Çeyizde olması gerekenleri ve önerilerimizi yazalım :)

Merhaba kızlar,
Ben de kendime göre bir liste yaptım. Sadece almayı düşündüğüm eşyaları yazdım. Bazılarını aldım ama daha almam gereken çoook şey var. Mobilya vs zaten ev tutulduktan sonra alınacak. Şimdilik ev tekstili ve mutfak eşyalarından başladım.
Kabaca bir hesap yaptım. Bu listedeki her şeyi alınca 19,543 TL tutuyor!!!! :1shok: Üstelik, her şey en iyisi olsun diye de düşünmedim açıkçası biraz hesaplı gitmeye çalışacağız. Ona göre tahmini fiyatlar koydum. Mutlaka ki üzerine ilave olacak başka şeyler de çıkacaktır... Allah ev kuran herkesin yardımcısı olsun valla ne diyim.. delikafadulden

Mutfak

Yemek takımı
Günlük yemek takımı
Çelik tencere takımı
Teflon tava takımı
Karnıyarık tenceresi
Düdüklü tencere
ÇKB takımı
Günlük ÇKB takımı
Salata kasesi
Büyük kayık tabakları
Küçük kayık tabakları
Tuzluk ve biberlik
Sosluk
Kürdanlık
Yağlık ve sirkelik
Kahvaltılık
Tereyağı kabı
Reçellik
Şekerlik
Çelik çaydanlık
Günlük küçük çaydanlık
Ekmek sepeti
Servis tepsileri
Peçetelik
Peçete halkaları
Kek fanusu
Su bardakları
Çay bardakları
Çay ve nescafe fincanları
Şarap kadehi
Bira bardağı
Shot bardağı
Rakı bardağı
Kahve fincanları
Kahvaltı bıçağı
Servis kaşığı
Servis çatalı
Servis bıçağı
Servis maşası
Tahta kaşık ve spatula
Bıçak seti
Şeker maşası
Kepçe
Kevgir
Güveç kapları
Kek kalıpları
Saklama kapları
Erzak kavanozları
Baharat takımı
Yumurta çırpıcı
Yumurta fırçası
Fırın eldiveni
Mutfak önlüğü
Cezve
Makarna süzgeci
Çay süzgeci
Sarımsak ezici
Nihale
Konserve açacağı
Tirbuşon
Çay tabağı
Rende
Kase
Fırın kabı
Sürahi
Su bardağı
Kesme tahtası
Kağıt havluluk
Bulaşıklık
Meyve bıçağı

Elektrikli ev aletleri

Tost makinesi
Mikser
Rondo
Blender
Su ısıtıcısı
Mikro dalga fırın
Narenciye sıkacağı
Televizyon
Play Station 3
Telefon
Saç kurutma makinesi
Elektrik süpürgesi
Çamaşır makinesi
Çamaşır kurutma makinesi
Buzdolabı
Bulaşık makinesi
Fırın
Ütü
Şarjlı el süpürgesi

Ev Tekstili

Amerikan servisler
Ayak havlusu
Battaniye
Bornoz takımı
El ve yüz havluları
Günlük yemek örtüsü
Klozet takımı
Nevresim takımları
Misafir yemek örtüsü ve peçeteleri
Pike
Vücut havluları
Yastık
Yatak örtüsü
Yorgan
Mutfak havlusu
Toz bezi

Mobilya/Aksesuar

Oturma grubu
TV ünitesi
Yemek odası takımı
Yatak odası takımı
Kitaplık
Sehpa takımı
Banyo dolabı
Ayakkabı dolabı
Vestiyer
Mutfak masa ve sandalyeleri
Gazetelik
Halı ve kilimler
Lambalar
Abajurlar
Perdeler
Aynalar
Kül tablaları
Vazo ve resim çerçeveleri
Mumluk
Duvar ve masa saati
Çamaşırlık
Ütü masası
Faraş
Gırgır
Kirli sepeti
Çöp kovası
Ev terliği

Son düzenleme:
kızlar ben mandalımı sebze bıçağımı tahta kaşıklarımı bıçaklarımı gırgırımı ufak tefeğimin bi kısmını almıştım şu an hepsini tam hatırlayamıyorum bugün de şekerliklerimi kelebekli 6 lı su bardağı çay bardağı çay tabağı kağıt havluluğumu rendemi ayrıca sarımsak rendemi silikon yumurta fırçamı silikon çırpma telimi küllüklerimi birbirine sarılmış tuzluk biberliğimi faraşımı şekerliğimi 2 adet tırnak makası(eşimle kendime ayrı ayrı aldım hijyen açısından) çay süzgeci metal peçetelik ve mumlar aldım.

