Arkadaşlar, Sağlık Ocağına Ne Zaman Gİtmeli

defbeg07

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2008
55
2
39
Arkadaşlar ben 10 haftalık hamileyim. Etraftakiler hemen sağlık ocağına gitmem gerektiğini söylüyorlar. Doktor hiç böyle bir durumdan bahsetmemişti. Siz ne zaman ilk gittiniz. Gitmenin faydaları neler. İğnelerden de çok korkuyorum. kaydirigubbakcemile

sağlık ocağına kayıt yaptırman lazım canım... hamile kaldığında kayıt yaptırıyorsun onlar takip ediyo... sana gün veriyolar tetanoz aşısı için falan....herkesin aynı mı bilmiyorum ama benim öyle oldu canım git bence...

ben daha geçen hafta gittim.19.haftada yani.
tahlillerini doktorunda yaptırdıysan acele etmesende oluyor..
düzenli doktora gittiğim için ben sadece tetenoz aşısı için gitmiş oldum.kaydımı yaptırdım.

Ben de gitmemiştim dün gittim doktorum aşıyla ilgili bişi sölemedi, ilk tettanos aşımı oldum toplam 3 kere yapıcaz dediler sordum bazıları hem özel hastaneye hemde sağlık ocağına geliyorlar dedi ama ne gerek varki zaten hastaneye gidiyoruz imkanı vakti olmayanlar için güzel

Peki hemen iğne vuruyorlarmı. Tek başıma gidicemde eğer iğne vurulucaksa haftaya annem memleketten gelicek onunla gidicem.

Kız iğne dediğin neki aşı ya tek işten çıkıp gittim işte hemen yaptılar sıra falan yok zaten direk gittim aşı odasına küçücük iğne ama tavsiyem ben sol koluma yaptırdım ve hiç acımadı ama gece soluma yatıyorum bebişim rahat etsin diye kolum sabah kalktığımda ağrıyodu keşke diyorum sağa yaptırsaydım.

Normalde gidip kayıt yaptırabilirsin. Her ay kilo, tansiyon takibini yapıp, bebeğin kalp atışını dinliyorlar. Gitmezsende bişey olmaz bence... Ama aşı zamanını sorup öğren. Burda 24. haftada yapıyorlar mesela. Ben sağ tarafıma çok yattığım için sola vurdurmuştum,, ilk benide baya korkutmuşlardı çok ağrıyor kolun. İkigün uyuyamazsın diye.. Ama çok az bir ağrı vardı oda aşı yerine dokununca:)

X