Dolgu Maddeleri Hak.

ayhak

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2008
231
3
Doktor Bey iyi günler.Ben burun kenarlarına dolgu yaptırmıştım yaklaşık 2 ay kadar önce.Ama hiç memnun kalmadım.Doktorum dolguların 2 yıllık olduğunu söyledi.Ben bu dolguların erimesini istiyorum.Psikolojimi çok etkiledi.Kendimi çok mutsuz hissediyorum.Dolguları eritmek için herhangi yapılabilecek bişey varmı.?Beni bu konuda aydınlatabilirseniz çok sevinirim.Teşekkürler

Doktorunuzun söylediği gibi 2 yıllık dolgular hidroksiapatit içerikli dolgulardır. Bu dolguların cilt içinde veya altında kalıcılığı 2-5 yıl arasında değişir. Dolguların en sıkıntılı olan konusundan şikayetçisiniz. Yani memnun kalmayıp erimesini istiyor olmanızın tedavisi biraz zor. Öncelikle muayene olsanız daha fazla bilgi verebilirim. Ama yinede öncelikli seçeneğiniz o bölgeye masaj yapmanızdır. Bu masajı gün içinde nekadar çok yaparsanız o bölgedeki dolguda o kadar kısa sürede eriyecektir. Masaj dolgu üzerine ovalama ve bastırma şeklinde yapılabilir. Bir diğer seçenekte cerrahidir ancak sizi görmeden böyle bir seçenekten bahsetmek çok da anlamlı değildir.
Op.Dr.Orhan Murat Özdemir

Doktor bey , merhaba .Kalıcı dolgulardaki en büyük sıkıntının memnun olunmadığı zaman geriye dönüşün çok zor oluşu olduğunu biliyorum .Peki aquamid gibi ömür boyu kalan dolgularda bu masaj işlemi işe yarıyor mu ?Yani dolguyu msaj yöntemi ile azaltmak veya eritmek mümkün mü ? Poliakrilamid türevi olan bu tip dolguların ömür boyu kaldığını biliyorum .Teşekkürler..

Doktorunuzun söylediği gibi 2 yıllık dolgular hidroksiapatit içerikli dolgulardır. Bu dolguların cilt içinde veya altında kalıcılığı 2-5 yıl arasında değişir. Dolguların en sıkıntılı olan konusundan şikayetçisiniz. Yani memnun kalmayıp erimesini istiyor olmanızın tedavisi biraz zor. Öncelikle muayene olsanız daha fazla bilgi verebilirim. Ama yinede öncelikli seçeneğiniz o bölgeye masaj yapmanızdır. Bu masajı gün içinde nekadar çok yaparsanız o bölgedeki dolguda o kadar kısa sürede eriyecektir. Masaj dolgu üzerine ovalama ve bastırma şeklinde yapılabilir. Bir diğer seçenekte cerrahidir ancak sizi görmeden böyle bir seçenekten bahsetmek çok da anlamlı değildir.

Dr.Murat Bey ben bi doktorla görüştüğümde oraya bi ilaç enjeksiyonu yapılabilir ama kendi dokunuzunda erime olasılığı var demişti.Bu doğrumudur.Sizde cerrahi bi yöntemden bahsetmişsiniz.Detaylı bi işlem mi ?Yoksa lokal yapılan kısa süreli bişeymi.Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

Öncelikle kalıcı dolguların masajla eritilemeyeceğini, çıkarılmalarının da çok zor olduğunu belirtmek isterim.
Size doktorunuzun söylediği ve çevre dokularında erime ihtimali olan ilaç enjeksiyonunda kullanılan malzeme steroidlerdir. Bu tip bir müdahaleyi geçici dolgular için önermem.
Cerrahi için ise her hasta uygun olmayabilir o nedenle size direk cerrahi önermiyorum. Mutlaka bir plastik cerrah tarafından muayene edilmeniz ve bu konuda onun fikrini almanızı öneririm.

