Plastik cerrahları bütün estetik işlemlerine bakabilirmi?

H

helin33

Ziyaretçi
selam arkadaşlar bi sorum var.ya sizce estetik plastik cerrahları bütün estetk işlemlerine bakabilirmi?yani mesela ne bilim bi plastik cerrahı burun estetiği yapabildiği gibi genital estetikte yapabilrimi?bide bu tür estetik işlemleri hastanelerde oluyormu?mesela ben internette dolaşırken birtane devlet hastanesinde bir plastik cerrahın geldiğini ve hasta kabulune ve amaliyatlara başladığını okudum.normalde estetik özel bişeye girmiyomu?bu cerrahın devlet hastanesinde çalışması söz konusu olurmu?bilgisi olanlar cvplarsa sorumu çok memnun olucam.sevgiler..

Canım plastik cerrahlar tabiki de estetik uygulamaları yaparlar. Biz halk dilinde onlara plastik cerrah deriz ama aslında onların uzmanlıkları Estetik, Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi'dir. Yani herhangi bir estetik problemi yapabilirler mi sorusuna vereceğim cevap evet'dir. Ama iyi yapabilirler mi peki diye sorarsan o cerrahtan cerraha değişir. Orada pratik ve el manipulasyonunun gelişmiş olması durumu devreye girer.

Bu estetik işlemler elbette ki hastanede oluyor. Özellikle genel anestezi uygulanan estetik yöntemler çok yüksek oranlarda hastanelerde veya tam techizatlı (bir hastane ameliyathanesinden farkı olmayan) kliniklerde yapılıyor. Lokal anestezi ile yapılabilecek ufak düzeltme vb. gibi işlemler kimi durumlarda muayenehane gibi ortamlarda yapılabiliyor... Ama gerçekten küçük ve risk taşımayan uygulamalar bunlar...

Devlet hastanelerine gelince... Keyfi yapılan estetik ameliyatları SSK karşılamıyor, fark ücreti ödemek suretiyle bir devlet hastanesinde görev yapan bir plastik cerraha ameliyat olunabilir.

Çoğu devlet hastanelerinde Estetik, Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi klinikleri vardır ve burada çalışan hekimler de Estetik, Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi uzmanlarıdır, asistanları ise bu uzmanlık için hazırlanan kişilerdir. Bu cerrahın devlet hastanesinde çalışması söz konusu mudur şeklindeki soruna pek bir anlam veremedim bu yüzden.

Plastik Cerrahların sadece estetik yaptığını düşünmeyin... Kanser nedeniyle göğsü alınmış bir hastaya yeniden bir meme dokusu oluşturmadan, ciddi vücut yanıklarına, kopmuş organları yerine dikmeden, yüz vb. kritik kısımlardaki tümörlerin alınmasına kadar çok geniş bir tedavi yelpazesi var... O sebepten ötürü her devlet hastanesinde plastik cerrahi birimi olmalıdır...

canm benm çok teşekkür ederim samimi cvplarından ötürü.daha açık konuşmak gerekirse benm sorunum şu.ben vajen estetiği olmak istiyorum.yani iç dudak denilen kısımları düzelttirmek.ama yaşadığım çevre itibariyle küçük bi yerdeyim.şartlar ve olanaklar kısıtlı.merak ettiğim şey şu.ben burdaki herhangi bir devlet hastanesine gidip ordaki herhangi bi işinde uzamn plastik cerrahla konuşup bu amaliyatı olabilirmiyim?yani önce netten bilgi toplamak deneyimli arkadaşlarımın fikirlerini alıp öle işe koyulmak istiyorum.bu yüzden merak ettim normal devlet hastanelerinde herhangi bi plastik cerrah genital estetik yappabilirmi diye?yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar.bilgi verirseniz sevinrim.sevgiler

Canım durumunu ve endişelerinini anlıyorum. Diyebileceğim şu ki, burada olay cerrahın becerisine ve pratiğine kalıyor. Burası devlet hastanesi burda vajen estetiği yapılmaz diyemez sonuçta. O da plastik cerrahinin alanına giren ameliyatlardan biri ve asistanlık, uzmanlık dönemlerinde bu tip ameliyatlarda bulunmuşlardır muhakkak, tahminimizden daha fazla yapılıyor sanıyorum... Senin araştırman gereken seçeceğin doktorun vajen estetiğinde ne kadar deneyimi olduğu...

canm benm çok teşekkür ederim samimi cvplarından ötürü.daha açık konuşmak gerekirse benm sorunum şu.ben vajen estetiği olmak istiyorum.yani iç dudak denilen kısımları düzelttirmek.ama yaşadığım çevre itibariyle küçük bi yerdeyim.şartlar ve olanaklar kısıtlı.merak ettiğim şey şu.ben burdaki herhangi bir devlet hastanesine gidip ordaki herhangi bi işinde uzamn plastik cerrahla konuşup bu amaliyatı olabilirmiyim?yani önce netten bilgi toplamak deneyimli arkadaşlarımın fikirlerini alıp öle işe koyulmak istiyorum.bu yüzden merak ettim normal devlet hastanelerinde herhangi bi plastik cerrah genital estetik yappabilirmi diye?yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar.bilgi verirseniz sevinrim.sevgiler

canım sen hangi şehirdesin ve ameliyatı oldun mu? bende şuan küçük bir şehirdeyim ve iç dudak ameiyatı için doktor arıyorum...

X