Gebelikte bacak ağrisi

E

EU3

Ziyaretçi
merhaba kızlar 14 haftalık gebeyim.bacaklarımda hamileliğimin ilk dönemlerinden beri özellikle akşamlatı başlayan oldukça şiddetli ağrılar oluyor.doktoruma söylediğimde fazla aykta kalmaktan yada eskiye oranla daha az ayakta durmaktan olabilir dedi.kalsiyum ve magnezyum kullanmama rağmen geçmedi sadece bacaklarıma masaj yapılırsa geçiyor.böyle bir durumla karşılaşan ve buna bir önerisi olna var mı.gebeliğin son 3 ayında bacak ağrılarının normal olduğunu biliyorum ama erken dönem hakkındakiş ağrılşar hakkında hiçbir bilgi alamıyorum

Walla canım,ben de senın gıbıyım,14 haftama girdim..Özellikle akşamları bacaklarım,belim ağrıdan ölüyorum,damarlarım sızlıyor resmen,dediğin gibi masaj iyi geliyor.Belki masabası işim oldugu ve spor yapamadığım için böyle oldugunu düşünüyorum ama hamile kalmadan önce böyle değildi,olsa o zaman olurdu.

Canım ben 27 haftalık hamileyim.. Son 3-4 haftadır bacaklarımda uyuşma var. Ağrı değil ama acayip bir uyuşma... Bende magnezyum kullanıyorum ama o daha çok kıramplar için... zaten banada faydası olmuyor. Doktorum gebelikte gizli bel fıtığı ortaya çıkar dedi.. Bu bel ağrılarını ve diz ağrılarını önemsemeden geçmemek lazım dedi... Özellikle doğumdan sonrada devam ediyorsa bel fıtığı olma riski yüksekmiş... Ben beyin cerrahına da gittim ama muayene dışında bir tetkik yapamadı...

bendede arkadaşlar daha 1 aylık gebeyim ama bacaklarım çok agrıyor özelliklede dizden aşağısı bu normalmi acaba...saolun

daha 10 dk önce dayanamıycam diip eşimden biraz masaj yapmasını rica ettim ... sürekli olan bişi diil ama son günlerde başladı inanılmaz bi kramp we uyuşma hissi oluşuyor canımı yakıyor buda.huzursuz bacak sendromuda var zaten ikisi birleştimi canımı okuyor resmen parçalamak istiyorum o bacağımı... dr.a sormadım daha ama gebelikte normal olduğunu kalsiyum eksikliğinden kaynaklandığını biliyorum duş yada masajla rahatlama sağlanabiliyor.daha bu hafta demir hapını verdi bana başka kullandığım hiçbişey yokk...

Kızlar merhaba ben 4 ay önce anne oldum benin gebeliğim çok problemliydi ayak ağrılarımı dayanabileceğim sıcaklıktaki tuzlu suyla rahatlatıyodum isterseniz bir deneyin arkadaşlar:ecrin_bebek:

slm kızlar öncelikle hepinize geçmiş olsun... bende 23+5 günlük hamileyim benim belim çok ağrıyo bazen yattığım yerde sağımdan soluma dönemiyorum o derece oluyo ve belimin ağrısı bacaklarıma vuruyo hem belim hem bacaklarım ağrıdan ölüyorum bazen:çok üzgünüm: ama bugünümüze şükür Allah daha beterinden korusun anne olacağız bunu düşünüp dayanmaya çalışalıma.s.

bende 5 haftalık hamileyim. hamile kaldığım andan bu yana gece 10 da başlıyo sabah 6 da kesiliyo ağrı. huzursuz bacak sendromu denen şey gibi nereye koyarsam koyayım rahat edemiyorum. uykudan bile uyandırıyor.......

