Çocuk Hastalıkları cok korkuyorum bayanlar yardim!

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

nezy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2007
88
1
42
merhabalar.. acil yardimiza ihtiyacim var ! benim kizim sekiz aylik oldu ve artik kendi basina dönüyor geceleri uyurken pek dönmüyordu simdi gece nezaman uyaniyorsa kendi basina dönüyor ve karninin üstüne yatiyor ögle kaliyo sabaha kadar cünki sirtinin üstüne dönemiyor daha korkuyorum benimde uykum cok agir uyumuyorum kacgündür biliyordum ben bir yasina kadar bebeklerin karin üstüne yatirlmasi iyi olmadigini ani bebek ölümlerini cogaltiyormus sizlerin bebekleri karin üstüne yatan varmi ve kac ayliklar!! BILGINIZE IHTIYACIM var

canım emzikle uyumuyorsa sorun yok ... bu doğal bir refleks,oda bunu yapıcak.. nefes alacak yani... nefes almakta zorlandığı zaman basar çığlığı... baktın huzursuzsun iki yanından da küçük yastıklar sıkıştır,koy...kolayca dönemez...ve bebek yakınında olsun yatağı insanlık hali...

canım bizler nasıl rahat ediyoruz öyle yatıyoruz o da öyle.yaşına kadar idare edicen artık uykusuzluk vs.ben çok mutlu olmuştum kızım dönmeye başladığında her şeyini her anını birebir görmek ve yaşamak çok güzel.yan yatırabilirsin yastıklarla ara ara uyanıp yönünü değiştirerek.mama için uyandığında en azından sen mamayı hazırlayıncaya kadar yüzüstü yatır tabii mama gelinceye kadar ağlamaz uyursa.gece yatırmıyorsanda yüzüstü en azından gündüzleri yatır rahat etsin.yerim ben onu ya maşallah diyelim bak dönmeyede başlamış annesi.ehh bunları atlattıktan sonra yatağından çıkıp sizin aranıza girmeye başlıcak onada hazırlıklı ol.:))benim kız ara ara yapıyorda kollarıma felç geliyo artık hep aynı yöne yatp onu ezcem korkusundan.allah hayırlısıyla büyütmek nasip etsin.

canım emzikle uyumuyorsa sorun yok ... bu doğal bir refleks,oda bunu yapıcak.. nefes alacak yani... nefes almakta zorlandığı zaman basar çığlığı... baktın huzursuzsun iki yanından da küçük yastıklar sıkıştır,koy...kolayca dönemez...ve bebek yakınında olsun yatağı insanlık hali...

mrh tsk ederim cevabin icin malsef nefes almadigi zaman ciglik atmazlarmis cünki bur yastaki bebekler karin üstünde uyuduklarinda cok derin uyurlarmis ve o bozisyonda aniden nefes alamayabiliyorlarmis sesizce hicbir belirti vermeden ölüyorlarmis allah vermesin o ölümede ani besik ölümü nediyor ve ölen cocuklarin coguda bur sebepten ölüyormus dikkat edilmesi gerek cok önemli bir konuymus doktorum ve hemsireler bilgi verdi bur konuda bana halbiki eskiler bur konuda bisey bilmiyor cok yaygin oldugu icin her dogumdan sonra anlatiyorlar banada anlatmislardi ama sonra uykusunda dönüpte bögle uyuyacagi aklima gelmemisti bende gündüz yatiriyom artik napayim gecede her bir saate uyaniyorum her uyandigimda dönmüs ögle uyumaya bayiliyor napayim bir yasina kadar idare edecez

canım bizler nasıl rahat ediyoruz öyle yatıyoruz o da öyle.yaşına kadar idare edicen artık uykusuzluk vs.ben çok mutlu olmuştum kızım dönmeye başladığında her şeyini her anını birebir görmek ve yaşamak çok güzel.yan yatırabilirsin yastıklarla ara ara uyanıp yönünü değiştirerek.mama için uyandığında en azından sen mamayı hazırlayıncaya kadar yüzüstü yatır tabii mama gelinceye kadar ağlamaz uyursa.gece yatırmıyorsanda yüzüstü en azından gündüzleri yatır rahat etsin.yerim ben onu ya maşallah diyelim bak dönmeyede başlamış annesi.ehh bunları atlattıktan sonra yatağından çıkıp sizin aranıza girmeye başlıcak onada hazırlıklı ol.:))benim kız ara ara yapıyorda kollarıma felç geliyo artık hep aynı yöne yatp onu ezcem korkusundan.allah hayırlısıyla büyütmek nasip etsin.

