Kına Gecesi Kınada gelinlik giyilir mi ya

dadlummm

Guru
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2008
825
2
kızlar benim Allah nasip ederse 2-3 ay içinde düğünüm olucak..nişanlım başka şehirde ben başka..kınam bizim burda olucak..bi çok kişi kınanda gelinlik giy diyip duruyo..ama ben kına elbisesi giymeyi çook istiyorum hemde gelinliği sadece düğünümde giymek istiyorum..ama herkes düğünüme gelemicek..uzak olduğu için sadece yakın akrabalar..herkes beni gelinlikle görmeliymiş..
nasıl olucak bilemiyorum kınada gelinlik giyilirmiki? bence sadece düğüne özel olmalı ama...
iki düğün yapma gibi bi şansımızda yok..bi çözüm bulmam lazım

Eşinin dostunun seni gelinlikle görmek istemeleri çok doğal.Bence gelinliğini giy tam kına yakılacağı zaman kına elbiseni giyer onunla kınanı yakılır daha sonrada bol bol göbek atarsın kına elbiseninde keyfini çıkarırsın canım.Sevdiklerini kırma benim düğünümde 3 gün 3 gece oldu ben bu gün sayılarında hiç üzerimden çıkarmadım doya doya gelinliğimi giymiş oldum.Üzerimde iken bembeyaz sanıyordum düğün bitti gelinliğimi kaldırayım dedim birde bakayım ki kapkara olmuş:))))oh iyiki leş gibi olana kadar giymişim şimdi bi dolap içinde hatıra olarak duruyor.

Şimdiki aklım olsa kesinlikle gelinliğimi giyerdim
Ben kına için elbise diktirmiştim bi de bindallı vardı
Düğünüm başka şehirde olacaktı
Herkes gelinliğini giy dedi
Ben de senin gibi düşünüyordum ve giymedim
Ama çok pişmanım
Hem bi çok kişi gelinlikle göremedi beni
Hem de doyamadım gelinliğime,düğünüm çok kısa sürmüştü çünkü
Keşke giyseydim
bence iyi düşün kısa bi süre de olsa giy,sonra arkadaşın dediği gibi kına elbiseni giyersin

Ben geLinLiğimi giyicem Allah nasip ederse çünkü doya doya yaşamak istiyorum :)

Bence giy böylece daha çok tadını çıkarmış olursun kına elbiseni kına yakılırken giyerkensin. Benim kınamda düğünümde istandulda olacak ben bile üşünüyorum giysemmi diye çünkü doymak istiyorum gelinliğime a.s. Bu arada allah mesut etsin :nazar:

bence giyilmemeli dügüne özel ama tadını cıkarayım hemde beni herkes böyle görsün diyosan kısa bir süreliginede olsa giy derim cnm... hayırlı olsun

İlk kez duydum kınada gelinlik giyildiğini..Bence giyme ya düğüne sakla bence ilk ve sadece düğünde giyilmeli

arkadşım bende aynı dertten yanıyorum .benimde haziranda dügünüm ben aadnadan ankraya gelin gidicem ama herkes ankaraya dügüne gelemiycek babamda burda gelinlik giymemi istiyor yani burdada dügün olsun istiyor ama o kadarına güç yetmez çünkü ankarada kır dügünü yapıcaz yemekli.bende sadece adanada kına yapıcam ama kınamda kına gelinligi giyicem bizim burda aynı gelinler kına genelde kıana gelinligi giyer ama rengi kırmızı olur gerçi isteyen farklı renkte giyer ama kırmızı kına gecesine özeldir aynı gelinlik dikildigi zman kına gelinligide diklir yani gelinlikten tek farkı rengidir.ben iki kere gelinlik giymek istemiyorum ama mecbur kalırsak nikahı adanada yaparsak mecbur giyicem ama ben sadece dügün geceme özel olmsanı istiyorum

