Göğüs Büyütme hak.

E

EU1

Ziyaretçi
Göğüs büyültme ameliyatı düşünen her kişinin atması gereken ilk adım bir plastik cerraha danışmaktır. Arzulanan sonucun mükemmeliyet değil, düzeltme olduğunu akılda tutarak göğüslerinizin ameliyat sonrası büyüklüğü ve görünümü ile ilgili beklentilerinizi açık yüreklilikle tartışmalısınız.

Herhangi bir estetik ameliyat uygulanmadan önce sağlanması gereken en önemli etkenlerden biri duygusal kararlılıktır. Meme büyültme ameliyatı göğüslerinizi şekillendirir fakat hayatınızı şekillendirmez.

Estetik cerrahi görünümünüzü düzeltir ve kendinize olan güveninizi tazeler fakat gerisi size kalmaktadır.
Doğumdan yaşlılığa dek olan süreç içerisinde göğüs belki de insan vücudunda en fazla değişime uğrayan organdır. İlk adetten bir yada iki yıl kadar önce kadınlık hormonları olan östrojen ve progesteronun etkisi ile göğüsler büyümeye başlar.

Doğurgan olunan süreç içerisinde göğüsler adet dönemleri ile paralellik gösteren ve kadınlık hormonlarının kandaki düzeyleri tarafından tetiklenen aylık değişimler geçirirler. Hamileliğe hazırlanıyormuşçasına her ay süt bezleri aktif hale geçerler ve göğüsler şişer, hormon değerlerinin normale dönmesi ile süt bezleri yeniden aktif olmayan hale dönerler.

Menopoz ile birlikte, hormon düzeylerinde düşmeler görülür ve süt bezlerinin bir bölümü küçülür veya yok olur. Yağ dokusu bu dokuların yerlerinin bir kısmını doldurur.

Bazı insanlarda genellikle genetik faktörlere bağlı olarak göğüslerde büyüme, kişinin vücut ölçülerine uygun olmayabilir. Bu durum birçok kadında cinsel sembol gelişimi açısından sıkıntı yaratmaktadır.
Silikon içeren tıbbi malzemeler 1960'lı yıllardan beri kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucu, 1960'lardan beri milyonlarca kez kullanılan silikonun bugün insan vücuduna en az zarar veren maddelerden biri olduğu bilinmektedir. Tıpta kullanılan silikon (silicone), kum ve kristalde doğal olarak bulunan silika maddesinden elde edilir. Silikon, laboratuarlarda işlenerek sıvı, jel ya da katı hale getirilir. Katı silikon, vücutta bozulmaz, başka bir maddeye dönüşmez ve vücuda zarar vermeden yıllarca kalabilir. Meme protezlerinin dış kılıfı olarak kullanılan madde bu katı silikondur ve vücuda hiç bir zararı yoktur.
Bugün insanlarda korku uyandıran silikon ise yıllar önce kullanılmış olan sıvı (enjekte edilebilir) silikondur. Bu tip sıvı silikon enjeksiyonları 1996’dan beri tüm dünyada yasaklanmıştır. Sıvı silikon, enjekte edildiği bölgede doku içine yayılarak çok ciddi alerjik reaksiyonlara yol açabilmektedir. Günümüzde kullanılan meme protezlerinin hiç birinde sıvı silikon kullanılmamaktadır.
Protezler kas altına (Pektoral kas) veya kas üzerine yerleştirilirler. Bu tercih hasta ve doktoru arasında ameliyat öncesinde mutlaka konuşulmalı ve tartışılmalıdır. Her iki tekniğinde kendine göre avantaj ve dezavantajları vardır.
Protezin kas altına konduğu vakalarda iyileşme süresi daha uzundur. Çünkü protezin kas tarafından yukarıya doğru çekilmemesi için kasın göğüs kemiği ile birleştiği en alt noktalardan yaklaşık 4 cm.lik bir kas kesisi yapılması gerekmektedir. Hasta ilk 7 gün rahatsız edici şiddette ağrı çekebilir; kolunu hareket ettirmekte zorlanabilir. Bunun sebebi kasın altına yerleştirildiği pektoral kasın aynı zamanda kolumuzu kaldırmaya yardımcı bir kas olmasıdır. Altına yerleştirilen protez sebebiyle bu kas gerildiğinden başlangıçta bu sorunlar olur fakat hasta ilk bir hafta sonunda oldukça rahatlar. Hastanın meme dokusu çok az ise genellikle kas altı yerleşim tercih edilir, böylece protezin üzerinde pektoral kas olduğundan fark edilmemesini sağlamış oluruz. Protezin kas altına konduğu ameliyatlar daha uzun sürer, tekrar ameliyat gerekirse -mesela protezin çıkarılması gerekirse- ameliyat daha zor olur. Buna karşın ileride mamografi çekildiğinde protez hemen meme dokusunun altında olmadığından mamografi daha düzgün çekilebilir. Protez kas dokusu altına konduğunda, meme dokusu altına konan şekli ile aynı büyümeyi sağlaması için daha büyük bir protez konması gerekir.
Protezler nereden konursa konsun hem meme altına hemde göğüs kası altına yerleştirilebilir. Tüm yöntemlerde iz kalır. Burada amaç, izi saklamaktır. Yinede tüm bu yöntemler sonucu kalan izler zaman geçtikçe silikleşecek ve sonunda fark edilmeyecek kadar az belli olacaklardır.

