo sankı ıcın cekılıyomus gıbı bır hıs ve ortalama 1 dakka kadar oluyo normalde yada 6kez olması normal cunku rahı doguma hazırlanıyo ama beım cok fazla oluyo oyuzden ılac kulanıyorum ben allah hepımızın bebıslerını hayırlısıyla kucamıza versın

sizin kasılmalar nasıl oluo?acaba ben her hareketi yanlış mı anlamaya başladım artık?[/canım yanlıs anlıyorda olabılırsın kasılma oldugu zaman sankı karnın bı tarafa toplanıyo ve oan karın da muthıs bır sertlesme oluyo sankı ıcın cekılıyomus gıbı bır hıs ve ortalama 1 dakka kadar oluyo normalde yada 6kez olması normal cunku rahı doguma hazırlanıyo ama beım cok fazla oluyo oyuzden ılac kulanıyorum ben allah hepımızın bebıslerını hayırlısıyla kucamıza versın

canım çok teşekkür ederim :)
benim göbek deliğimin altında sanki toplanıo bebeğim gibi oluo ama içim çekilirmiş gibi olmuo..umarım normaldir.
umarım sen de zamanında,sağlıkla doğurursun bebişini:))Allah acılarını göstermesin..

X