Aglama-Yastigi.jpg
Başınızı yastığa koyupta ağladığınızda sağda solda selpak arama derdine SON. Bu yastığın içerisinde bulunan bir cep sayesinde selpağınız hemen yanıbaşınızda. Ayrıca isterlerse gribal enfeksiyon geçirenlerde hasta yastığı olarakta kullanabilirler çok fonksiyonlu bir yastık

kızlar işe az komedi katayım Allah hepinizi mutlu etsin ama aileden ayrılmanın ilk etkisi ile ağlarsınız falan bunu unutmayın

Aglama-Yastigi.jpg
Başınızı yastığa koyupta ağladığınızda sağda solda selpak arama derdine SON. Bu yastığın içerisinde bulunan bir cep sayesinde selpağınız hemen yanıbaşınızda. Ayrıca isterlerse gribal enfeksiyon geçirenlerde hasta yastığı olarakta kullanabilirler çok fonksiyonlu bir yastık

kızlar işe az komedi katayım Allah hepinizi mutlu etsin ama aileden ayrılmanın ilk etkisi ile ağlarsınız falan bunu unutmayın
allam neler vamis bole, ama kisin surekli burun akintisi problemi yasayan biri olarak begendim..

Aglama-Yastigi.jpg

Hem ağlarım hem giderim yastığı mı yoksa bu? :roflol:

Aglama-Yastigi.jpg

bu çok güzelmiş ama ağlamak diyince duraksadım.. aman Allah kimseyi aglatmasın..
aglarsamda eşimin t shirt i ne güne duruyor ..zemuszemus Roflol

ya alack ne kadar çok eşya var böyle:S

ben karaca çeyiz seti alıyorum bu ay .

bi kız kardeşime tencere setini aldırıyorum

diğer kız kardeşim çatal bıçak takımımı alacak

yakın arkadaşım kahvaltı takımı alaak

her bir ay baharat takımı, yada günlük yemek tabağı veya çerezlik, filan alacam. fırsat buldukça süs eşyalarıda alacam

nisan ayında söz 2011aralık ayında düğün olacak. ozamana kadar nasıl yetiştirecembilmiyorum hiç

ya alack ne kadar çok eşya var böyle:S

ben karaca çeyiz seti alıyorum bu ay .

bi kız kardeşime tencere setini aldırıyorum

diğer kız kardeşim çatal bıçak takımımı alacak

yakın arkadaşım kahvaltı takımı alaak

her bir ay baharat takımı, yada günlük yemek tabağı veya çerezlik, filan alacam. fırsat buldukça süs eşyalarıda alacam

nisan ayında söz 2011aralık ayında düğün olacak. ozamana kadar nasıl yetiştirecembilmiyorum hiç

yetişir canım bir yıldan fazla var hem sen yolunu bulmuşlun zaten hehe :))) daha aldırcak birileri çıkar :)))

selam kızlar ben de bu kervana sonunda katıldım çeyiz hazırlamaya kesinlikle karşıydım hem modası geçer diye hemde ne olacağımız belli değil erkenden ne gerek var diye anneme söylene söylene bişi aldırmıyodum taki iş ciddiye bininceye kadar
bugün listemi yapıyorum gözüm çok korktu vallaha
şimdiye kadar ufak tefek ayrıntıları alıyordum bardak süzgeç falan ufak güzel ayrıntılar şekilli şeyler geçen hafta yemek takımı,çatal bıçak takımı,çelik tencere seti,çaydanlık, cezve seti ve düdüklü tenceremi aldım bernardodan 1.695 tl ödedim allah hepimizin yardımcısı olsun yaww :KK43:delikafadulden

bende bu yaz bitirdim sayılır.tüm kış paramı biriktirdim ve yazın memelekete gidince hepsini çeyize yatırdım.ama bitti mi?-hayır:<Bitmez bitmiyo......Neyse artık birazda kurban bayramında alırım sonrada düğün zaten,hepsini kullanırım:>

magrenta haklisin eniyisi liste yapmak, bende az önce bi liste yaptim..
gözüm korktu , ne cok sey var.. dünya para gidicek... para biriktirmek lazim ondan snra hucuumm:))

magrenta haklisin eniyisi liste yapmak, bende az önce bi liste yaptim..
gözüm korktu , ne cok sey var.. dünya para gidicek... para biriktirmek lazim ondan snra hucuumm:))

o liste ne fena bişi yaaa alıyorum alıyorum bitmiyor fiyatları da yazıyorum ne çok para harcamışım pofff

bide ben basta kücümsüyordum,en basiti meyve bicagi aman alinir diyordum ama cok var yahu.. bitmiyo..bidahaki ay SINIRLARIMI zorlicam bakalim:KK52:

ya bu çamaşır kurutma makinası alınmalı sizce? bence gerekli bişey ama çoğu kisiden çamaşırları yıprattığını duydum doğrumudur?

selamlar herkesee :)

ya bu evlilik listesi var ya bi tane heryerde aynısı var, mutfak için neler salon için neler yatak odası için neler alınmalı yani oda oda düşünsek, hiç öyle bi liste hazırlayan oldumu? öyle birşey düşünüyorum ben daha kolay olur almak gibi geliyo ama karar veremiyorum ne yazsam ne kadar yazsam :))

bu arada biz evde kullanıyoruz çamaşır kurutma makinesini, 6 ay falan oldu kullanmaya başlayalı, yazında pek kullanmadık kışın daha çok lazım oluyo, yumuşacık çıkıyo çamaşırlar içinden, henüz bi yıpranmaylada karşılaşmadık.. tabi uzun süreli kullanımda ne olur bilmem :)

kücük bir teferruat ama kızlar HUNİ de lazım ceyizde. ..:KK1:
yag dökmek vs icin..unutan mutlaka vardır .. bende yeni aldım :KK9:

X