Meme Başından Yerleştirilebilir
Meme başı etrafında ki halkanın alt yarısında hilal şeklinde bir kesi yapılır. Yani iz, sutyen yada bikini üstü giyilmediği zaman görülebilecek bir yerdedir fakat buradaki dokuda genellikle belirgin bir iz kalmaz. Protez meme başından yerleştirilirken meme dokusu azda olsa kesilebilir; fakat bu kesinlikle emzirmeye etki edecek derecede değildir. Hem meme başından protezi yerleştirmek hem de meme dokusunu hiç kesmemek de mümkündür. Meme başından girildikten sonra göğüs kasına kadar cilt altı dokudan ilerlenirse meme dokusu hiç kesilmemiş olur. Meme başı çok küçükse yada konacak protez büyükse protezin meme başından yerleştirilmesi zor olabilir. Meme başı etrafındaki halkanın çapı 3 cm ve altıda ise buradan yerleştirme işleminde kesi cilde taşabilmektedir. Bu istenmeyen bir durumdur. Bu gibi durumlarda meme başı tercih edilmemelidir. Katı silikon jel içeren protezleri meme başından yerleştirmek zordur, kesi buradan yapılacaksa serum fizyolojikli meme protezlerini kullanmak kolaylık sağlar.

Meme Katlantı Çizgisinden Yerleştirilebilir
Protez meme katlantısından yerleştirildiğinde meme dokusuna kesi yapılmaz, emzirme ile ilgili bir problem ortaya çıkmaz, kanama kontrolü güvenli bir şekilde yapılmış olur, istenilen yapı ve büyüklükteki protez yerleştirilebilir, iz meme altında kalır ve pratikte görülebilecek bir yerde değildir. Kalan iz, sutyen yada bikininin üstü giyilmese dahi belirgin, görülebilecek bir iz değildir. Ben yukarda saydığım avantajlar nedeniyle bu kesiyi tercih etmekteyim.

Koltukaltından Yerleştirilebilir
Bu girişimde koltukaltında bir iz kalır, meme üzerinde iz olmaz. Bu yöntemin dezavantajı endoskop yardımıyla gerektirmesi, kanama kontrolünde risk taşıması, protezin yerleştirileceği alanın oluşturulmasında yetersiz kalma ihtimali, kullanılacak protezin mutlaka serum fizyolojik ile doldurulabilen protezlerden seçilmesi ve kolsuz bir gece kıyafeti giyildiği zaman ya da plajda izin görülebilme riskidir. Meme üzerinde iz bırakmadığı için bazı hastalarca tercih edilebilir. Buradan katı silikon jelli meme protezleri yerleştirilemez.

Göbek Deliğinden Yerleştirilebilir
Bu teknik ise henüz popülarite kazanmamış bir tekniktir. Bu teknik de endoskop yardımına ihtiyaç duyar ve koltukaltı bölgesinden yerleştirmenin dezavantajlarına sahiptir. En önemli avantajı izin en iyi gizlenebilen yerde olmasıdır.
Kendi iradenizle ameliyata karar verdikten sonra sıra ameliyat gününün tespiti ve o gün yapılması gerekenlere gelir.

Doktorunuz ve siz kullanılacak protezin şekline, yapısına, hacmine ve hangi kesiden, hangi aralığa yerleştirileceğine karar vermişsinizdir. Ameliyat ile ilgili kafanızda hala sorular varsa doktorunuzdan bu cevapları alabilmek için az bir zamanınız kalmıştır. Önerim kafanızdaki soruları çözmeden ameliyata girmemenizdir.

