Çatlaklar hakkında

TesterTester

Nirvana
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2006
228
30
43
kızlar çatlamamak için krem kullanmaya başlayan var mı?
neler kullanıyorsunuz ?
hadi paylaşalım..........:1rolleyes:

saf hakiki zeytin yağı kullanıyorum süper oluyor.
ipek gibi çilt ve günlerce süren yumaşaklık oluyor insanın vücüdünda.

ben şimdilik bebe yağı kullanıyorum biraz daha büyüyünce badem yağıda sürerim piyasada satılan bir sürü çatlak kremi var ama ne kadar etkiliki araştırmak lazım. haaa kullandığınız yağ veya krem neyse sadece karnınıza sürmekle yetinmeyin bacaklarınıza ve poponuzada sürün çünki insanın her yeri çatlıyo. birde bol su içmenin çatlak önlemede çok etkili olduğunu duydum. vücudu içeriden nemli tutmakta çok önemli.

ben kakao yağı aldım şimdilik ama kullanamadım çok kötü kokuyor yada bana öyle geliyor herşeyden tiksindiğim için şimdilik hiçbirşey sürmüyorum henüz erken ama lierac alıcam..

Çatlak için bir tarif buldum. Sizlerle paylaşayım dedim
1/4 çay bardağı tatlı badem yağı
1/4 çay bardağı susam yağı
6 damla lavanta yağı
6 damla palmarosa yağı
karıştırılıp sürülünce çatlak oluşmasını önlüyormuş

bir çok doğum yapmış arkadaşım badem yağı kullandıklarını söyledi. bende başlayacağım. bazılarıda badem yağının tüyleri beslediğini söylüyor ama olsun tüy alınırda çatlaklar bir oluşunca çaresi yok :KK43:

kızlar ben badem yağı ile kakao yağını karıştırıp sürüyorum umarım işe yarar, doktorumun çatlak önleyici olarak yazdığı ilaç 70 ytl ve fiyatı hiç uygun değil,

merhaba ben aranıza yeni katıldım beş aylık hamileyim bende hakiki zeytin yağı kullanıyorum umarım işe yarar

arkadaşlar derdinizi çook iyi anlıyorum.ilk hamileliğimde sürmediğim kalmadı gerçekten çook düzenli ve titiz davrandım hatta bir dr arkadaşın tavsiyesi üzerine bir sürü para verip krem bile aldım ama yinede son haftalarda çook kötü çatlaklarım oluştu zaten de çook kilo almıştım neyse size tavsiyem mutlaka kaşıntılarınız oluyordur karnınızda yada göğüslerinizde lütfen tırnaklayarak kaşımayın çünkü gebelik dolayısıyla çook gerilen teniniz hamilelikten sonra kaşırken irrite ettiğiniz faketmeden de olsa size doğum sonrası onlar çatlak olarak geri dönüyor..ne sürdüğünüz önemli değil kişiden kişiye nemlilik oranı değişiyor ama sık sık hakiki zeytin yağı bile olur teninizi nemli tutun..umarım hepinizin hamileliği iyi geçer sevgilerimlee:)

evet benim karnım çok kaşınıyor. tırnaklamadan rahat edemiyorum. bundan sonra daha dikkatli olmam gerek!

slm arkadaşlar 13 haftalık hamileyim ama iç karnım olmadıgı için cok fazla göbegim belli oluyor . acı badem kıremi sürmeye başladım .. arkadasım kullanmıstı ve cok faydasını gördü hiç catlagı olmadı ..... özellikle gögüs ve karın bölgesinde kullandı ve hiç çatlagı yok ...... bence denemekte yarar var

selam arkadaşlar. benim doktorum basiscrem diye bi krem önerdi. bugün eczaneye sordum 15 ytl. fiyatı uygun ben de artık kullanmaya başlamayı düşünüyorum.

Kızlar doktorum çatlaklar için şu kremleri önerdi:
- Pregnacare Krem (22 YTL)
- Bonal Krem (70 YTL)
- Mustela Yağ (bilmiyorum)

walla ben de şimdilik sadece bebe yağı sürüyorum günde 2 kere..
ileride başka yollara da başvurmak gerek heralde..
İnş çatlamayız ya:bbo:

ARKADAŞLAR DRL ARINIZ GÖBEK ÇATLAKLARINA KARŞI :icecream: HANGİ KREMİ ÖNERDİ VE NE ZAMAN KULLANMAYA BAŞLADINIZ..?

benim doktorum bi kram önermedi.benim bacaklarım göğüslerim catladı.ben vazelin badem yagı falan kullandım ama genede catladı.o genlerle alakalı sanırım.annemde bana hamileyken catlamış.

kesinlikle genlerle vücut yapısıyla alakalı hiç para yatırma o kremlere inana hiç faydası olmuyor. ne yaparsan yap çatlıcaksa çatlıyo ve ne kadar çok kilo alırsan o oranda o kadar fazla çatlıyo tabi.

Ben ilk hamileliğimde 26 kilo aldım,
her tarafım çatlak doluydu,
aradan 2 yıl bile geçmeden çatlak matlak kalmadı,
çünkü aldığım kilodan fazlasını vermiştim,
bu nedenle kendime sorun yapmıyorum,
ama bir çok kişi badem yağı kullandığını söylüyor

ÇATLAMAKTAN ÇOK KORKUYORDUM.ben hamileliğimin 2,ayından beri beyaz vazelin ve bebe yağı kullandım.(göğüs karın popo ve baldırlarıma.)bebe yağı özellikle banyodan sonra sürmelisiniz.bide vücudun nem oranı çok önemli dengeli beslendım fazla kilo almamaya çalıştım.nem oranını yükseltmek için bol bol su için.BEN HİİİİİÇÇÇ ÇATLAMADIM BİR TANE BİLE :)))

X