Sivilceli Ciltler Cildimizdeki gözenek ve minik çukurcuklar için kullandığımız ürünler

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

aysellk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2007
165
0
Arkadaşlar, her konu için başlık var.gözenek ve çukurcuklar için kullandıklarımızı burda toplasak ayrı ayrı konularda dağılmasa.

Dün aktara gittim ve öneriler aldım. Çilek yağı için gözenekleri kapatmaz dedi :bbo:herkes ayrı ayrı söylüyor.
Üzüm çekirdeği yağı ve üzüm çekirdeği kremi aldım ve ilk kez kullandım zamanla sonuçlarını yazarım sizede. inşallah faydası olur ve hepimiz faydalanırız.Ayrıca bir maske aldım(aktar bunu bir müşterisine sattığını ve birkaç aysonra müşterisinin geri geldiğini ve tanıyamadığını söyledi:1shok:ve gözenekleri aşırı derecede açıkmış) İsmini yazıcaktım,fakat tam sonuç almadan onuda söylemek istemiyorum çünkü yeterince paramız gidiyor.

Sonuç aldığımız şeyleri yazarsak hepimiz için çok güzel olur:asigim:

:nazar:ek; domates maskesi
:nazar:ek; yağlı yiyecekleri fazla tüketmemek

Son düzenleme:
ben üzüm çekirdeğinin yağını kullanmıştım alnımda kafam kadar sivilceler çıktı aynı zamanda bu sivilcelerin de başı yoktu bir ayda anca geçti... alnımda çıkan bir sivilceden tüm yüzüm komple ağrıyordu yanii o kadar ağrılı sivilceler oluştu yanii... ama kişiden kişiye etkileri değişebilir ön yargılı olmamak gerek...

evet cilt tipleri farklı oluyo bi ürün başkasına yararken bi başkasında aynı etkiyi göstermiyor. mesela ben kayısı çekirdiği yağı kullandım burda kullananlar çok memnun kalmış, ama bana yaramadı sivilcesiz cildim şuan gayet sivilceli durumda:)
demekki neymiş herkeste aynı etki olmuyomuş.

Benim gözeneklerim için denemediğim yöntem kaldı mı bilmiyorum.
Bir sürü kozmetik ürünleri doğal ürünler maden suyu,kil maskesi...vs. hepsi hikaye.
Ben hiçbir değişiklik görmedim.
Gözeneklerin olmaması için ciltteki sebumun dengelenmesi gerekiyor.
En iyi yöntem bir dermatolağo görünmek arkadaşlar.
Fırsat bulduğum an gidicem ben.

Benim gözeneklerim için denemediğim yöntem kaldı mı bilmiyorum.
Bir sürü kozmetik ürünleri doğal ürünler maden suyu,kil maskesi...vs. hepsi hikaye.
Ben hiçbir değişiklik görmedim.
Gözeneklerin olmaması için ciltteki sebumun dengelenmesi gerekiyor.
En iyi yöntem bir dermatolağo görünmek arkadaşlar.
Fırsat bulduğum an gidicem ben.

bende kil maskesini burda okumuştum...baya ilgi gören bir başlıktı...yüzü keseleyip sonrada kil maskesi yapmak...denedim ama hiiiç faydası olmadı...benim gözeneklerim çok açık değil fakat yinede yakından bakınca belirgin özellikle iki kaş arası alın bölgemde...

bende böyle yağla,maskeyle kapanacağına inanmıyorum..sonuçta deri açılmış...ve bence lazer şu bu gibi müdahaleler gerekli...:kahve:

papatya denediniz mi? buharına tutun (kılcal damar çatlaması olanlar yapmasın) yüzünüzü yada maskede yapabilirsiniz.

benim arkadaşımın cildi çok yağlı idi..burnu smsiyah noktalar alnı ve çeneside öyle yanaklarında bariz açıklıkta noktalar ve çok yağlı sıksanız yüzünü 1 kg yağ çıkar heralde öyle dolu kaydirigubbakcemile3
avonun yağlı ciltler için yüz temzileme seti var jej+tonik+yüz kremi çok iyi geldi kıza yaa yani artık sıksan yüzünden 250 gram çıkar yine kaydirigubbakcemile3 ama eskiden daha çoktu gözeneklerdede bariz bir azalma var..her cilt tipi farklıdır ama denemektede yarar vardır..alerji testinden geçirin önce ama..

o maskeyi merak ettim benm arastırdğım bi maske vardı o mu acaba :) yazsan iyi olr sonucta kimse kimseyi zorla git al demiyor

kaydirigubbakcemile doğru dedin canım.
Masque-fermete (ovale du visage) Melvita-buğday özlükaydirigubbakcemile3 maskenin üstünde ne varsa yazdım yahuu
3 kez kullandım çok az bi deişiklik var istediğim gibi birdeğişim yaşamadım henüz..
Üzüm çekirdeği yağıda aldım yatarken sür diyolar :nazar:sonra sabah saçım kaşınıyo bulaşıyo heryere bitlenmekten iyidir bende boş zamanlarımda yapıyorum..
üzüm çekirdeği kremide birkaç sivilce çıkardı doğru :nazar:ama ben cilt içindeki yağların dışarı çıkması olarak yorumladım kendi çapımda:eek:

