gebelikte idrarında protein cıkan varmı

idrarla ilgigli bir sorun yoktur eminm ama tansiynunu takip et güzelim sen,inş Allah tekrar aynı acıyı yaşatmaz,bunu sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın umarım,

sağol canım dediklerini aynen uygulıycam. tesekkür ederim arkadasım

Rica ederim cnm,endişerin biraz gittiyse sevinirim,bebeğini boş yere strese sokma ,kendine iyi bak,cnm ,öpüyorum

Arkadaşlar 30 haftalık gebeyim. Yaklaşık 15 gündür bronşit rahatsızlığı nedeniyle ilaç kullanıyorum. Yapılan testlerimde alfa feto protein miktarı 118 çıktı. Normal değer teste göre 0-9 olmalıymış. Buhaftalarda test yaptırıp alfa feto protein oranı yüksek çıkan varmı? lütfen yazın çok endişeliyim. Alfa feto protein bebeğin akcigerleri ile ilgili imiş.

ya arkadaslarr cok acil cvp bekliorumm bnm lökosit esterazda [E] 250leul/ul leul/ul negatif yazıoo öncekinde normaldi böle yazıoduu negatif leul negatif ne anlama gelio bşen varsa ltfen yarıdmcı olun

31.haftamda tit te protein 1000, 24 saatlik idrarda 18000 protein çıktı.... sonuç: ağır preeklampsi ve 31 haftalık erken doğum... bebeğim 45 gündür küvezde ne olur dua edin:KK43:(

Son düzenleme:
31.haftamda tit te protein 1000, 24 saatlik idrarda 18000 protein çıktı.... sonuç: ağır preeklampsi ve 31 haftalık erken doğum... bebeğim 45 gündür küvezde ne olur dua edin:KK43:(

İnşallah bebeğin çok iyidir dualarım siizinle... Benim de dr.um gebelik zehirlenmesinden şüpheleniyor yarın 24 saatlik idrar tahlilimi yaptırıcam içimdeki endişeyi anlatamam inş bir şey çıkmıycak ama.

Bu durumu yaşayan anneler ne gibi belirtiler ile karşılaştınız? ben 35+2 deyim şu anda vucudum çok şişiyor ama tansiyonun 13 ün altında genelde sizlerde neler oldu ???

İnşallah bebeğin çok iyidir dualarım siizinle... Benim de dr.um gebelik zehirlenmesinden şüpheleniyor yarın 24 saatlik idrar tahlilimi yaptırıcam içimdeki endişeyi anlatamam inş bir şey çıkmıycak ama.

Bu durumu yaşayan anneler ne gibi belirtiler ile karşılaştınız? ben 35+2 deyim şu anda vucudum çok şişiyor ama tansiyonun 13 ün altında genelde sizlerde neler oldu ???

bende 33+6yım dün tahlil yaptırdım idrarda protein 3 pozitif çıktı tansiyonum 13/7ydi dr.antibiyotik verdi ve tansiyonun 14çıkarsa hemen hastahaneye gidiyorsun dedi çok endişeliyim bende napıcam bilmiyorum :KK43: idrarımı yaparken böbreğimde ağrı oluyordu onun şikayeti üzerine gittim ama şuan ağrım yok allaha şükür bişey yoktur dimi :KK43:

Mrb, benim bir sorum olacaktı. ben 6 haftalık hamileyim ve idrar tahlilimde +1 protein pozitif yazıyor bu ne anlama gelir dr açıklamadı dr deiştirdim ama daha randevum gelmedi yardmcı olursanız çok sevinir.

slm herkese..hamileliğimde bu sorunu yaşayan biri olarak yaşadıklarımı paylaşmak istedim...31. haftamda farkettik, idrar toplama testi de bunu tescilledi tabi...bütün vücudum ödem yaptı ayağıma bırakın ayakkabıyı giyecek terlik zor buldum...tansiyonum 16-10 larda seyretti...protein idrarla atılınca bebeğim proteinsiz kaldı, ve protein alımını iki katına çıkarttık, hatta ben abarttım azıcık ta olsa belki bebeğim faydalanır diye günde bir paket süt en az 2 yumurta vs vs tükettim, çünkü bebeğim karnımda küçülmeye başlamıştı bile:KK43:en kötü yanı da bir daha ki gebeliklerinizde tekrarlama olasılığının yüksek oluşu...Allahım herkesin yardımcısı olsun inşallah(amin)

sebeyza cnm 24 saatlik idrarda mı baktırdın sen yoksa sadece tam idrar tahlili miydi?bende laboratuar teknisyen iyim idrar tahlilinde protein için böyle sayısal değer verilmez cnm,eğer varsada +1 pozitif,+2 pozitif yada +3 pozitif gibi kalitatif değerler verilir,bazende yalancı pozitiflik diye birşey oluyor,aslında olmadığı halde varmış gibi görünüyor,böyle durumlarda 2.kez başka bir yöntemle gerçekten var olup olmadığına bakılıyyor.böyle 2.kez tekrar yapıp negatif dedeiğimiz çok kişi oldu bizim,işe yeni başlayan yada işini pek önemsemeyen birileri bakmıştır belki senin idrarına,o yüzden bence farklı bir hastanede tekrar yaptır,ücretleri deuygun çok pahalı değil yani,geçmiş olsun cnm,bende protein falan yoktur ama ne olur ne olmaz,bir de bana mikroskobi kısmını yazarmısın ? o zaman tam olarak anlarız cnm.

merhaba size birşey danışabilirmiyim. bir ay bir haftallık hamileyim tit yapıldı ve idrarda enfeksyon çıktı uroday diye bir ilaç yazmiş doktor yanında antibiyotik va ağrı kesici de var. fakat urodayın o kdr çok yan etkisi varki kararsız kaldım lokosit değeri 9 çok yksek değil sadece bol su kıllanark geçm olasılığı varmı siz ne önerirsiniz? birde BLD ( idrar) +1 protein idrar neg yazıyor BLD ne oluyor ?? ŞİMDİDEN TEŞKKR EDERM...

