Kına Gecesi Bindallı giyeniniz varmı?

izmirhayal

Guru
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2008
1.834
24
39
kızlar ben bindallı giymek istiyorum ama cok pahalı:KK43: bi gece için almak istemiyorum siz giydinizmi nasıldı fotolarınız varmı nerden kaca aldınız bana yardımcı olurmusun napayım:KK43:senağlama

ben kınalda ilk önce abiye sonrada özel diktirdiğim bindallıyı giydim..200 ytl ye diktirdim ama kiralık...resimlerinin koyamam ama kırmızı üzeri altın rengi pullarla işli,çarığı,altın kemeri falan vardı.....sonradan satın almadığıma çok pişman oldum..bence mutlaka giy sende...kına yakılana kadar abiye elbisemi giydim..kına yakılacağı zaman bindallılarla girdim salona...çok güzel oldu gerçekten.....

ben şık bir gece kıyafeti giydim kınam yakılacağı zaman bindallılarımı giydim
halk oyunları oynayan arkadasımdan almıştım kaydirigubbakcemile2

Merhaba cnm bende kına gecesi giydim bindallı ama ben kiralamıştım gelinliğimi diktirdiğim yerde oda vardı bende o zaman orda görünce giymeye karar vermiştim ve kiralayıp giymiştim içinde kadife bir elbisesi üzerinde de nakışlı pullu kaftanı vardı hoştu yani...

slm cnm.. sen nasıl bir bindallı istiyorsun ki pahalı demişsin CADIARZU

benim bindallım buydu ..70 ytl ye aldım kaydirigubbakcemile2

70288765db2.jpg]

resim eklemiye de unutmuşuz iyimi kaydirigubbakcemile3 edıt de yok ...

umarım bu sefer olur ..

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar canım..
Ben de kına gecemizde 3 kıyafet değiştirdim gece elbisesi yoresel kıyafetımız ve bındallı...
Ama hıc geregı yok gercekten sadece bındallı yetıyor hele de guzelse..Bız bındallıyı tevafuken aldık Izmırlı modacı bır arkadasımız var dukkanını bosaltıyordu yenıler ıcın harıka bır bındallı dıkmıstı bana nasıp oldu 200kusur cıvarıydı normal fıyatı fakat 120ye almıstık yanlıs hatırlmıyorsam.Cok zarıf ve şık durdugunu soyluyorlar cok arkadasımıza vermısımdır kına gecelerınde ıstedıler hepsıne de ayrı ayrı yakıstı..Oyle cok abartı ve şaşalı bırseyde degıldı ama kuması ve durusu cok ınceydı..Yurt dısına bıle gıttı geldı bındallım baya gezdı yanı..:p
Aslında ararsan bulabılırsın bence kafana gore uygun bırsey mutlaka gıy derım arkadasım
Ne gelınlık ne gece elbısesı ne baska bırsey bındallı yakısıyor en cok o geceye...
Kırmızı kırmızı ıslemelı...Yuregını de alıp goturuyor ınsanın...Duygularınla sevıncınle ozlemınle suslenıyor bındallın...
Umarım ıstedıgını bulursun
sevgı ıle..

kızlar cok tesekkürler kesinlikle giycem:KK66: bir iki arkadadasıma sorcam bakalım onlarda olması lazımdı olmassa alcam artık 190 diyolar benim begendiklerime

bende giydim kına gecemde önce abiye elbise giydim kına yakılacağı zaman değiştirdim bindallı giydim istersen resmini çekip eklerim senin içinn

kızlar merhaba bizde gyilir bindallı bence sölediin fiyatlar çok ucuz bizim bindallıkların bi tanesi 1 milyar yada 800 ytl idi indrim yaptılar 2 tane alınca ama gerçekten harikaaa bencede mutlaka gyy ama şöle okkalı bişi olsun bindallık var bindallık var

işte tatlışımm böyle bide beline kalın üzeri işlemeli gümüş bir kemer takmıştımm,yanları yırtmaçlı bindallının

Son düzenleyen: Moderatör:
bende lacivert bindallı giydim,,,

kiraladım.... ama değdi iyi ki de bindallı giymişim,,,

bindallı giydim kapalıçarşıdan almıştım çokta severek giydim benden sonrada 3 arkadaşım daha giydi.

Ben kınamda kırmızı bir elbise giydim, kına yakılırken de bindallı türü birşey. Yani gerçek bindallı değil ama kaftan şeklinde dikilmiş üzerinde altın rengi işlemeleri olan bindallı görüntüsü verilmiş bir üstlük. Fotoğraftan çok anlayamadım ama nazariks'inkinin kırmızısıydı. O zaman için (2 yıl önce)Eminönü'nden 30 YTL'ye almıştık. Hatta şalvarı da vardı da ben giymedim, elbisemin üzerine geçirdim. Bir saat giyeceğin birşey için çok para vermeye değmez. Benimkini de herkes çok beğenmişti. Hatta bir akrabamızın oğlu evlenirken istediler o gelin de giydi. Kına malzemesi satılan yerlerde ondan bulabilirsin sanırım. Mutluluklar.

Cnm bende giydim izmir kemer altindan aldik.badisi saten askili alti salvar krem renk alt ust kaftanida kirmizi dokumlu terligide çok hoş pompomlu ucu carik sapkamda özel yaptirdim padişah sapkasi

X