:nazar:Ponza taşıyla haftada birkez banyodan sonra cildime hafifçe uyguluyorum (sert uygularsanız acısını ve kızarıklığını sonradan görürsünüz,bazı arkadaşlar yazmıştı zaten)
:nazar:hemen ardından soyulan maskelerden yapıyorum
:nazar:ardından maske ve gülsuyu sonra krem
bakalım inşallah faydasını görürüz

amaaan benımde basım dertte gozeneklerle:çok üzgünüm: kıl maskesını denıorum 1 aydır hıcbısı olmadı:çok üzgünüm: soda denıorum ama onunda faydalı olacagını sanmıorum:çok üzgünüm:

amaaan benımde basım dertte gozeneklerle:çok üzgünüm: kıl maskesını denıorum 1 aydır hıcbısı olmadı:çok üzgünüm: soda denıorum ama onunda faydalı olacagını sanmıorum:çok üzgünüm:

kaydirigubbakcemile3 benimde bre başım dertte
valla çok uraşıyorum bide minik çukurcuklar var..
düzenli olarak bir ara kimyasal peeling yaptırdım :1no2:
contratubex kullandım üst deriyi soyan:1no2:
sanırım bu forumda yazan birçok şeyi kullanmışımdır:1no2:
azda olsa faydasını gördüğümüz şeyleri yazalım :nazar:belkude hepsinden bi karışım yaparuk:nazar: mix

sıkılaştırıcı tonik gözeneklerin azalmasına yardımcı oluyor.. ama tabiki abartılı gözenek ve çukurlara iyi gelir mi bilmem.. ben toniği yıllardır, ara ara kullandığımdan gözenek ve çukur yok cildimde ama eşimde vardı , onun yüzünde test ettim... tonik baya iyi geldi..

sıkılaştırıcı tonik gözeneklerin azalmasına yardımcı oluyor.. ama tabiki abartılı gözenek ve çukurlara iyi gelir mi bilmem.. ben toniği yıllardır, ara ara kullandığımdan gözenek ve çukur yok cildimde ama eşimde vardı , onun yüzünde test ettim... tonik baya iyi geldi..

Hangi toniği kullandınız canım?
Ben de kullanıyordum ama toniklerin hiçbiri bir işe yaramıyor.
En azından benim kullandıklarım bir sıkılaştırma yapmadı.

dermatolog gözenekler için isotrexin önermişti ve düzenli kullanıldığında gerçekten farkediyor.siyah noktalar için de faydalı.fiyatı da 10 ytl gibi bir şeydi yanılmıyorsam.

Hangi toniği kullandınız canım?
Ben de kullanıyordum ama toniklerin hiçbiri bir işe yaramıyor.
En azından benim kullandıklarım bir sıkılaştırma yapmadı.

canım ben netrogena kullandım.. benim kullandığım derinlemesine temizlik ve yağlanmayı kontrol eden bir tonikti..eminim sıkılaştırıcı tonikler daha çok işe yarar.

netten bulduğum bi tarifi de paylaşmak istedim. belki yararı olur....

Sıkılaştırıcı Tonik

Cildi sıkılaştırmak için tonik tapmak için 1fincan soda, yarım fincan gül suyu, yarım fincan elma sirkesi ve 2 çorba kaşığı gliserini iyice karıştırın. Spreyli şişeye koyup cildinize püskürtün. Buzdolabında saklayacağınız toniği 1 hafta kullanabilirsiniz.

Aknelere Karşı Tonik

Yarım litrelik şişeyi gül yaprakları ile doldurun. Üzerini örtecek kadar sıcak su doldurup ağzını kapatıp 2 gün bekletin. Süzün 1 kahve fincanı sirke ile karıştırın,karışımı bir parça pamuğa döküp cildinize yedirerek sürün kuruyuncaya kadar bekleyip ılık suyla durulayın.

ben maden suyunu buz kalıplarında dondurdum, sabah - akşam kullanıyorum, ama havalar soğudu şimdi sadece sabahları kullanıyorum, sanki gözenekler biraz küçüldü gibi ama uzun sürede etkisi belli oluyor. Artık ümidi kestim. Geçmeyecekler.
Basıyorum fondoteni hiçbirşey kalmıyor kaydirigubbakcemile3

bende gurba prenses kardesın onerısıne uydum bıberıyelı sabunla yıkadım sorada tonık aldım la roche posay baya tuzlu ama ıse yarıyor
sımdılım bıraz toparladı ama yoook edemedı
kımyasal peelıngle gozeneklerınden kurtulan varmı arkadaslar

düzenli olarak yaptırdım ben canım fakat bi faydasını göremedim:1no2:
üstelik bi arkadaşımda yaptırdı :1no2: ilk zamanlar güzel gibi oluyo ama işe yaramadı bizde

ben maden suyunu buz kalıplarında dondurdum, sabah - akşam kullanıyorum, ama havalar soğudu şimdi sadece sabahları kullanıyorum, sanki gözenekler biraz küçüldü gibi ama uzun sürede etkisi belli oluyor. Artık ümidi kestim. Geçmeyecekler.
Basıyorum fondoteni hiçbirşey kalmıyor kaydirigubbakcemile3

ay buz gibi yazın bikaç kez kullandım kafamçokkarıştı kendimi buzullarda hisseddim tepeden tırnağa iliklerimdeydi souk resmenkaydirigubbakcemile3
ya bende fondoten sürüyorum ama çok nadir, hafifliyookaydirigubbakcemile3nası kayboluyo sende mucize fondoten falan varsa haberimiz olsun lütfen

Lancome un 3 numaralı rengini kullanıyorum, ama mineral makyaja başladım everyday minerals numuneleri getirttim onları deniyorum şimdi harikalar. fondoten rengimi bulmak üzereyim. İşte en azından burnumun üstündeki gözenekleri kapatıyor fondoten yanaklarımdaki çukurlukları şekil olarak kapatmasa da en azından rengi toparladiği için allıkla falan bir şekilde kamufle ediyorum süprizzzzz artık olduğu kadar.
Buz konusunda haklısın insanın iliklerine kadar işliyor kaydirigubbakcemile3 ama sabah baya iyi uyandırıyor beni kaydirigubbakcemile3

X