Galiba normal kızlar,
Bende ikiz bekliyorum..Hamile kaldığım andan itibaren bacaklarımın o şiddetli ağrısını unutamam,2 aylık olana kadar devam etti şimdi geçti..Bol bol yoğurt süt peynir..Kalsiyumlu yiyecekler bana iyi gelmişti..

ilk 3-4 ayda bende cok cektim magnezyum ictim ama gecmedi...kramplarda oluyodu..ama sonraki aylarda gecti derken 7 ayimdayim yine basladiiiiii

oyyyyyy ılk 3 ay bacak agrısı cektım
sımdı yıne basladı...
bı 2.trımestr ım rahat gecmıstı... hıc bı sekılde de gecıremedım arkadasım...

merhaba kızlar 14 haftalık gebeyim.bacaklarımda hamileliğimin ilk dönemlerinden beri özellikle akşamlatı başlayan oldukça şiddetli ağrılar oluyor.doktoruma söylediğimde fazla aykta kalmaktan yada eskiye oranla daha az ayakta durmaktan olabilir dedi.kalsiyum ve magnezyum kullanmama rağmen geçmedi sadece bacaklarıma masaj yapılırsa geçiyor.böyle bir durumla karşılaşan ve buna bir önerisi olna var mı.gebeliğin son 3 ayında bacak ağrılarının normal olduğunu biliyorum ama erken dönem hakkındakiş ağrılşar hakkında hiçbir bilgi alamıyorum

aynen bende öyleym canım 13 haftalıgım ayakta az kalsam hemen sağ kalçam a agrı giriyo komple bacağım agrıyo sırt üstü yattımmı saga sola dönemiyrm çok canım yanıyo.
napcam bilemedm.:CüvCüv:

ay gecmiş olsun kızlar ben 6.aya kadar cektim hem bacak hemde bel agrısı benim ayaklarım tutmuyodu resmen felc gibiydim ilk sabah kalktıgımda oldu ve resmen yere yıkıldım sürünerek telefona gidip yardım istedim.çok kötüydü hatırlamak bile istemiyorum :1no2:

hadi ya sende cok kötüymüşsün benim ilk hamileleğimde koştura koştura iş yapardm hiç dyurmazdm koymazdı şimdi agrılarım var

bende 23 hafta ikizlerime hamileyim 16. haftadan bu yana her aksam bacaklarimda uyusma var berbat bisey hep salliyorum salliyorum biyerlere carpiyorum ki uyusmayi hissetmiyim

uyusma varsa bacaklarını koltuga dik yere yat yani yükseğe koy

Kızlar merhaba ben 4 ay önce anne oldum benin gebeliğim çok problemliydi ayak ağrılarımı dayanabileceğim sıcaklıktaki tuzlu suyla rahatlatıyodum isterseniz bir deneyin arkadaşlar:ecrin_bebek:[/QU

benimde sadece sol bacağım komple ağrıyor babacak dediğime bakmayın kemiklerimin içi sızlıyooo bebek annede olan kalsiyumu çekiyor .her anne her hamileleiğinde bir dişini kaybedermiş .benim doktorum bol bol hşlNMIŞ YUMURTA SÜT PEYNİR KAŞAR YOĞURT tüketmem gerektiğini soyledi.bu ağrılar varisde yaparmış bu yüzden sıcak su damarların gevşemesine yol açacağından varis tehlikesiyle daha hızlı taşışabiliriz aman dikkat

bendede arkadaşlar daha 1 aylık gebeyim ama bacaklarım çok agrıyor özelliklede dizden aşağısı bu normalmi acaba...saolun

slm canım benım adet gunume 3 gun kaldı ama benım de iç ust bacak ağrısı ve bel ağrısı var sence olabılırmı

Benim geçen haftaya kadar hiç ağrım uyuşmam falan olmazdı. Sürekli yan yatmaktan soluma yatmakdan kalça kemiğim uyuşmaya ağrımaya başladı. Doktor bastıra bastıra söyledi sakın sırtüstü yatma bebeğin kalbi duracak gibi olur. Kan ve oksijen akışı yavaşlar deyince bütün uykularım kaçıyor srıt üstü mü yatıyorum acaba diy gece kırk kere uyanıyorum. Hele o yanlarımın ağrısı uyuşukluğu gözümden uyku akıyor ben yatakta oturur vaziyette bunundışında biyerimde ağrım falan yok ama yanlarım artık çürümüş gibi acımaya başladı. Vitamin değerlerimde gayet iyi durumda aslında nasıl yatacam nasıl geçecek bilmiyorum :/

Bende bel agrisından duramıyorum ya gittikçe artıyor

X