evet haklisin insanin en rahat pozuzyonu karin üstünde uyumak ..kizim gec döndü zaten sekiz aylikken döndü ama gece dönmesi tehlikeliymis ikigündür bunun arastirmasini yapiyorum ani besik ölümleri cok vazlalasmis ve doktorlar siddetle uyariyorlar insanda korkuyo tabi allah esirgesin cümlenin evladini o pozusyonda yattiklarinda bogulma sözkonusu degil kendini kurtarabilecek durumda ama sorun uyurken aniden nefes almiyorlarmis ve beyinede oksijen vazla gitmiyormus sanirim hemsire anlatiyordu kimilerinin bebekleri o pozusyonda uyuyor hic aldirmiyor bögle seylere aslinda bir yandan önlem alamak bir yandanda yani alan allah veren allah alacaksan nerede olursan ol bulur biyandanda ögle düsünüyom annelik cok zor ya allah sabir versin kimseyi annelikten mahrumda etmesin cümlenin evladini korusun rabbim...tsk ederim cevabin icin

benimde üç tane çocugum var ve üçüde hep yüz üstü uyurdu ani bebek ölümlerini bu yüzden oldugunu duymamıştım o zamanlar :1shok::1shok: Çok şükür ki üçüde sağlıklı bir şekilde büyüdü mevlam sanada kolaylık versin korkularından emin kılsın

benimde üç tane çocugum var ve üçüde hep yüz üstü uyurdu ani bebek ölümlerini bu yüzden oldugunu duymamıştım o zamanlar :1shok::1shok: Çok şükür ki üçüde sağlıklı bir şekilde büyüdü mevlam sanada kolaylık versin korkularından emin kılsın

allah bagislasin daha önceleri cok yaygin degildi ani bebek ölümleri ve bur cok vazla cogalmis ben anneme anlatiyorum bur olaylari annem ben öglebisey hic duymadim diyor eskiler pek bilmiyor bebekler aniden ölse bile ne sebepten öldügünü bilmiyorlardi ve daha tam ne sebebten öldüklerini doktorlar bile cözememis ölen bebeklerin uyuduklarinda asiri sicaktan yüz üstü yatmalarindan kafalarin altindaki yastiktan vs birsürü sey birde erken dogan cocuklardada cok görülüyormus benim kizimde 2ay erken dogdu yedi aylik dogdu..korkuyo insan iste elimde degil allahin taktir ilahisi cümlenin evladini saglik sihat versin acilarini göstermesin rabbim ..tsk ederim cevabina

merhabalar.. acil yardimiza ihtiyacim var ! benim kizim sekiz aylik oldu ve artik kendi basina dönüyor geceleri uyurken pek dönmüyordu simdi gece nezaman uyaniyorsa kendi basina dönüyor ve karninin üstüne yatiyor ögle kaliyo sabaha kadar cünki sirtinin üstüne dönemiyor daha korkuyorum benimde uykum cok agir uyumuyorum kacgündür biliyordum ben bir yasina kadar bebeklerin karin üstüne yatirlmasi iyi olmadigini ani bebek ölümlerini cogaltiyormus sizlerin bebekleri karin üstüne yatan varmi ve kac ayliklar!! BILGINIZE IHTIYACIM var

artık senin bebeğin büyümüş canım istediği gibi yatabilir endişelenme.o küçük bebişler için geçerli.

Arkadaslar, ani bebek olumlerinin yuz ustu yatma ile alakasi olmadigini yada duymadiklarini iddia eden arkadaslar olmus. Lutfen SIDS denilen Sudden Infant Death Syndrome olarak Google'dan arastirin. Bu olumler ile yuz ustu yatma arasinda kesin bir bag var ve kanitlanmis. "Back to Sleep" denilen "Sirt ustu uykuya donus" diye bir slogani bile var bunun.

Eger bebeginiz yuzustu yatmaya israr ediyor ise tavsiyem bu linkteki gibi bir cozum dusunun. Biz 6 sene once kizimiz buyur iken kullandik ve cok memnun kaldik.

"Back to Sleep" olayini birakmanin zamani ise bebeklerin kendi baslarina yuz ve sirt ustu donuslerini yapabildikleri zamandir. Bunu cabuklastirmak icin gunduzleri "tummy time" yani gobek vakti egzersizlerini yaptirabilirsiniz.

bendecede panik yapacakbir durum yok benim kızım 3 aylık olduğundan beri yatırdığım gibi bulamam. sağına döner soluna döner emziği ağzında burnunun üstüne yatar. bende ilk çok panik oluyordum ama baktım mutlaka nefes alacak kadar pay kalıyor zaten yoksa huzursuz olup ağlıyorlar vs. sizin dediğiniz konu daha başını tutamayan 4 aylıktan küçük bebekler için veya daha tam kafasını kaldıramayan bebekler için geçerli.

X