2 yaş grubu anneleri

ESRARENGXIXZ

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2008
45
0
2 yaşında çocuğu olan anneler bu grupta çocuklaruımızla ilgili deneyimlerimizi, sıkıntılarımızı, sorunlarımızı paylaşırsak birbirimize çok faydamız olur.
Özellikle de benim değinmek istediğim konu eğitim.Çalışan bir anneyim ve oğlumun eğitimi için neler yapabilirim.Sizlerle paylaşarak güzel bir nesil yetiştirebiliriz.sositososito

canım merhaba benimde bir kızım var adı melis ela 22 aylık.bende bu gruba girebilirmiyim yoksa 2 yaşını bitirmiş çocuklarımı kasdediyorsun :))))

Oğluşum 27 aylık çok tatlı,genelde güzel konuşur yani anlaşılır.Abisini kıskanıyor tabi abide onu...tek sorunumuz benle yatması ama kararlıyım yatağı ayırmaya.uyutmuyor eli sürekli boynumda, boynuma dokunmadan uyumuyor şeker şey.Artık çizgi film hastası oldu.

Merhaba bayanlar benim oglumda 2.5 yasina gircek yakinda bende araniza katiliyimmm :) bende calisiyorum ananane bakiyoo oglusuma :)

benim oglumda 27 aylik suan yapmiycam yemiycem giymiycem uyumiycamlarla ugrasiyoz isimiz zor sabir ya sabir diyorum

Oğluşum 27 aylık çok tatlı,genelde güzel konuşur yani anlaşılır.Abisini kıskanıyor tabi abide onu...tek sorunumuz benle yatması ama kararlıyım yatağı ayırmaya.uyutmuyor eli sürekli boynumda, boynuma dokunmadan uyumuyor şeker şey.Artık çizgi film hastası oldu.

benimkide malesef cizgi film hastasi oldu aslinda bu yas gurubu icin televizyon cokda yararli degil gelisimine olumlu bir etkisi yok bu yas gurubu icin günde iki kere 20 dk lik acilmasi gerekiyormus tv tabi ona uygun cizgi filmelerinden

Benim oglusumda coook güzel konusuyooo herseyii merak ediyo o ne bu nee sürekli soru soruyoo ya sizin kiiiii ?
Evet tv de cizgi film izliyoo ama bazen bide bez bebek hastasiii sürekli kuluna ac kuluna ac diyooo

kızlar bende sizlerdenim 2 yaşında oğlum ve malesef kabus gibi günler geçiriyorumm:çok üzgünüm:
nedesem olumsuz yanıt ne yapsam uyumsuzluk herşeyi yasaklamamaya çalışıyorum ev hanımı olduğum için bol vakit ayırmaya çalışıyorumm ama olmuyo olmuyo :çok üzgünüm: inan psikolojim bozuldu bide çiş öğreniyoruz şimdi onun zorluğuda var ne yapıcağımı şaşırmış durumdayım bilgilerinize ve tecrübelerinize çok ihtiyacımm var:1hug:

yani bana yol gösterin ne olur gamyoncuiremsu

benimde 2 yaşında bir kızım var çok hareketli herşeyi kurcalıyo tv merakı hiç yok keşke biraz izlesede bende kafa dinlesem diyorum ama izlemez.bana çok düşkün sürekli onunla ilgilenmemi istiyo ama olmuyo 2 kızım daha var ev işleri vs derken yapamıyorum.pek iştahlı değil ama yinede sofraya oturur bişeyler yer meyveyle arası çok iyi.ben çocuklarıma 3 yaşını bitirene kadar wc eğitimi vermiyorum uzmanlar 3 yaşına kadar wc gitmemeleri normal diyor.yaza inşallah öğreticem o zamana kadar altını bağlıcam sizede tavsiyem bu ısrarcı olmayın çocuklarınıza.