Ameliyat olacağınız gün ameliyat saatinden önceki 6 saat boyunca hiçbir şey yememeniz, içmemeniz kısaca oruç olmanız doktorunuz tarafından size söylenmiştir. Ameliyatın olacağı yer ve anestezi şekli hakkında gerekli bilgileri doktorunuzdan almış olmanızda diğer önemli bir konudur.
Genel anestezi veya lokal anestezi + sedo-analjezi altında ameliyatınız yapılabilir. Her iki teknikte de ameliyatla ilgili hiçbir şey hatırlamazsınız, ağrı, sızı hissetmezsiniz. Her iki yönteminde kendine göre avantaj ve dezavantajları vardır. Bu konuda doktorunuz sizi aydınlatmış ve tercihini size belirtmiştir.

Ameliyat genellikle 1–2 saat sürer.

Cilt kesisi ile başlayan ameliyat, protezin yerleştirileceği alanın hazırlanmasıyla devam eder. Bu bölgenin tam kanama kontrolünün yapılmasının ardından istenen büyüklükteki protez bu alana yerleştirilir, cilt altı ve cilt dikilir, uygun baskılı pansuman ile ameliyatınız sonlandırılır.

Anestezinin etkisi geçtikten sonra ofis cerrahisi uygulanmışsa 30 dakika ile 1 saat arasında evinize gönderilirsiniz. Genel anestezi aldıysanız taburcu olup eve gidişiniz 24 saate uzayabilir.
İlk 24 saat sulu ve sıvı besinler almanız önerilir. Evde başınızın yüksekte kalmasını sağlayan bir yatakta yatmanız iyileşmenizi hızlandıracaktır.

Doktorunuz size pansuman ve kontroller için gerekli randevu programını vermiş olacağından bu programa harfiyen uymanız gerekmektedir. Sizi aşan bir problem olduğunda ameliyatınızı yapan doktorunuz ilk ulaşmanız gereken kişidir. Ameliyat sonrası 10 gün içinde geçen hafif bir morluk, genellikle 3–4 gün süren ve ağrı kesici ilaçlarla dindirilebilen (kas üstü müdahale için) gerilim hissi veren ağrılarınız olur. Kas altı teknikte ağrı biraz daha uzun sürebilir.

Önerilen ilaçları kullanmalı, kollarınız ile aşırı hareket yapmamalı ve ağırlık kaldırmamalısınız. Kollarınız size ilerleyen günlerde ne kadar izin veriyorsa o kadar hareket etmeniz önerilir.

Normal hayata dönüş 4–7 gündür.

Dikişleriniz 7–10 gün içinde alınır. Doktorunuz bu süre içinde size ne zaman yüz üstü yatacağınızı ve masaja başlayacağınızı söyleyecektir.

15. günde denize girebilirsiniz, araba kullanabilirsiniz ancak birinci ayda yüzebilirsiniz. Birinci ayın sonunda tüm fizik aktiviteleri yapabilirsiniz.

Cerrahi işleme bağlı şişliklerin tamamen geçerek göğüslerinizin son şeklini alması üç ay gibi bir zaman alır. Bu tüm cerrahi işlemler için geçerli bir süredir.

Göğüs büyütme konusu hakkında bu platformda bana sorularınızı yöneltebilirsiniz. Sorularınızı en kısa zamanda cevaplamaya çalışırım.

iyigünler doktor bey..ben 3 hafta önce göğüs büyütme ameliyatı oldum.göğüslerim 75 destekliyi bile doldurmuyordu.1.65,53 kiloyum.280 cc meme altı kesisi dual plane uygulandı.şuan 80 b kullanıyorum.ya 3 ay sonra baya küçülmeler olduğu,300 cc altındaki protezlerde memnunluk derecesinin az olduğu söyleniyor buda kafa karıştırıyor.sizinde fikrinizi almak istedim.tabi ilerde çocukta düşünüyorum bunuda gözönüne alacak olursak 3-4 ay sonra bu bedenden küçükmü kullanırım sizce?

