Çeyizde olması gerekenleri ve önerilerimizi yazalım :)

Hayat87

♥αşĸıм,oğlυм ve &
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2008
1.433
11
36
Kızlar hadi çeyizinizde neler var neLer oLması gerekir hangi markayı ve neleri öneririz payLaşaLım

*Yemek takımı

*Kahvaltı takımı

*Çatal bıçak takımı

*Tencere takımı

*Baharat takımı

*Banyo takımı

*Klozet takımı

*Bornoz takımı

*Havlular

*Nevresimler yatak örtüleri

*Oda takımları

*Mutfak robotu

*Eelektrikli süpürgü

*Şarjlı süpürge

*Saklama kapları

*Günlük kullanılacak tabaklar çatallar bıçak

*Ekmek kutusu

*Yağlık sirkelik

*Çay takımı

*Vileda temizlik seti

*Ütü

*Saç kurutma makinesi

*Fritöz

*Ekmek kızartma makinası

*Tost makinesi

Birde biz beyaz eşyaları paylaştık

*Bulaşık makinesi

*Fırın

Son düzenleyen: Moderatör:
kahwaltı takımı bana çok gereksiz gelior tatlım... onu yerine yemek takımı aldım çatal bıçağı amerikan serwisi, servis ve pasta tabağı, fincanı olan...
onun fincan ve tatlı tabağını kahwaltıda kullanacağım... yanına kahwaltılıkları koymak için renkli kase, çerezlik veya set olarak olabilirim... onun haricinde yumurtalık, çaydanlık vs çok gereksiz geliyor bana...

oohoo bende tam ıkı sayfa alıncaklar var ama suan evlılık dusunmedım ıcın acelesı yok almıyorum zaten yemek takımı kahvaltı taklımı2 celık tencere takımı2 baharatlıklar mutfak urunlerını ve dantelle ılgılı herseyı bıtrdım alacaklarım arasında az gorunup cok para tutcak seyler daha var zaten almakla ceyıs bıtmes hayatta camasr mak bulasık mak fırın ve yatak odasınıda ben alcama gore daha cokk çalısmam gerek cok :roflol:
banada frıtoz ve cay mak kahve mak ve ekmek kızartma mak gıbı seyler almıycam zaten yerimseniben

aslında doğru sölüyosun kücük renkli tabaklarlada çok hoş kahvaltı takımı yapılabilir :)

aL aL bitmiyo ki zaten o yüzden yavaş yavaş başlamak lazım bi yerlerden :)

aL aL bitmiyo ki zaten o yüzden yavaş yavaş başlamak lazım bi yerlerden :)

sen coğunu almısın zaten beyaz esya falan zaten anca bıter düğünunede az kalmıs valla sayılı gun gecıyo benım ole sayılı gunum olmadığı ıcın sorun yok acelesı yokk altına yatırım yapıyom su aralar :jeyyar:

MUTFAK ALETLERİ
Payreks tencere takımı
Termos
Makarna süzgeci
Kettle
Cezve takımı
Teflon tava
Ekmek kızartma makinası
Narenciye sıkacağı
Fritöz
Tost makinası
Ekmek kutusu
Ekmak tahtası
Mutfak makası
Mutfak tartısı
Çay / Kahve makinası
Bıçak seti
Mikser / Mutfak robotu
Hamur açma makinası
Micro dalga fırın
Konserve açacağı
Tirbüşon Çay süzgeci
Sarmısak ezeceği
Nihale
Düdüklü tencere
Kızartma tenceresi
Barbekü / mangal
Çelik tencere takımı
Blender
Erzak kavanozları
Büyük meyva tabağı
Sebze sepetleri
Tahta kaşık ve spatula
Saklama kapları
Kek kalıpları
Tepsi
Yumurta çırpıcı
Baharat seti
Sufle kapları
Güveç kapları
Çaydanlık

YEMEK TAKIMLARI

SERVİS PARÇALARI
Buz kovası ve maşası
Peynir tabağı
Servis tepsisi
Şekerlik
Kremalık
Peçete halkaları Pasta tabağı
Porselen demlik
Ekmek sepeti
Kapaklı kek tabağı
Tereyağı kabı

ELEKTRONİK EŞYALAR-BEYAZ EŞYALAR
Televizyon
VCD veya DVD Player
Radyo
Video kamera
Telefon Saç kurutma makinası
Elektrik süpürgesi
Saat
Müzik seti
Buzdolabı
Bulaşık makinası
Çamaşır makinası
Çamaşır kurutma makinası Şofben
Fırın
Microdalga fırın

EV GEREÇLERİ
Kondisyon aletleri
Ütü ve ütü aletleri
Alet kutusu
İlk yardım çantası
Eczadolabı Çalar saat
Bavul takımı
Süpürge
Faraş
Paspas

DEKORATİF AKSESUARLAR
Vazolar
Lambalar
Aynalar
Tablalar
Perdeler Abajurlar
Halılar
Çiçekler
Biblolar

BARDAKLAR
Kahve fincanları
Kırmızı şarap bardakları
Rakı bardakları
Beyaz şarap bardakları
Su bardakları
Viski bardakları
Likör takımı Kokteyl bardakları
Şampanya bardakları
Konyak bardakları
Çay bardakları
Nescafe fincanları
Kupa bardakları
Bira bardakları

ÇATAL BIÇAK TAKIMLARI

ÇEŞİTLİ ÖRTÜLER
Özel yemek örtüsü ve peçeteleri
Günlük yemek örtüsü ve peçeteleri
Amerikan servisler
Sehpa örtüleri
Nevresim takımı
Battaniye
Yatak örtüsü
Yorgan
Pike Yastık
Klozet takımı
Bornoz takımı
Vücut havluları
El / yüz havluları
Duş perdesi
Makina örtüsü
Lif/kese ve sabunluk

MOBİLYA
Oturma grubu
Kütüphane
Yemek odası takımı
Çalışma masası
Sehpa takımı
Yatak odası takımı
Banyo dolabı Mutfak dolabı
Ayakkabı dolabı
Televizyon sehpası
Vestiyer
Mutfak masası ve sandalyesi

bende böyle bir liste var hatta forumumuzdada bu liste vardi ama bulamadım... yoksa ordan devam etmek üzere bu konuyu kitleyecektim.

bende aradım o konuyu ama bulamadım o yüzden açtım bu konuyu..