Doktor Bey , New fill uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz .Bu maddenin geniş alanlara uygulandığını ve kalıcılığını 2 yıl kadar olduğunu söylüyorlar .Etkisinin bir süre sonra başladığını ve kollajen dokuyu uyardığını duydum .Esas işlevi zaten yeni doku oluşumunu sağlamakmış .Benim anlıyamadığım , bu madde yeni doku oluşumuna sebep oluyorsa ,madde eridikten sonra bile etkisinin sürekli olması gerekmez mi ? Çünkü mantıklı olarak düşündüğümüzde oluşan kollajen doku erimez .Bu madde boyun bölgesinde kullanılabilir mi ? Bir dolgu maddesinden çok cildi geren bir madde olduğunu söylüyorlar ama nette araştırdığımda dudaklara da yapıldığını gördüm .Bu madde ile ilgili fikirlerinizi ve uygulama alanlarını yazarsanız memnun olurum .a.s.

new-fıll polilaktik asitten elde edilen bir üründür ve dolgu maddesi değildir. Uygulanan bölgenin gerilmesini sağlamak için kullanılıyordu. Hem üründen kaynaklanan ciddi yan etkileri olması, hem de daha güvenli ve etkili alternatifler üretildiği için artık bir çok plastik cerrah kullanmıyor. yurt dışı dahil.

new-fıll polilaktik asitten elde edilen bir üründür ve dolgu maddesi değildir. Uygulanan bölgenin gerilmesini sağlamak için kullanılıyordu. Hem üründen kaynaklanan ciddi yan etkileri olması, hem de daha güvenli ve etkili alternatifler üretildiği için artık bir çok plastik cerrah kullanmıyor. yurt dışı dahil.
Cevabınız için çok teşekkürler.Peki boyun bölgesinde alternatif olarak ne önerebilirsiniz ? Cerrahi müdahale gerektirecek bir sorundan bahsetmiyorum .Sadece daha genç görüntülü , enine çizgilerin daha az olduğu bir boyundan söz ediyorum .Boyun çizgilerine kozmetik müdahale yapılıyor mu ? Teşekkürler....

Boyun ile ilgili problemler çok fazla çeşitlilik arz etmektedir. Yaş ile orantılı değişikliklerin yanında cilt tipinde ki problemlere bağlı hastanın yaşından daha sorunlu boynu olabilir.
Boyun problemlerinin tedavisinde ki seçenekler; dolgu, botoks, epidermiste hasar oluşturmadan dermise etkili IPL tipi lazerler, yüzeyel soyucu etkisi olan lazerler ve fraksiyonel lazerler ve tabii sonrasında da boyun germe ameliyatları vardır.
Sizi görmeden ve muayene etmeden sizin probleminiz bu şekilde tedaviye uygundur diyemem. Önerim bir plastik cerrah ile görüşmeniz olacaktır.

Dr.Bey internetten araştırdığım kadarıyla radyo frekans uygulaması dolguyu eritiyomuş.Bu doğrumudur?
Benim dolgum 2 yıllıktı.Radyo frekansın gerçekten etkisi olur mu?

Dolgunuz radyofrekans yönteminden fayda görebilir ama bunu bu işlemi uygulayan kliniklerle tartıştıktan sonra karar vermenizi öneririm.
Saygılarımla,

dr.bey benim derdim bacaklarım.çok ince ve şekilsizler.bunun içinde kalıcı dolgu kullanılabilinir mi acaba

