Elektrik süpürgesi sesi lütfen fikir!!!

casser

öğrenci anne...
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2007
399
0
Arkadaşlar oğlum genel anlamda çok uyumlu bir çocuk ancak uyutma eylemi inanılmaz zor oluyor bazen,bende elektrik süpürgesini denedim ve çılgınca ağlayan çocuk hemen sustu ve uykuya daldı,bunu uzun zamandır yapıyorum ancak sürekli elektrik süpürgesi açmakda olmuyor acaba mp3 olarak elinde bulunan varmı bu sesden?

valla yok bacım Allah kolaylık versin. elektirik süpürgesisesi değilde bence oğlun sesli bir ortam istiyor olabilir. sessiz ortamdan ürküyor olabilir.. başka sesler deneyin birde olmazsa. ses kaydı yaparsınız süpürge açıkken. sonra telefonda çalar dinletirsin. aklıma başka fikir gelmiyor...

Benim eniştem Rize'li olduğundan teyzem hamileyken evde sürekli Fuat Saka dinlerlerdi. Teyzemin ilk bebeği doğduğunda uyku uyumazsa hemen Fuat Saka çalarlardı ve uyumaya başlardı ufaklık. Hemde yüksek sesle. İkince bebeğinde ise sürekli Mozart'ın 9.senfonisini çaldılar evde. Şimdi 2 aylık olan tosun paşamız Mozart'ı dinlemeden uyumuyor. Onu çalınca nasıl sakinleşiyor görmelisiniz. Uyumasa bile yatağında öylece sakince yatıyor :)

casser bu demek oluyo sen hamileyken çok temizlik yapıyordun. :))))

Gerçi elektrik süpürgesi ve saç kurutma makinası sesleri anne karnındaki sesle birbirine bağdaştırılıyo ama bebişler bu dönemi atlatmışlardır heralde halen anne karnı hissi istemezler sanırım.

Canim bende su kolik cd si var ayni elk sup gorevi goruyor ama nasil yollayabilirim acaba? Bir de yumusak soft muziklerde ise yariyor ninni cdleri gibi..HIc denedin mi?

Arkadaşlar oğlum genel anlamda çok uyumlu bir çocuk ancak uyutma eylemi inanılmaz zor oluyor bazen,bende elektrik süpürgesini denedim ve çılgınca ağlayan çocuk hemen sustu ve uykuya daldı,bunu uzun zamandır yapıyorum ancak sürekli elektrik süpürgesi açmakda olmuyor acaba mp3 olarak elinde bulunan varmı bu sesden?

Elektrik süpürgesi ve saç kurutma makinası gibi aletlerin sesleri (aslında genel ıolarak uğultulu sesler) bebeğin anne karnında duyduğu seslere benzer. Yani annenin damarlarından kan akışı, sindirimi, gazı, karın içi sıvılarının hareketi gibi vücudunun doğal sürecinin seslerini bebek bulunduğu yerde bir uğultu şeklinde duyar. İnanılması güç... Bu nedenle bebek buna benzer sesler duyduğunda kendini anne karnındaki gibi huzurlu hisseder ve sakinleşir.
Benim eniştem Rize'li olduğundan teyzem hamileyken evde sürekli Fuat Saka dinlerlerdi. Teyzemin ilk bebeği doğduğunda uyku uyumazsa hemen Fuat Saka çalarlardı ve uyumaya başlardı ufaklık. Hemde yüksek sesle. İkince bebeğinde ise sürekli Mozart'ın 9.senfonisini çaldılar evde. Şimdi 2 aylık olan tosun paşamız Mozart'ı dinlemeden uyumuyor. Onu çalınca nasıl sakinleşiyor görmelisiniz. Uyumasa bile yatağında öylece sakince yatıyor :)

Bu durumun nedeni de aynı. Bebek anne karnında duymaya alışık olduğu sesleri duyunca huzursuzluğu geçer. Çünkü onun sığındığı, korunduğu yerin sesleridir onlar.

Ama sürekli elektrik süpürgesine ya da bu tür uğultulu seslere başvurmanız -emin değilim ama- sağlıklı olmayabilir. Yavaş yavaş alıştırsanız iyi olur bence.

Canim bende su kolik cd si var ayni elk sup gorevi goruyor ama nasil yollayabilirim acaba? Bir de yumusak soft muziklerde ise yariyor ninni cdleri gibi..HIc denedin mi?

Çok tşk ederim bendede var o cd ama bizimkini sarmadı pek:KK43:
Garip bir uğultu sesi buldum netten şimdilik ona biraz ilgi duyuyor gibi ama alışmasındanda korkuyorum açıkçası.
Off ne zor şey annelik...

X