Sayın ddreamer,
Ameliyattan sonraki 3. haftada göğüsleriniz hala ödemli ve şiş bir durumdadır. Ameliyat öncesi doktorunuz ile birlikte sizin için en uygun büyüklüğü kararlaştırmışsınızdır ve doktorunuzda size en uygun büyüklükteki protezi kullanmıştır. Evet 3 ay sonra şişlikleriniz tam geçtiğinde bugünkü sonuçtan daha doğal ve düzgün göğüsleriniz olacaktır. büyüklüğü çok az da olsa doku şişliğinin geçmesi ile azalacaktır. Her hastayı ayrı ayrı düşünmek en doğrusudur. O nedenle başkalarıyla kendinizi kıyaslamayın. Sonuçta elde edilecek sonuçtan memnun kalacak olan sizsiniz.
Saygılarımla,
Op.Dr.Orhan Murat Özdemir

merhaba doktor bey . yuksek profil orta profıl ve dusuk profıl tamamen hastanın ıstegı dogrultusunda mı secılıyor , yoksa kısının fızıkı ozellıklerıne gore mı ?
bir de
konulan protezın buyuklugu ile, ilerde gerceklesecek olan sarkma dogru orantılı mıdır. iyi gunler

Protezler hakkında eğer plastik cerrahi uzmanı değilseniz bu kadar detaya girmemenizi önermem. Çünkü hasta açısından önemli olan elde edilecek sonucun beklentilerini karşılayıp karşılamadığı olmalıdır. Doktorunuza beklentilerinizi ne kadar iyi anlatırsanız doktorunuzda sizin için en iyi ve en uygun protezi seçecektir.
Plastik cerrahi uzmanı olarak meme protezi ameliyatında protez seçiminde dikkate aldığımız çok fazla etken ve ölçü vardır. Ben hastalarıma kısaca ameliyat olacaklarına değecek ama dışardan Aa ne kadar büyük dedirtmeyecek büyüklükte olması gerektiğini, ölçü olarakta genellikle hastanın bedenine göre B Cup Size olması gerektiğini anlatmaya çalışıyorum.
Yaş ilerledikçe yer çekiminin ve emzirme dönemlerindeki büyüme küçülmelerle protez yapılmış memelerde bazı değişiklikler oluşabilir. Bu değişiklikleri kullanılan protezler hızlandırmaz. Yani protezin büyüklüğü ile sarkma orantılı değildir.
Saygılarımla,

Göğüs büyütmede silikon yerine yağ dokusu operasyonu artık ülkemizdede yapılıyormuş,hangisi daha sağlıklı ve estetik açıdan olumlu sonuç veriyor?

Göğüs büyütmede silikon yerine yağ dokusu operasyonu artık ülkemizdede yapılıyormuş,hangisi daha sağlıklı ve estetik açıdan olumlu sonuç veriyor?

Öncelikle aklınızdan çıkarmamanız gereken husus silikon görüs protezlerinin dünyada tek tercih olduğu ve alternatifsiz olduğudur.
Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme yapan cerrahlar elbetteki dünyada olduğu gibi ülkemizde de vardır. Ancak açıklamam gereken en önemli husus; yapılan enjeksiyon sonrasında yağ hücrelerinin büyük bir bölümünün emileceği ve erken dönem sonucun bir daha görülemeyeceğidir. Bu erime nedeniyle mutlaka tekrarı gerekecektir.
Aslında tekrarlanmasının sakıncalarından daha da önemlisi enjekte edilip erimeyen ve meme dokusu içinde kalan yağ dokunun meme kanseri takibinde kullanılan en önemli tetkik olan Mammografide meme kanserine benzer görüntü vermesidir. Bu nedenle göğüs büyütme ameliyatlarında yağ enjeksiyonu uygulaması hala çok tartışmalı bir konudur. Böyle bir uygulamayı ben yapmıyorum ve tavsiye etmiyorum.
İlaç, krem veya yağ enjeksiyonu gibi uygulamalar; Protezlerle elde edilen form ve kalıcılığı temin edemez. Bu uygulamalara boş yere para, zaman ve umut harcamayın.
Sağlıkla kalın.

merhaba, 6 aralıkta göğüs büyütme ameliyatımın üstünden iki ay geçmiş olacak. ameliyatımda 175cc, silikon jel, yuvarlak, pütürlü yüzeyli protez kullanıldı. protez kas altına yerleştirildi. masaj yapmaya devam ediyorum. sol göğsümün dikliği azaldı, yumuşaması ilerlemeye devam ediyor ve görüntüsü de normal doğal göğüs görüntüsüne çok yaklaştı ama sağ göğsüm tam tersi. alt kısmında sertlik var ve ne kadar masaj yaparsam yapayım geçmiyor. diğer göğsümü sağa sola rahatça hareket ettirebiliyorum ama sağ göğsüm yana va aşağıya hareket etmiyor. görüntüsü ise diğer göğsümden çok farklı, dikliği inmedi,kötü yani. aşağıya va yana yayılamadığı için kötü gözüküyor. dışarıdan bakıldığında da iki göğsümün görüntüsü çok farklı zaten.kapsüllenmenin ileriki dönemde anlaşılacağını söylüyorlar.benim daha 2. ayım dolmadı. eğer kapsüllenme değilse ne olabilir? ağrı ya da sancı hissetmiyorum, düzelmezse diye çok endişeleniyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim. görüntü farklılığını görmeniz için mail adresinize fotoğraf gönderebilirim. şimdiden teşekkürler.

