Gece kıyafeti diktirdiğim moda evinde haksızlığa uğradım

bicirkiz

Canıma can katan canımsın...
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2008
1.420
19
kumaşımı mahvettiler..dikemedileri kıyafeti bana geri vermye çalışıyorlr..parasını tıkır tıkır peşinde ödedim..şimdi ne yapmalıyım hakkımı birileriyle tartışarak değil...haklı olanın ortaya çıkması geren bir yerde aramak istiyorum..acaba bu tüketici dernekleri ne işe yarıyor ya da ben nereye başvurmalıyım...kötükedihüso

Geçmiş olsun:teselli:

Keşke hazırını alsaydın. Hiçbir zaman diktirme taraftarı değilimdir, çünkü her zaman bir arıza muhakkak çıkar.:nazar:

Tüketici derneklerine veya bu modaevlerinin bağlı bulunduğu bir oda filan veya kurum varsa oraya şikayet edebilirsiniz.

teşekkür ederim..ama o kadar kızgınım ki..başta mangalda kül bırakmayan kadını özellikle götürdüm istediğim model bu diye mağazada elbiseyi gösterdim..kumaşına iyice bakın öyle dikin yanlışlık olmasın dedim...
sonra o kumaşı en güzel gelinlikçide bulabilirz dediler ve kendilerinin götürdüğü bir yerden kendileriyle aldık kumaşı..ücret benden çünkü öyle anlaşılmıştı...
dikildi kıyafet düğüne 3 gün var..prova hüsran ilgisi alakası yok ne model aynı ne kumaş ne elbise....
yapacak bişe yok sinir küpüyüm bişey diyemiyorum..orada olan önceden kiralanmış başka bir kıyafeti üzerime uyarlayıp bana olmayan kıyafet hakkında hiçbişe söylemeyerek orada bıraktım istemedim...ve beni 2 el kıyafetle yolladılar..istemediğim bir kıyafet ve iğrenç bir rengi giymek zorunda bıraktılar beni.....
şimdi benden kıyafetimizi geri getir kendi kıyafetini al götür diyorlar..
biz karışmayız kumaşı siz beğenip aldınız..bizi hiç ilgilendirmez diyip köşeye oturuyorlar.....
ne fatura verdiler...ne de söylediklerinin arkasında durdular..olmaz böyle ticaret..yazık günah 3 kuruş kazanmak biliyorsunuz ki kaç insanın ağız kokusunu çekiyoruz...onları hiç magdur etmedim ilk gün kumaş alınmadan peşin kıyafet parası verdim ellerine...
insanlar böyle yarı yolda bırakılmamalı...ticaret dürüstlüktür...yazık günah..insanı yalan konumda bırakıyorlar..lbağlı oldukları odayı bilmiyorum ama ortada bir haksızlık var..ben haksızsam ödemeliyim sonucunu..onlar haksızsa ödemeli..başkalarının canını ve parasını yakmasınlar..

oncelikle geçmiş olsun diyeceğim ama anlamadım ordan başka bir kıyafet vermışler size sonra gel onu getır kendınınkını al demısler burayı tam anlamadım bırde kuması seçmeye beraber gıtmıssınız dikilen kıyafet sectıgın kumas degılmı? bende diktirmeye karsıyımdır sonrasını bılemıyorsunuz en guzelı deneyerek üzerine cuk oturan kıyafeti alıp cıkacaksın sonradan tekrar düzeltmeler falan kıyafetı mahvedıyor sımdı mahkemeye versen elıne ne gececek ayrıca mahkemeler o kadar dolukı bu tur bır olay ıcın cok beklemek zorunda kalırsın ıyısımı sen buranın kotu reklamını yap heryerde ınternetde bulundugun muhıtte

bayanın seçtiği kumaş benim gösterdiğim elbise kumaşı değil..ben kumaştan anlamıyorum annemde anlamıyor..bu kumaş yanlış alınmış diyen de modaevinin öbür terzisi toplam 2 kişiler zaten ..ben ve terzi bunu nasıl farketti..kıyafeti giyince...tülün kıyafet üzerinde duruşundan.....
mahkemeyle uğraşmam şimdiye kadar allaha şükür hiçbir şekilde karakol,mahkeme vss olayımız olmadı bu gibi bir sorunuda mahkemeye taşımam zaten...fakat en azından kumaşı alsınlar adam gibi dikip versinler..ben bişe istemiyorum..aynı olay ünlü bir mağzada babamın başına geldi..adamlar gidip kumaşı kendileri aldı dikip teslim ettiler hiçbir ücret talep etmeden...böyle olmalı ticaret dürüst olmlı her iki taraf...madem elbisenin kumaşını çözemedin analamadım ben kumaşın cinsini de ona göre bir kumaşçı götüreyim elbiseye bakması için...çünkü bilirsiniz elbiseyi kumaş gösterir..
sadece bağlı oldukları yer neresi ise ceza almalarını yada uyarı almalarını birşekilde yaşanılan magduriyetin bir başkasının yaşamamasını istiyorum...çünkü insanlar oraya zaten en özel günleri için gidiyorlar para döküyorlar..kendini modacı zanneden genelde herşeyin en muhteşemini diken terzinin ağzının içine bakıyorlar ne gerekiyorsa en güzel olsun diye ellerinden geleni veriyorlar kaçınmıyorlar...

Canım bana özelden ulaş, mail adresini yaz, Tüketiciler Birliği üyesiyim ben, durumu bir maille bildirelim, ben telefonla arar şikayetini takip ederim. Modaevinin adı, adresi, yaptığınız anlaşma, sonrasında olanlar, mağduriyetin, hepsini düzgün bir dille yaz. Böyle bir günde seni üzmenin bedelini ödesinler, yanlarına kar kalmasın.. Onların avukatları da takip eder durumu. Haksızlığa hiç gelemiyorum, sana yardım etmek için elimden geleni yaparım.

X