Sayfa: 1/2 12 SonSon
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hamileyken 2li ve üçlü tarama testi yaptıran varmı

1. Konu Sahibi : naxar #1
    Giriş tarihi
    Aug 2008

hamileyken 2li ve üçlü tarama testi yaptıran varmı

3cü ayıma girdim doktor benden zeka testi ve bebegin daum sendromu içerip içermiyceginin anlaşılcagı testler verdi aranızda yaptıranlar varmı yaptırmıycam diyorum allah korusun bişe çıkarsa üzülürüm mahvolurum ve gerikalan hamileligimde stresli geçer diyorum benm gibi düşünen varmı aranızda neolur bi fikir deyin yaptırsammı:(

2. Konu Sahibi : naxar #2
    ben her ıkısını yapdırdım. özel klınıye gıdıyorum ve her ıkısını yapdırmamı ıstedıler ve bız yapdırdıq.önce ultrasonda bakıldı ense kalınlıqına,kordon baqına ve burun kemıyıne.hersey normal cıkdı.ultrasondan cıkınca testcın kan verdım ve bır kac soruya cevab verdım .aılede seker hastası,genetık hastalıqı olan varmı,sıqara ıcıyormuyum ,daxa önce ıçmısmıyım,yasımı,emelyat ve herhangı bır hastalıq kecırmısmıyım .verdıyım cevablardan bellıydıkı bebıs salıqlıdı ama ben yınede ıkılı ve uclu testıde verdım .herkese tavsıye edıyorum güvenılen yerde bu testlerı yapdırsın.bu arada hamılelıyın hayırlı olsun Allahın ıznıyle kucaqınıza alasız.salıqlı ve mutlu olsun amın

3. Konu Sahibi : naxar #3
    Giriş tarihi
    Aug 2008
    cnm tşkrlr ama ben sigara kullanıyorum bu beni korkutuyor . o yüzden yaptırsaammı diyorum . biyandanda ya bişe çıkarsa hamileligim geçmes üzüntüden kahrolurum die düşünüyorum

4. Konu Sahibi : naxar #4
    Giriş tarihi
    Aug 2008
    bende yaptirmistim bu testleri , sen bilirsin ama bence yaptir bütün hamileligin boyunca düsünmenede gerek kalmaz

5. Konu Sahibi : naxar #5
    boşuna geriliyorsun ben yaptırdım ve benim yengem de sigara kullanıyor bu test çok önemli ilerisi için sonradan daha çok üzüleceğine şimdiden önlem amaçlı sen gönlünü ferah tut allahın izni ilede kucağına alırsın bebeğini

6. Konu Sahibi : naxar #6

benimde aklım karışıkkkkkk:(:(

Arkadaşlar,
    Ben de 6 haftalık hamile olduğumu yeni öğrendim.Doktora gidince erken olmasına rağmen şimdiden düşünmem için tarama testlerinden bahsetti. Şimdiden endişelendim valla. Ben de kararsızım. Acaba yaptırayım mı? Bu yola girince dönüş olmuyo biliyorum. Bu testi yaptıran daha çok arkadaş deneyimlerini paylaşırsa çok mutlu mesut olurum...Hem ben
    m hem de benim gibi aklı karışık arkadaşlara çok yararlı olacak inanın:(:(:(:(

7. Konu Sahibi : naxar #7
    Giriş tarihi
    Aug 2009
    neden yaptırmak ıstemedığınızı anlamadım ben..
    bu testler down sendromu ve benzer engellerın belırlenmesı ıçın gereken testlerdır. kan alıp değerlerdeki sonuçların normal sınırlarda olup olmadığına bakacaklar, özellıkle bebeğın ense kalınlığının ölçülmesi, serçe parmaklarındaki 2. kemığın olup olmadığına bakılması ve dızındekı kemığe bakılması olası bır down sendromu vakasının tespiti ıçın çok önemlıdır.

bence her anne adayı bu testlerı yaptırmalıdır.