merhaba, 6 aralıkta göğüs büyütme ameliyatımın üstünden iki ay geçmiş olacak. ameliyatımda 175cc, silikon jel, yuvarlak, pütürlü yüzeyli protez kullanıldı. protez kas altına yerleştirildi. masaj yapmaya devam ediyorum. sol göğsümün dikliği azaldı, yumuşaması ilerlemeye devam ediyor ve görüntüsü de normal doğal göğüs görüntüsüne çok yaklaştı ama sağ göğsüm tam tersi. alt kısmında sertlik var ve ne kadar masaj yaparsam yapayım geçmiyor. diğer göğsümü sağa sola rahatça hareket ettirebiliyorum ama sağ göğsüm yana va aşağıya hareket etmiyor. görüntüsü ise diğer göğsümden çok farklı, dikliği inmedi,kötü yani. aşağıya va yana yayılamadığı için kötü gözüküyor. dışarıdan bakıldığında da iki göğsümün görüntüsü çok farklı zaten.kapsüllenmenin ileriki dönemde anlaşılacağını söylüyorlar.benim daha 2. ayım dolmadı. eğer kapsüllenme değilse ne olabilir? ağrı ya da sancı hissetmiyorum, düzelmezse diye çok endişeleniyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim. görüntü farklılığını görmeniz için mail adresinize fotoğraf gönderebilirim. şimdiden teşekkürler.

Sizin elinize gelen sertlik, protezinizin köşesi veya proteziniz katlantı çizgisinden yerleştirilmişse ameliyat iziniz olabilir. Bazen nadir de olsa 2 ay içinde de kapsül kontraktürü gelişebilir. Ameliyat sırasında ve sonrasında çok kanama olan hastalarda bu durum daha sık görülür.
Dotorunuzun önerisini ve açıklamasını belirtmemişsiniz.
Bu konuda onun fikrini almanızı öneririm.
Fotoğraflarınızı gönderebilirseniz daha fazla detaylı bilgi vermem mümkün olabilir.
Göğüs büyütme, Meme büyütme ? Ankara adresini ziyaret ederek iletişim kısmından benimle temasa geçebilirsiniz.

Saygılarımla,

merhaba..ben göğüs büyütme ameliyatlarında kas zarı arkasına protez yerleştirilmesinin avantaj ve dezavantajlarını merak ediyorum..yani kabul görmüş sağlıklı bir uygulamamıdır...ileriki zamanlarda diğer yöntemlere göre iyi yada kötü yönde bi,r farklılık görürmüyüm...cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

merhaba..ben göğüs büyütme ameliyatlarında kas zarı arkasına protez yerleştirilmesinin avantaj ve dezavantajlarını merak ediyorum..yani kabul görmüş sağlıklı bir uygulamamıdır...ileriki zamanlarda diğer yöntemlere göre iyi yada kötü yönde bi,r farklılık görürmüyüm...cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

Göğüs büyütme ameliyatında protezler iki farklı yere yerleştirilebilir. Kas altı veya meme dokusu altı(kas üstü). bu iki planında birbirlerine üstünlükleri vardır. Kas üstü yerleşim sonrasında hasta daha az ağrı duyar ama protezin dışardan belirginliği daha fazladır ve kapsül kontraktürü dediğimiz problem daha sık gelişir. kas altı yerleşimde ise ağrı daha fazla olmakla birlikte daha doğal bir görünüm sağlaması ve kapsül kontraktürü dediğimiz problemin gelişim ihtimali çok çok azdır. Bu sebeplerden dolayı ben genellikle kas altı yerleşimi tercih ediyorum.