Arkadaşlar gözattım ama göremedim çeyiz için pijama-gecelik-çamaşır takımları almıyormusunuz ?

yeni evliyken tencere setlerinin büyük boy tencerelerini sık kullanamıyorsunuz(misafir geleceğinde ancak kullanılıyor), küçük olarak 2-3 tencere de yetmiyor.
ben ekstra mini boy çelik tencere seti(3lü) almıştım,çok kullanışlı. kesinlikle tavsiye ederim. makinede de fazla yer kaplamıyorlar. fiyatları da uygun, günlük kullanım için ideal.

yine 3 lü omlet sahan seti (çelik ve teflon) almıştım.çoğunlukla orta ve büyük boyunda pilav pişiriyorum. bunlar da çok kullanışlı.

Arkadaşlar gözattım ama göremedim çeyiz için pijama-gecelik-çamaşır takımları almıyormusunuz ?

Evet ya listelerde hiç adı geçmiyor nedense, halbu ki bize en çok lâzım olacak şeyler...

Ben kendi adıma konuşayım elimden geldiğince almaya çalışıyorum özellikle çamaşır alt-üst takım olarak 3-5 tane aldım. Günlük için kendim oluşturacağım kombinelerle ucuza getirip almaya devam ediyorum çünkü alt-üst takım olarak alınca nedense biraz daha tuzlu oluyor.

alıyorum ben valla. hemde cok alıyorum. camasır olarak en az 30 takımım var:dance: ben bıraz fazla mrk lıyım da. bıraz da tek tek aldım. pıjamalarımda var. sositososito

alıyorum ben valla. hemde cok alıyorum. camasır olarak en az 30 takımım var:dance: ben bıraz fazla mrk lıyım da. bıraz da tek tek aldım. pıjamalarımda var. sositososito

Biraz mı bence sakın kendine haksızlık etme sen tam bir çamaşır canavarısın. Kıskanmadım ama imrendim benim senin yarısı kadar bile yoktur hemen çalışmalarımı hızlandırmalıyım :roflol:

Umarım kızmamışsındır, iyi para harcamış olmalısın bu kadar çamaşıra ama sayı olarak da süper de bir çamaşır stoğu oluşturmuşsun, iyi günlerde kullan.

:1shok::1shok: masallah valla benımde 10 tane takımım var senın arkandan yol aldım gelıyorum düğüne yakın daha cok olcakk ama zaten düğüne 3 4 yıl var alırız deıl mı yerimseniben

unutulan ama herkesinde aldığı birşeymiş bunlar :KK70: bende 30 civarı camaşır takımı 15e yakında pijama-gecelik takımı aldım.en çok en sık eskiyecek olanlar bunlar aslında.

Biraz mı bence sakın kendine haksızlık etme sen tam bir çamaşır canavarısın. Kıskanmadım ama imrendim benim senin yarısı kadar bile yoktur hemen çalışmalarımı hızlandırmalıyım :roflol:

Umarım kızmamışsındır, iyi para harcamış olmalısın bu kadar çamaşıra ama sayı olarak da süper de bir çamaşır stoğu oluşturmuşsun, iyi günlerde kullan.

kızmadım neden kızayım. ya ben bı camasır magazası gorunce dalıyorum ıcerı alırkende kendıme hakım olamıyorum. bı de bı komsumuz satıyodu nbb nın camasırlarını. getırdıgı her cesıtı alıyordum. herkes dalga gecıyo benımle omur boyu kulanırsın dıye ama ben almadan duramam kı almaya devam:roflol:

:1shok::1shok: masallah valla benımde 10 tane takımım var senın arkandan yol aldım gelıyorum düğüne yakın daha cok olcakk ama zaten düğüne 3 4 yıl var alırız deıl mı yerimseniben

zaten dugun yaklastıkca artıyo alma hevesı ya. benım daha 8 ay var. bıraz daha yaklasınca nolcek cok mrk edıyom:sm_cool:

ayrıca ceyızıme ufak tefek esyalar almayıda cok severım ben. mesela kapı suslerı, peçetelikler, mutfaga banyoya sevımlı askılıklar,mutfaga mınık mınık kurekler,...vs

al al bıtmıo valla sözlüm Allah tan paşabahce de calısıo her ghafta bıseler getırıo annem dıo dukkan tukendı:sm_cool:

dun de bana gulen kepce takımları getırmıs ama gorsenız resımını ceyızler kısmına koyucam..buyuk kepçe kucuk kepçe gazoz acacagı sonra aklıma gelmıokı ıste bı suru sey he rende,tatlı kepcesı,peynır dılımleyıcı,ayy bayıldım bıde bunların teflon ıcın olanını getırmıs sılıkonlu ayrıcada tahta olanını hepsının resmını koycam persembe sabahı dılersenız bakarsınız cunku coookk hoşşlar..hihoyyyt

bakarız tabı. rende demısken bende rendemı aldım kaplı olanlardan yanı kapaklı kabın kapagına rende yapmıslar cok kullanıslı. sarımsak rendesıde aldım. gazoz kapagı acacagını da buzdolabına takılanlardan. cok sırınler ya:)

X