Sivilceli Ciltler sivilceler icin maydanoz suyu

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

kendimidurduracakdegilim

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2008
3.681
5.881
Maydonoz suyunun cilde faydaları saymakla bitmez.Bir tutam maydonozu sıcak suda 1 saat bekledin sonra suyunu süzün posasını da atmayın.Suyunu pamukla cildinize uygulayın.Posasını da 5 dakika cildinizde bekletin.Akneleri siyah noktaları azaltır,cilde sağlıklı ve parlak bir görüntü verir.Ayrıca düzenli içildiği takdirde zayıflatma gibi bir özelliği de var

kızlar henz denemedim ama denemeye değerr :eek:

ben denedim canım ve çok faydasını gördüm diyebilirim.ben kaynattıktan sonra buzdolabına koyuyorum bide.pamuklada siliyorm bazende yüzümü o suyla yıkıyorum..sivilce izlerimede ii geldi sanki..devam ediorum...:)))

:)))canım ben kaynatıyorum 3-5 dk..sonra yarım saat bekletip pet şişeye doldurup dolaba koyuyorum..evet o soğuk suyla yıkıyorum..hem açılmış oluyorum böylece..aklıma geldikçe yapıorum..

ben de deniycem peki yeni çıkan sivilceleri kuruturmu şu beyaz uçlu olanları ıyy nefret ediyorum onlardan..:KK43:arada bi iki tane çıkıyo onlara iyi geliyosa ben de kullanayım madem.

ya hatta bnm çıkan iltihaplı sivilcemi kuruttu diyebilirim..normalde bnm sivilcelerim patlatmadan geçmez de..bu ara pek yapmıorum..günde bi defa fln canım..:)yıkıyorum yüzümü yani pamuktan ziyade daha ii sanki..

kızlar ben de ise yaradı ! kück kücük ama iltihapsız sivilceler vardı yüzümde.bi kere sürdm ama baya iyi geldi bana hergün yapmayla demekki daha iyi olabilir :)
ama sunu unutmayalım tek bunları sürerek sivilcelerden kurtulamayız gıdalarında cok büyk payı var yağlı yiyeceklerden fast foodlardan uzak durmak gerek.hem onları yiyelim hemde bunları deneyelim sonra ise yaramadı diyelim :) doğru olmaz yani

maydonuzu kaynattım kızlar 2 gündür maydonoz suyu ile yıkıyorum yüzümü bende çok az lekeler vardı birde kocaman iltihaplı bir sivilce baya iyi geldi yüzümü yatıştırdı cildim kuruydu maydonoz suyunu sürünce daha da kuruyor kabuk kabuk lekerin üzeri kalkıyor iyi geliyor sanki :)

Maydonozu çiğ yemek son derece faydalı. Kaynatarak elde edilen maydanoz suyu da çeşitli biçimlerde kullanılır.
Cilt için;2 bardak kaynatılmış suya, 1 demet yıkanmış maydanoz sapları ile beraber atılır. Üstü kapalı olarak kısık ateşte 5 dakika kaynatılır. 20 dakika demlenmeye bırakılır süzülür. Böylece etkili cilt losyonu ve lapası elde edilir.Temiz cilde lapası sürülüp 20 dakika bekletilir. Sonra cilt, süzülen maydonoz suyu ile yıkanır. Her gün günde birkaç kez uygulanır.

Kaynatılıp suyu sirke ile karıştırarak saçlar yıkandığında saçların uzaması ve kuvvetlenmesini sağlıyor.
Ergenlik sicilcileri için maydanoz losyonu:3 yemek kaşığı dolusu ince kıyılmış maydanoz ve 100 ml 70 derecelik etil alkol, 2 hafta boyunca ağzı kapalı kavanozda bekletildikten sonra süzülür, 300 ml arı su eklenir. Hazırlanan bu losyonla her gün bir parça pamuk nemlendirilir ve yüz temizlenir.

Ergenlik sicilcileri için maydanoz losyonu:3 yemek kaşığı dolusu ince kıyılmış maydanoz ve 100 ml 70 derecelik etil alkol, 2 hafta boyunca ağzı kapalı kavanozda bekletildikten sonra süzülür, 300 ml arı su eklenir. Hazırlanan bu losyonla her gün bir parça pamuk nemlendirilir ve yüz temizlenir.[/QUOTE]

şimdi pamuğu nemlendirip bu losyona batırıp yüzümüzü mü sileceğiz yoksa losyonu yüzümüze sürüp nemli pamuklamı temizleyeceğiz orasını anlayamadım benimde çenemde sivilcelerim var ve daha önce çıkıp sönenlerin izleri var senağlama deneyeceğim...

Bende denemeyi düşünüyorum. Aşırı sivilce sorunum yok ama son günlerde stresten sanırım, çıktı biraz. Bi de iz kalcak diyede korkuyorum..:sinifsinif:

X