karında sertleşme

E

EU1

Ziyaretçi
arkadaşlar 34 hafta 3 günlük hamileyim ve karnım aşırı derecede sertleşiyor..bu aralar başladı böyle bir durum..internetten araştırdım erken doğum uyarısı diyor...doktora gittim ama erken doğum olabilir diye birşey söylemedi..sizde oluyormu böyle kasılmalar..normalmidir?

Ferdemcim bu ara bende cok yasiyorum bu sorunu.Doktorum;vücudun doguma hazirlandigi icin

kasilma olur dedi.Bence normal ama cok endiseleniyorsan daha detayli sormalisin doktoruna.

birçoğumuz yaşıyoruz canım aynı sorunu doktorlarımızın ortak olarak söyledikleri şey bunun normal olduğu rahimin doğuma hazırlandığı, günde 15 kez kadar olabilirmiş ancak iki kasılmanın arası 10 dakikaya düşerse hemen geliyorsun dedi benim doktorum

arkadaslar bu kasilmalar bende altinci aydan beri var ve de ardarda olabiliyor. ben de doktoruma sordum hatta agrili oluyordu benim. doktorum normal oldugunu soyledi. ardarda kasilmasina ragmen erken dogum da olmadi cok sukur. hala da devam ediyor

kaıslmalar rahmin doum hazırlığı ama cok sık aralıklarla olmaya başlarsa doktoruuza gitmelisiniz yoksa bu sıralar coğumuzda bu kasılmalar olacaktır

bende dün çok oldu bu kasılmalar tek tarafıda değildi karnımın iki tarafı birden semsert kalıyodu ve bebek hareket edemiyo sanki bugün daha az cuma dr a gtçem zaten sorucm o zaman.

cnm bendede aynı şey var bebek geriliyormuş gibi karnım semsert oluyor endişelenecek bişey yok sanırım

kızlar öncelikle hepinize çok teşekkür ediyorum...4-5 gündür karnımda aşırı sertleşme olduğundan endişelendim ve bugün doktora gittim...doktor ultrasonla baktı...herşeyin normal olduğunu söyledi...endişelenmeye gerek yokmuş..çocuk doğuma hazırlanıyormuş...rahatladım bende...hihoyyythihoyyyt

ferdem çok iyi benide rahatlattın çünkü bendede çok oluyor kasılmalar.karnım semsert oluyor.

Kızlar bende aynı durumdayım.
1 haftadır karnımda sanki oğlum yırtıp çıkacakmış gibi bir durum var. sanki kafasını dayıyor ve içerde geriniyor.
Ama dün gece artık dayanılmaz bir hal aldı, doğuracağım zannettim.
Dr. um izinli, pazartesi gelecek. Şimdi biraz daha rahatım ama oturunca çok fena oluyor, yatmam gerekiyor hep. Birde aşırı derecede mide yanması ve bulantı var. Midem dışarı çıkacakmış gibi geliyor. Eskiden hamileler kendini kasa kasa ve yüzünü buruşturarak dolaştığında garip gelirdi, ilk hamileliğimde hiç bunları yaşamadığımdan numara yapıyorlarmış gibi gelirdi bana. Şimdi onları anlıyorum. Canım çok yanıyor, umarım kötü bişey olmaz, erken doğum yapmak istemiyorum. Yalnızım ve eşim anca 4 kasımda burada olabilecek. O zamana kadar dayanmam lazım.
Allahım beni zor durumda bırakma ne olur.
Aynı sorunu yaşayan tüm hamişlere geçmiş olsun...
Kendinize iyi bakın

serayy çok geçmiş olsun..ALLAH hepimizin yardımcısı olsun..bebişlerimizi kucağımıza almamızı nasip etsin hayırlısıyla...

kızlar bende de olmuştu hatta karnımın sertleşmesi aralıklarla bir gün boyunca sürdü çok ağladım moralim çok bozulmuştu fakat şu sıralar pek yaşamıyorum hatta hiç yaşamıyorum öyle bi geldi geçti aman dikkat edelim fazla yormayalım kendimizi ozaman daha çok oluyor..

kızlar bendede bu kasılmalar vardı önceleri önmesemedim pek ama şuan bu kasılmalar yüzünden erfken doğum tehtidi ile karşı karşıyayım 15 günden beri ilaçlarla bu kasılmaları durdurmaya çalışıyoruz,bu şekilde 32. haftamızı tamaladık şimdi nolucak bilemiyorum yani bencfe bu kasılmaları önemseyin ve nst girin derim

bende daha yeni başladı ayol sizinkiler de pek aceleci bizim kızın çıkacağı yok zaten

Güncelliğini yitiriğinden yoruma kapatılmıştır.Mutlu paylşımlar a.s.

X