kızlar bende sizlerdenim 2 yaşında oğlum ve malesef kabus gibi günler geçiriyorumm:çok üzgünüm:
nedesem olumsuz yanıt ne yapsam uyumsuzluk herşeyi yasaklamamaya çalışıyorum ev hanımı olduğum için bol vakit ayırmaya çalışıyorumm ama olmuyo olmuyo :çok üzgünüm: inan psikolojim bozuldu bide çiş öğreniyoruz şimdi onun zorluğuda var ne yapıcağımı şaşırmış durumdayım bilgilerinize ve tecrübelerinize çok ihtiyacımm var:1hug:

yani bana yol gösterin ne olur gamyoncuiremsu

seni cok iyi anliyabiliyorum canim cünkü bende aynen senin durumundayim 2 yas sendromu yasiyoruz ben ne dersem o olsun istiyor oyüzden bu dönemde cok fazla hayir kelimesini kullanmammiz gerekiyor cünkü biz kullandikca oda aynisini bize yapiyor bu dönemde daha cok soru sordugumnuz zaman cevabi evet yada hayir olmamali mesela yemek yiycekmisin yerine corbami yemek istersin pilavmi gibi sorular sormamiz gerekiyorki karar veren kendi olsun tuvalet egitimi icnide bu dönemin gecmesini bekleyebilirsin acele etme bence bide sakin ama cocugu zorlama yapmak istemiyorsa ama eger yapiyorsada yaptigi icin onu takdir et áferin cok güzel yaptin de bu hareketin bei cok mutlu etti de cocugu takdir ederkende kisiligini degil yaptigi hareketi takdir etmemiz gerekiyor birde birseyi yapmasini istemedigin zaman eger´seninle inatlasiyorsa onunla inatlasma dikkatini baska tarafa cekmeye calis elinden geldigi kadar onula inatlasmamaya caliski ilerde inatci bir cocuk olmasin bu dönem gecici bir dönem 2 yas sendromu diye adlandiriliyor eger istersen googlede 2 yas sendremu diye arat daha cok bilgi cikar bu dönemle ilgii karsina suan aklma gelenler bunlar ins bi nebzede olsa yardimim dokunur

benim oglum 26 aylik....cok yaramazlaelaelaelaelaeama cok tatliŞenizballim o benim...
oglum sut icmiyo,yani kati muhallebi kivaminda mama hazirlarsam yer,ama oyle bardakta sut icmez...bal katiyorum,tatlandiriyorum ama yok..bide meyve yediremiyorum ne yapcam bilmem yemesi gereken en onemli besinleri yediremiyorum ne yaparsam yapayim...Allahim hepimizin evlatlarina hayirli omurler versin:Saruboceq::Saruboceq:

kızlar benim oglumda 2,5 yaşında.evt süt içmez. ancak muzu eziyorum içine biraz bal akşamları yatmadan önce veriyorum. oda ne kadar ki sanki. zaten bu ara yemek sorunuda başladı. kahvaltıda ancak sucuk kaşar varsa. yoksa hiçbişey yemiyo. çıldıracagım doktor nutra zınc verdi ama daha başlamadım. iştahınıda açar gelişiminede yardımcı olur dedi. abisinide kıskanıyo zaten. ama bide işini biliyoki..... istediklerini önce bizi öperek sonra gülerek sırnaşarak istiyo. fettan bişi anlıyacagınız. maşallah hepsini rabbim korusun.

Huuu bayanlar kimse yokmuuuu
benim oglusuma biz su aralar tuvalet egitimi aldirdik ama geceleri hala bezliyoruzz uykudan kalkamiyooo simdilik ....
2 yasindayken benim oglumda ögleydi bayanlar ama hala aksiii cook az laf dinliyoo tek cocuk oldugu icin midir nedir simarik da sanirim offff

seni cok iyi anliyabiliyorum canim cünkü bende aynen senin durumundayim 2 yas sendromu yasiyoruz ben ne dersem o olsun istiyor oyüzden bu dönemde cok fazla hayir kelimesini kullanmammiz gerekiyor cünkü biz kullandikca oda aynisini bize yapiyor bu dönemde daha cok soru sordugumnuz zaman cevabi evet yada hayir olmamali mesela yemek yiycekmisin yerine corbami yemek istersin pilavmi gibi sorular sormamiz gerekiyorki karar veren kendi olsun tuvalet egitimi icnide bu dönemin gecmesini bekleyebilirsin acele etme bence bide sakin ama cocugu zorlama yapmak istemiyorsa ama eger yapiyorsada yaptigi icin onu takdir et áferin cok güzel yaptin de bu hareketin bei cok mutlu etti de cocugu takdir ederkende kisiligini degil yaptigi hareketi takdir etmemiz gerekiyor birde birseyi yapmasini istemedigin zaman eger´seninle inatlasiyorsa onunla inatlasma dikkatini baska tarafa cekmeye calis elinden geldigi kadar onula inatlasmamaya caliski ilerde inatci bir cocuk olmasin bu dönem gecici bir dönem 2 yas sendromu diye adlandiriliyor eger istersen googlede 2 yas sendremu diye arat daha cok bilgi cikar bu dönemle ilgii karsina suan aklma gelenler bunlar ins bi nebzede olsa yardimim dokunur