Saygılarımla,
Estetik Cerrah- Ankara

Merhaba,
Meme büyütme estetiğinde atılan dikişlerden hangisinde daha az iz kalır? Eriyen dikiş daha sağlıklı ve izsiz bir uygulama mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Merhaba,
Meme büyütme estetiğinde atılan dikişlerden hangisinde daha az iz kalır? Eriyen dikiş daha sağlıklı ve izsiz bir uygulama mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Ben katlantı çizgisini tercih ediyorum ve buradan giriş sonrasında oluşan izden hastalarımın birçoğu memnun. Ama diğer bölgelerden giriş yapılmış hastalar içinde de çok memnun olanlar vardır. İz konusu birazda hastaya ve yara iyileşmesine bağlıdır.
Herşey sizin veya doktorunuzun elinde değildir.

Saygılarımla,
Estetik Cerrah Ankara

dual plane hakkındakı yorumlarınızı merak edıyorum doktor bey .

dual plane hakkındakı yorumlarınızı merak edıyorum doktor bey .

KAS ALTI YERLEŞTİRME DE KASIN BİR KISMININ KESİLEREK YAPILMASI SONUCU OLUŞTURULAN BOŞLUĞUN ÜSTÜNDEKİ DOKUNUN TANIMI İÇİN KULLANILAN BİR DURUMDUR.
TANIMLANMIŞ EN UYGUN VE EN POPULER YERLEŞTİRME PLANIDIR.
SAYGILARIMLA,

Estetik Cerrah Ankara

Merhaba,
Üzerinden 4 ay geçmiş bir meme büyütme operasyonu sonrası memede dışarıdan belli olmayan ama ellendiğinde hissedilebilen kıvrımlar normal midir? meme protezinin hissedilmesi her hastada olan bir şey midir? Elle bastırıldığında aralarda boşluk varmış hissi nedendir? Teşekkürler.

Merhaba,
Üzerinden 4 ay geçmiş bir meme büyütme operasyonu sonrası memede dışarıdan belli olmayan ama ellendiğinde hissedilebilen kıvrımlar normal midir? meme protezinin hissedilmesi her hastada olan bir şey midir? Elle bastırıldığında aralarda boşluk varmış hissi nedendir? Teşekkürler.

Protezin yerleştirilme planı ve ameliyat öncesinde meme dokusunun olup olmaması elle hissedilmesinde çok öenmli rol oynar. Yeterli meme dokusu bulunmayan ve kas üstü yerleştirilen protezler sizin tarif ettiğiniz rahatsızlıklara neden olabilir.
Saygılarımla,

Estetik Cerrah Ankara

Merhaba Doktor bey,

* gercekten bu silikon implanlarin ömrü nekadardir?
* Bazi doktorlar ömür boyu kullanabilirsiniz diyorlar. Yani 30 yasinda bir bayan gögüs büyütme yapsa, 70 yasina kadar yasasa, 40 yil silikon saglam bir sekilde gercekten vücutta durabilirmi?
Biraz mantiksiz geliyor bana bu dogrusu.

Cevabiniz icin simdiden tesekkürler..

Merhaba Doktor bey,

* gercekten bu silikon implanlarin ömrü nekadardir?
* Bazi doktorlar ömür boyu kullanabilirsiniz diyorlar. Yani 30 yasinda bir bayan gögüs büyütme yapsa, 70 yasina kadar yasasa, 40 yil silikon saglam bir sekilde gercekten vücutta durabilirmi?
Biraz mantiksiz geliyor bana bu dogrusu.

Cevabiniz icin simdiden tesekkürler..

Silikon protezlerin üretici firmalar tarafından verilen ömürleri 10, en fazla 15 yıldır. Bu süre de protezlere kendiliğinden bir şey olmayacağının garantisi verilir. Bu garantiyi de vermek ve bir süre belirlemek zorundadırlar.
Halen dünyada 30 sene önce üretilmiş(o zaman ki teknoloji) protezleri kullanan hastalar vardır.
Protezler her hangi bir sorun olmazsa ÇIKARILMALARI GEREKMEZ. Kapsül kontraktürü veya yırtılma veya yaşlanmaya bağlı bazen sarkma veya serum fizyolojik doldurulabilen protezlerin içinin boşalması sonucu değişim gerekebilir.
Yukardaki sorunlar gelişmez ise protezin değişimi gerekmez.
Saygılarımla,

Estetik Cerrah Ankara

merhaba doktor bey,
4 ay önce meme protezi ameliyatı oldum fakat sonuc benı hiç memnun etmedi.250 cc kasaltı,boyutu konusundan doktoruma istegimi tam anlatamadıgımı düşünğüyorum 2.bir ameliyat olsam benı neler bekler acaba ve saglıgım acısından riski olur mu ?tşkler...

X