ooo aynı durum bızede oldu yengem duzcelıydı bız ıstdayız düğün burda oldu yengemde gelemeyenler ııcn orda gelınlığını gıymıstı cok normal ama ben olsam gıymezdım sonucta gelınlık sadece düğün de gıyılır bızde ama bole bı durum oldu haa sen ıstemıyorsan gıyme bencebındallı falan harıka olur gelemeynlrde snın vıdeonu ızleson yada resmını yolla

bana göre eğer onları kırmak ta istemiyorsan ve duvak takmayacaksan elbise niyetine giyebilirsin düğündede duvaklı olarak giyersin
ama duvak takmayı düşünüyorsan hiç düğün yapma derim anlamı olmaz

düğünde doyamıyacksın zaten gelinliğe,,,,

bırak herkes görsün seni gelinliğinle,,,

kına yakılırkende giy kına elbiseni,,,,

mutluluklar

Benim sözlüm buralı ben hataylıyım. hatayda kına istanbulda düğün yapacağız ve bende kınamda gelinliğimi giyeceğim. Herkes öyle istiyor bende yaparım yani, nolacak dilediğimce giymiş olurum gelinliğimi.

canım benim kuzenim düğünü aynı ilde olacağı halde kınada geinlik giydi... neden öyle bişey yaptı bilmiyorum ama sanırım kız tarafı yaptığı için kınayı orda da giyilsin istendi... okadar para werilip alıo gelinlik aynı zamanda iki kez kullanılmış oldu. fakat kına yakarden çıkardı onun yerine bindallı giymişti yanlış hatırlamıyorsam. sende öyle bişey yapabilirsin ilk salonda mı yapılacak artık nerdeyse oraya gelinlikle git biras oyna şöle boy göster sora millet oynarken kaç içeri değiştir gel:)
sonuçta kimse kırılmamış olur!!

benim de düğünüm aynı şekilde olacak 2 ayrı düğün şehirler birbirine uzak mümkün değil yakınlar dışında kimsenin gelmesi o yüzden ben de mecburen gelinliğimi giyeceğim.bizde zaten bu şekilde olduğunda normal düğün yapılıyor yani erkek-bayan herkes geliyor adına kına denmiyor arada sadece bir kına yakılıyor o kadar.mecburen böyle oluyor.ben şahsen kendi memleketimdeki tanıdığım insanların beni gelinlikle görmesini daha çok isterim.hani sen gelinlik sadece düğünde giyilir diyorsun ya işte oranın düğünü ayrı senin tarafının düğünü ayrı oluyor.ama bindallı yada kına kıyafeti giymek istiyorum dersen eğer arada değiştirebilirsin

Ben giydim vallaha:dance:
Birtek duvagimi takmamistim onu dügüne özel sakladim:asigim:
Iykide giymisim doya toka gelinligimi sonra degistirdim kina kiyafetimi giydim..:teytey:

Bence giy vallaha insan dügünde giydiginle doyamiyor o özel elbiseye:nazar:

ben kına yapmadım. nikahımız ist'da oldu, düğün ise eşimin memleketinde. akrabam ve arkadaşlarım beni gelinlikle görsün diye nikahı ist'da yapmak istedim.
arkadaşlarımdan kınasında gelinlik giyen çok var. kimi direkt gelinlik giydi,kınanın sonunda kına kıyafeti giydi. kimi kınanın yarısında gelinliğini giydi.

bende de durum aynı, ben gelinliğimi giyeceğim normal düğün olacak salonda, kına yakılırkende yani 10-11 gibi kına kıyafetimi giyeceğim bizim taraf iki türlü de görmüş olacak benimde içimde kalan bişey olmayacak..:))

bence gelinliğini giy.kına da eğlence değilmi?
iki düğün yapmış gibi olursun hem sevdiklerin de
seni gelinlikle görür.bence kırma onları.
herkesin gönlünü yapmış olursun.a.s.

canım bızım koyumuzde oyle yapıyorlar kına gecesınde gelınlık gıyıyorlar mıllet gorsun dıye

X