8. Konu Sahibi : naxar #8
    Giriş tarihi
    May 2009
    Bunu sormanız ve tereddütte kalmanız bile anormal.. Kesinlikle bu testleri her hamile bayanın yaptırması gerekir. Çok önemli testler bunlar.Önceden böyle imkanlar yoktu ve maalesef doğduktan sonra birçok problem görülebiliyordu şimdi böyle imkanlar var ve bir sorun görüldüğünde anne karnında önlem alma ve o rahatsızlığı giderebilme imkanı var.. Ya da doğduktan sonra ne gibi işlemlerden geçeceğinden haberiniz olması çok önemli.. Kalbide sorun olabilir organlarında olabilir bunlar artık anne karnında yada doğar doğmaz tedavi ediliyor. Doktorunuzda bebeğiniz doğmadan bilir ne olacağını hem doktorunuz hem siz kendinizi hazırlarsınız. Doğduğunda öğrenmek ve müdahele edememek daha mı iyi. Tabii ınşallah birşey çıkmaz. Ama bir de sonuçlar iyi çıktığında nasıl rahat olacağınızı düşünün. Bu şekilde 9 ay boyunca acaba birşeyi varmıdır diye endişeleneceksiniz. Hiç düşünmeyin bile..

9. Konu Sahibi : naxar #9
    Giriş tarihi
    Sep 2007
    Alıntı dejavu_one kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Bunu sormanız ve tereddütte kalmanız bile anormal.. Kesinlikle bu testleri her hamile bayanın yaptırması gerekir. Çok önemli testler bunlar.Önceden böyle imkanlar yoktu ve maalesef doğduktan sonra birçok problem görülebiliyordu şimdi böyle imkanlar var ve bir sorun görüldüğünde anne karnında önlem alma ve o rahatsızlığı giderebilme imkanı var.. Ya da doğduktan sonra ne gibi işlemlerden geçeceğinden haberiniz olması çok önemli.. Kalbide sorun olabilir organlarında olabilir bunlar artık anne karnında yada doğar doğmaz tedavi ediliyor. Doktorunuzda bebeğiniz doğmadan bilir ne olacağını hem doktorunuz hem siz kendinizi hazırlarsınız. Doğduğunda öğrenmek ve müdahele edememek daha mı iyi. Tabii İnşallah birşey çıkmaz. Ama bir de sonuçlar iyi çıktığında nasıl rahat olacağınızı düşünün. Bu şekilde 9 ay boyunca acaba birşeyi varmıdır diye endişeleneceksiniz. Hiç düşünmeyin bile..
    o sizin söylediğiniz ayrıntılı ultrason. hamileliğin 20 li haftasında yaptırılıyor. ikili test sadece ama sadece bebeğin down sendromu riskini belirliyor ki bu %100 doğruluk payı içermiyor. yani testler sonucu down sendromu riski olan bebek gayet sağlıklı da doğabiliyor. ikili test riskli çıkması durumunda 3lü testi öneriyor doktorlar. eğer bunda da risk görülürse son olarak amniyosentez yapılıyor.

2 kere doğum yaptım. doktorum "2 li testin riskli çıkması durumunda eğer kürtaj olmak istersen bu testleri yaptır ancak ne olursa olsun ben doğurmak istiyorum dersen yaptırmana gerek yok sonuçta %100 kesin sonuç verir diyemem" dedi. ben çocuklarımda yaptırmadım
    ha ayrıntılı ultrasonu mutlaka ama mutlaka yaptırın. çünkü bazı rahatsızlıklarda doğum sırasında yapılan müdahaleler hayat kurtarıcı olabiliyor. ayrıntılı ultrasonda bebeğin kalbinden,gözlerine,kadar bütün organları-uzuvlarına bakılıyor.

şimdiden hayırlı doğumlar...

10. Konu Sahibi : naxar #10
    Testleri yaptırsanızda yaptırmasanız da sonuçta karar size ait. Ama ne olduğunu bilmek ve en azından kendini hazırlamak bence en mantıklısı.

Sayfa: 1/2 12 SonSon