Doğuma Hazırlık yüzük ile cinsiyet tahmini

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

rahime64

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2008
97
2
51
arkadaşlar bunu yapanınız varmı anneannem yapar hep tutuyor kime yaptıysa oldu.Düz nakışsız bir yüzüğe ip geçiriyor sol elinizi kaldırıyorsunuz diğer elinizle yüzüğütutuyorsunuz yüzük daireler çizerse kız ileri geri giderse erkek oluyor eğer çocuğunuz varsa çocuk sayısını ve cinsiyetlerini veriyor daire çizerse ilk çoçuğunuz kızdır gibi bunu kendi kendinize yapın yüzük bileğinizde kaç defa hareket ederse şekline bakın olacağınız yada olduğunuz çocuk sayısıdır yüzük sabit kalırsa bitmiştir ayrıca bu ölü doğum ve düşükleride haber veriyor isteyen arkadaşlar yapsın bakalım sizde ne olacak

Ben inanmıyorum bu tür şeylere.
Ama eğlencelik diye yapılmasında birşey olmaz.

dur yapayım bende nasıl olacak :)

canım ben böyle şeyllere pek inanmam ama anneme ve kayınvalideme uyguladık hepsinde çocuk sayısnı ve cinsiyetini sırayla verdi.. sonra bana yapıldı bende de eşimde de aynısı çıktı 2 erkek 1 kız :)

Peki her çocuk için nasıl yapılıyor
Yüzüğe ip taktım sol elimin üstüne sağ elimle tuttum.
İlkte daire yaptı peki diğer çocuklar için nasıl yapacam tekrar tekrar mı
yoksa
bir defa yapacam o kendince sallanacak mı?

diğer çocuklar için yüzük sallandıktan sonra durdur yeniden başla durdurmasan bile yüzük kendiliğinden durup ikinciye geçiyor kaç çocuğun varsa kolay gelsin

Bende 3 kere yaptım 3.dede kız çıktı
İlkim kız ikinci malesefki kürtaj olmuştum ( hayatımın en büyük hatasıydı)
şimdi ise 9 aylık birde oğlum var.
Sanırım bende tutmadı

bende dort oglan cikiyooo
ama benimm ilki dusukk
ikincii kizzzzz
nasil yapiliyokii bu benmi yanlis yaptmm

canım kürtajın cinsiyeti bellimiydi kızmıydı çünkü düşükleride haber veriyor yanılma payı olabiliyor tabi allah hayırlı evlatlar versin

Bende 4 kez yaptım ilk ve son bebeğim düşük olmuştu ilki daire çizdi ikinci ve üçüncüde yana doğru sallandı sonuncuda daire çizdi,,,,ortada ki ikisi tuttu ama ilkle sonuncunun cinsiyetini öğrenememiştim malesef eğer onlarda tuttuysa çok üzücü iki kız bebiş kaybetmiş oluyorum,,,aslında inanmam bu tür şeylere ama fala inanma falsız da kalma gibi bişe oldu bu,,,,, :)))

canım aslında böyle şeylere inanmam ama yine de denedim. şu an 26 haftalık hamileyim ve bir oğlum olacak. senin anlattığın şekilde yapınca ilk erkek 2. kız çıkıyor. şu an ilk tuttu ama 2. de inşallah tutar. öncelikle sağlıklı olsunlar da cinsiyetleri hiç önemli değil. allahım isteyen herkese sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar nasip etsin.

arkadasim ben nasil yapildigini anlamadim.daha detayli anlatirmisin.yuzuge ip geçiriyoruz ve sol elimizle tutuyoruz ipi yani yuzuk sallaniyor.peki sag elimizle ne yapmamiz gerekiyor.aslinda inanmam fala ama merakliyimdir boyle seylere.

canım yüzüğe ipi geçiriyorsun sol elini avuç için sana bakacak şekilde hafif kaldırıyorsn sağ elinlede ip geçirdiğin yüzüğü sol elinin bilegine değmeyeyecek şekilde sabit tut yüzük hareket edecektir eğer daire çizerse kız ileri geri sallanırsa erkek.

ben bunun tam tersini duymuştum yani daire çizerse erkek, ileri geri giderse kız diye hatta bazı sitelerde yazıyodu.
eğer doğrusu buysa ve ben doğru yaptıysam bebişimin erkek olması lazım ama doktorum kız diyo.
sonra bi kız sonra bi erkek daha olacakmış. bakalım hayırlısı ve de en önemlisi sağlıkla olsunnn

kızalar bende yaptım şuanda hamile deilim ama ilk çoçugum erkek ikincisi kız üçüncüsünü pek birşey anladım galiba üçüncü yok çünkü kızı gösterdirdikten sonra durdu allah özürsüz kusursuz versin ben böyle şeylere inanıyorum aslında yanlış ama napayım hamile kalınca tekrar yazarım bakalım dogru çıkaçakmı allahım herkezin gönlüne göre versin...

bunu daha öncede duymuştum ama düşükleri haber verdiğini hiç duymadım

bende yaptım ilk erkek çıktı ikincisi kız
ay inşallah öyle olur atakan berk ve tuana suyum gelir
bi hamile kalabilsem:)) neler olacak:)))

bende yaptım ilk erkek çıktı ikincisi kız
ay inşallah öyle olur atakan berk ve tuana suyum gelir
bi hamile kalabilsem:)) neler olacak:)))

canım inşallah allah hepimizin gönlünün muradını versin ikimizinde aynı çıkmış kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
hadi bakalım allah ilk bebeklerimizi gönderir inşallah..

canım inşallah allah hepimizin gönlünün muradını versin ikimizinde aynı çıkmış kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
hadi bakalım allah ilk bebeklerimizi gönderir inşallah..

aminnnnnnnnnnnnn canım
ya inşallah hayırlısıyla hamile kalırız vallah kız erkek fark etmez ama
1erkek 1kız hoşuma gitti:emir_bebek: :nazar: :ecrin_bebek: kaydirigubbakcemile3 :CüvCüv: :CüvCüv: :1hug:

kızlar sadece karnınızın üzerinde tutup yüzüğü bekliyorsunuz dimi..yükük kendiliğinden sallanmaya başlıyor.. bende yaptım acaba doğrumu yaptım...?

X