bunların hepsini deniyorum cnm
ben ona hayır demedikçe oğlumun istekleri dahada artıyor..
tuvalet olayında sona geliyoruz sanırım
yemek yeme bi alışkanlığı yok ki oğlum şunu yiyecek misin yok bu yok o yok istemem:1no2:
ağlamalar bağırmalar şaşırmış durumdayım mümkün mertebe kaliteli vakit geçirmeye çalışıyorum ama 24 saat imi ona ayıramam tabiii kiia.s
neyse 1 dokun 1000 ahh işit gibi olduu
allah sağlık versin inş geçici bi durumdur inş:Saruboceq:
a.s.a.s.

merhabalar
benimde oğlum 25 aylık. sanırım 2 yaş sendromuna sıkı bir giriş yaptık. bizim ak dediğimize o kara diyor kaydirigubbakcemile genelde okuduğum kadarı ile sıkıntılarımız ortak gibi. allah yardımcımız olsun yerimseniben

Bayanlar çocuğunuzun kişilik gelişimini takip ediyor musunuz?Mesela gelişim atölyeleri var çocuklar için.Ben haftaya götürmeyi düşünüyorum.Arkadaşım çalışıyor orada.Haftada 3 gün 2 saatlik program.Bakalım arkadaşları ile ve toplulukta algılaması nasıl?Uygulamaları yaklaşımları nasıl onları takip edicem.Gelişimi için bence çok güzel.Umarım beklediğim gibi bir programdır.Eğer öyleyse götürmeye devam ederim.Sizler de isterseniz paylaşırım.

bizimle paylasirsan gercekten kendi adima soyliyim cok sevinirim....
oglum cok yaramaz,kizimda ben bunlarimn hic birini yasamadim,sanki ilk defa cocuk yetistiriyorum...muslugun ustune cikmalar,ordan aliyorum,cekmeceleri dokmeler,amaaan anlat anlat bitmez..haftada 2 sefer yarim gun ana okuluna gidiyoda biraz kafa dinliyom...
bazen delircek gibi oluyorum gercekten....cekmecelerimde cocuk kilidi vardi bikac ay rahattim ama simdi acmayida ogrendi...durdan,yapmadanda anlamiyo.....
deliricem bu gidisle-tatlicadiarzu-

arkadaşlar benimde 2.5 yaşında bir oğlum var gamyoncuiremsu Kuzu gibi bir çocukken son zamanlarda onu tanıyamaz oldum herşeye itiraz etmeler abisine ve bana vurmalar,yerlere yatıp tepinmeler ay neler neler bilirsiniz işte delirecek gibi oluyorum bazen.Bİde 2 kardeş birbirlerine girdilermi tamam artık kim kimi altedrese kaydirigubbakcemile Umarım bu yaş sendromudur ve biraz önce geçer gider yoksa çıldıracağım yakında kafamçokkarıştı kafamçokkarıştı kafamçokkarıştı

merhaba hanımlar:) benimde kasım 24 de 2 yaşında olcak kızım var. çalışıyorum. kızıma babaanne bakıyor. ama iş kendi işimiz ve ev ile kayınvalideme çok yakınız. onun için gün içindede görüyorum kızımı. aynen bizdede yemem,giymem,içmem,yatmam çok var. ne yapacaz diye düşünürken kayınvalidemle ortak bir karar verdik. ASLA İNALAŞMIYORUZ. yemem diyosa yedirmiyorum,içmem diyorsa tamam ben içerim sana getirmedim diyorum, giymem diyor tamam sen giyme kediler giyer sakın sen giyme ama diyorum,yatmam diyor amam sen yatmican zaten babana getirdim yasıgı diyorum:) bi süre sonra bi baktım yemek hazırlıyor ve sana değil dediğimde benim benim diyor ve yiyor, giymem dediğinde sana getirmedim kedilere giydircem diyorum hemen benim benim diyor ve giyiyor:) böle böle kurtuldum bu inattlardan avsiye ederim. bırakın acıkınca mama diyorlar ilk birkaç gün içim parçalandı özellikle yemekte aç kalıyor diye ama sonra kendisi isemeye başladı:)

X