Bacakalarınızın dolgu ile kalınlaştırılması maalesef mümkün değildir. Bunun için özel silikon protezler kullanılmaktadır. Ayrıca yağ enjeksiyonu teknikleri denenmektedir. Bu konuda detaylı bilgiye ancak muayene olarak ulaşabilirsiniz. Size önerim size en yakın bir plastik cerrahla görüşmenizdir.
Saygılarımla,

sayın murat bey, yarı kalıcı dolgular arasında yer alan beautical 2 ve 5 hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyim? bu madde dudaklarda kullanılabilir mi ve sonuçlar nasıl olur? bir sorum da, dolgu uygulamalarını estetik cerrahlarla beraber dermatologlar da uyguluyor, bu doğru mudur, şimdiden teşekkürler.

sayın murat bey, yarı kalıcı dolgular arasında yer alan beautical 2 ve 5 hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyim? bu madde dudaklarda kullanılabilir mi ve sonuçlar nasıl olur? bir sorum da, dolgu uygulamalarını estetik cerrahlarla beraber dermatologlar da uyguluyor, bu doğru mudur, şimdiden teşekkürler.

Bahsettiğiniz dolgular uzun süre kalıcılığı olan Polyacrylamid içerikli dolgulardır. Beautical 2 ince kırışıklıklar ve dudak kalınlaştırma için 2 yıllık bir kalıcılık sunarken, Beautical 5 derin kırışıklıklar ve yüze volüm kazandırmak için 5 yıllık bir kalıcık öngörmektedir. Bu ürünün broşürüne aşağıdaki internet adresinden ulaşarak daha geniş cevap bulabilirsiniz.
http://www.rofil.com/beta/admin/files/Beautical Technische bro ENG.pdf

Saygılarımla,

Dr.Murat Bey ben Radyo Frekans yaptırmaya kesin karar verdim.Bunun için kaç seansa gerek var.Benim yaptırdığım dolgu gereğinden fazla yapıldığı için burun kenarlarım ve dudak kenarlarım daha kabarık yüzüme göre.Daha öncedende söylemiştim yaptırdığım dolgular iki yıllık diye.O kabarıklığın gitmesini istiyorum.

Dr.Murat Bey ben Radyo Frekans yaptırmaya kesin karar verdim.Bunun için kaç seansa gerek var.Benim yaptırdığım dolgu gereğinden fazla yapıldığı için burun kenarlarım ve dudak kenarlarım daha kabarık yüzüme göre.Daha öncedende söylemiştim yaptırdığım dolgular iki yıllık diye.O kabarıklığın gitmesini istiyorum.

Radyofrekans uygulamasında seans sayısı yapılacak işleme ve cihaza göre değişiklik göstermektedir. Bazı cihazlarla tek seans da sonuç alınabilirken bazılarından 3-6 seanslık uygulama gereksinimi doğmaktadır. Karar verdiğiniz klinikte bu detaylar zaten konuşulacaktır.
Saygılarımla,

doktor bey beautical 2 maddesini dudal dolgunlaştırma uygulamalarınızda kullanıyor musunuz?

doktor bey beautical 2 maddesini dudal dolgunlaştırma uygulamalarınızda kullanıyor musunuz?

Ben dudak kalınlaştırma uygulamalarımda hyaluronik asit içerikli dolguları tercih ediyorum. Nedeni bu maddenin kendi hacminden daha fazla su tutmasıdır. Bu sayede yapay değil doğal bir görünüm vermektedir. Beautical isimli malzemeyi diğer uzun süre etkili dolgular gibi pek tercih etmiyorum.
Saygılarımla,

doktor bey,acaba göz çukurlarının çöküklüğü de dolgu maddesiyle tedavi edilebilirmi....

doktor bey,acaba göz çukurlarının çöküklüğü de dolgu maddesiyle tedavi edilebilirmi....

Dolgu işlemlerinin kullanım alanları çok geniştir. Göz çevresinde de kullanımı oldukça yaygındır. Göz çukurlarının çöküklüğü konusu çok değişik derecelerde olabilen bir problem olduğu için sorunuzu maalesef rahat bir şekilde cevaplayamayacağım. Size önerim bir plastik cerraha muayene olmanızdır.

Saygılarımla,

X