Merhaba,
33+3'üm yüksek tansiyon şikayetiyle doktora gittik, 15/10'ları gördüm. Kanda protein miktarım 75 mg çıktı, bunun sınırı nedir? Pozitif çıkarsa bebeği almak durumunda kalabiliriz dedi doktor
:KK43:

Merhaba,
33+3'üm yüksek tansiyon şikayetiyle doktora gittik, 15/10'ları gördüm. Kanda protein miktarım 75 mg çıktı, bunun sınırı nedir? Pozitif çıkarsa bebeği almak durumunda kalabiliriz dedi doktor
:KK43:

Bendede idrarda protein cikmisti normalde negatif olmasi gerekiyordu benim deger 15 cikti. Ama ben dogustan bobrek rahatsizligim oldugu icin benim bünye kaldirdi. Gecen sene bi arkadas dogum yaptı onunda proteini 4 cikti ayrica tansiyonu 17 ye cikti erken doguma aldilar. Ama benim dediklerim idrarda protein. Kandaki değerleri bilemiyorum

Bendede idrarda protein cikmisti normalde negatif olmasi gerekiyordu benim deger 15 cikti. Ama ben dogustan bobrek rahatsizligim oldugu icin benim bünye kaldirdi. Gecen sene bi arkadas dogum yaptı onunda proteini 4 cikti ayrica tansiyonu 17 ye cikti erken doguma aldilar. Ama benim dediklerim idrarda protein. Kandaki değerleri bilemiyorum

İdrarda protein diyecektim yanlış yazmışım. Haftaya tekrar ölçülecek bakalım. Ona göre bir karar verilecek erken doğum olabilir. Siz tekrar baktırdınız mı? Yoksa daha önceki hamileliğinizde mi 15 çıkmıştı?

İdrarda protein diyecektim yanlış yazmışım. Haftaya tekrar ölçülecek bakalım. Ona göre bir karar verilecek erken doğum olabilir. Siz tekrar baktırdınız mı? Yoksa daha önceki hamileliğinizde mi 15 çıkmıştı?

Ben sonra tekrar baktirdim deger negatif olmuştu. Hamilelikten dolayi cikabiliyormus. Insallah haftaya yaptircaginiz tahlilde çıkmaz bi daha. Ciksa bile en azından gec farketmediniz onlemini almis oluyorsunuz

Merhaba arkadaşlar 34.haftamın sonlarına doğru 24 saatlik idrarda protein'im artık 1600 küsurlara ulaşmıştı ki biliyorsunuz en yüksek sınır 120-140 kabul ediliyor. Ağır preeklampsi hastasıydım artık, tansiyonlarım da 16-11'in üzerinde seyretmeye başlamış, kuvvetli baş basıncı ve bulanık görme de eklenince acil sezeryana alındım. Allahtan zaten hastanede takipte tutuluyordum bir kaç gündür. Doğuma girerken tansiyonum 18'e çıkmıştı, doğumdan hemen sonra da 20'leri gördük.
Doğuma çok hazırlıksız yakalandık ama neyse ki şükür bebeğimiz sağlıklı doğdu, sadece biraz küçük 2-3 gün küvezde kalacak.
Eğer sizde de yüksek tansiyon varsa ( ki bence evde hergün en az 3 kez ölçülmeli son haftalarda )
İhmale gelmeyecek bir hastalık. Ve ailede olmaması sizde olmaması anlamına gelmiyor.(bizim ailede yoktu ve tansiyonlarım geçen aya kadar hep 9/5, 10/6 idi maximum.
Doktorunuz yatış veriyorsa mutlaka ama mutlaka yatın! Ağır preeklampsiyseniz ve evde olursanız allah korusun kriz anında hastaneye yetişemezsiniz.

Merhaba arkadaşlar 34.haftamın sonlarına doğru 24 saatlik idrarda protein'im artık 1600 küsurlara ulaşmıştı ki biliyorsunuz en yüksek sınır 120-140 kabul ediliyor. Ağır preeklampsi hastasıydım artık, tansiyonlarım da 16-11'in üzerinde seyretmeye başlamış, kuvvetli baş basıncı ve bulanık görme de eklenince acil sezeryana alındım. Allahtan zaten hastanede takipte tutuluyordum bir kaç gündür. Doğuma girerken tansiyonum 18'e çıkmıştı, doğumdan hemen sonra da 20'leri gördük.
Doğuma çok hazırlıksız yakalandık ama neyse ki şükür bebeğimiz sağlıklı doğdu, sadece biraz küçük 2-3 gün küvezde kalacak.
Eğer sizde de yüksek tansiyon varsa ( ki bence evde hergün en az 3 kez ölçülmeli son haftalarda )
İhmale gelmeyecek bir hastalık. Ve ailede olmaması sizde olmaması anlamına gelmiyor.(bizim ailede yoktu ve tansiyonlarım geçen aya kadar hep 9/5, 10/6 idi maximum.
Doktorunuz yatış veriyorsa mutlaka ama mutlaka yatın! Ağır preeklampsiyseniz ve evde olursanız allah korusun kriz anında hastaneye yetişemezsiniz.
23 haftalik hamileyim tansiyonum cok oynamaya basladi normalde cok dusuktur 9 10 ama gun icinde 12 13 u nadir de olsa görüyorum cok korkuyorum

X