Spermde lökosit bulunması???

onuseviyorum

Guru
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2008
1.436
10
eşimin sperm tahlilinde her sahada 7-8 lökosit var yazıyor.
internetten araştırdım, iltihap demekmiş.
ama sayı olarak az.
böyle bir durumla karşılaşan varmı aranızda acaba?

Çok önemli değil canım benim eşimde de aynı sorun çıkmıştı ama antibiyotik tedavisiyle halloldu.

Yok canım herşey normaldi 1cc. de 48 milyondu hareketlilik morfoloji falanda gayet güzel demişti dr.
Zaten bizim sorunumuz benim yumurtlayamamam.

benim eşimin sperm sayısı 103.000.000
yüzde 60 hareketli.bende yumurtlama var.tüpler açık.
yani anlayamıyorum artık hayırlısı.

Canım benim eşimde de sperm tahlilinde bol lokosit çıkmıştı.Dr verdiği antibiyotik tedavisinden sonra düzeldi :)

aynen canım 8 aydır hamile kalamıyordum ...eşimde bolca iltihap varmıs engelleyıcı bir sebebmıs hamıleliği,,eşim 1 ay antibiyotık kullandı..tedavısı bıttı 1 ay sonra hamıle kaldım...bilemem bağlantısı varmı yokmu

canım benimeşimde yok bende var lökosit cok fazla bu yüzden her zaman ateşler içindeyim bildigim kadarıyla sadece ateşe sebep oluyo bende yani hamileliği etkileyecegını sanmıyorum olsa ben hamile olmazdım sanırım

bacım sen ne kafana takıon ki
her erkekte bulunur lökosit yani bu iltihap demek ve sadece bi antibiyotik tedavisiyle hallolabilecek bişi ne güzel sevinmen gerekiyor eşin de ne sperm azlığı var ne de hareket sorunu şükret canım
hayırlısını iste en kısa zamanda hamiş olman dileğiyle

bacım sen ne kafana takıon ki
her erkekte bulunur lökosit yani bu iltihap demek ve sadece bi antibiyotik tedavisiyle hallolabilecek bişi ne güzel sevinmen gerekiyor eşin de ne sperm azlığı var ne de hareket sorunu şükret canım
hayırlısını iste en kısa zamanda hamiş olman dileğiyle

iyi dileklerin için sağol canım.30 ekimde kaderim belli olacak.hayırlısı olsun.

Bu lökasit in normal değeri nedir arkadaşlar?
Benim dr um eşinde az miktarda iltihap var demişti.
Bugün ürolojiye gittik ,dr herşey normal demiş kafam karıştı.
Lökosit 6 çıkmıştı bu arada.

aynen canım 8 aydır hamile kalamıyordum ...eşimde bolca iltihap varmıs engelleyıcı bir sebebmıs hamıleliği,,eşim 1 ay antibiyotık kullandı..tedavısı bıttı 1 ay sonra hamıle kaldım...bilemem bağlantısı varmı yokmu

canım benim eşimde lökosit yani iltıhap var o yüzden spermi bile sayılamıyor antibiyotik ne kullandınız.
benim eşim 20 gün kullandı 2 ayda klomen kullanacak ve öyle tahlil yapılcak antibiyotik kullanma süresi azmı sizce cevaplarsanız sevirim

canım benim eşimde lökosit yani iltıhap var o yüzden spermi bile sayılamıyor antibiyotik ne kullandınız.
benim eşim 20 gün kullandı 2 ayda klomen kullanacak ve öyle tahlil yapılcak antibiyotik kullanma süresi azmı sizce cevaplarsanız sevirim

canım geçmiş olsun ..benim eşimde de lökosit çıktı..daha ürolojiye gitmedik ama merak ettiğim birşey var...tedavi süresinde korunmanızı önerdimi doktor..korunmadığımız zaman bi sakıncası olurmu acaba..

canım geçmiş olsun ..benim eşimde de lökosit çıktı..daha ürolojiye gitmedik ama merak ettiğim birşey var...tedavi süresinde korunmanızı önerdimi doktor..korunmadığımız zaman bi sakıncası olurmu acaba..

canım benim doktor birşey söylemedi ama ben kadın doğum doktorumu arayıp konuyu açtım ve korunmamızı söyledi lökosit in bana geçebileceğini söyledi o yüzden biz korunuyoruz .sende korun

bence öncelikle bir doktora gitmenizi tavsiye ederim canım belki çok yoktur lökosit benim eşimde çok fazlaydı

Son düzenleme:
canım benim doktor birşey söylemedi ama ben kadın doğum doktorumu arayıp konuyu açtım ve korunmamızı söyledi lökosit in bana geçebileceğini söyledi o yüzden biz korunuyoruz .sende korun

bence öncelikle bir doktora gitmenizi tavsiye ederim canım belki çok yoktur lökosit benim eşimde çok fazlaydı

Merhaba forumda gezerken dikkatimi cekti Lokositin insanda insana gecmesi gibi bi durum sozkonusu degildir Egitim seviyenizi bilmiyorum ama aciklayayaim Lokosit akyuvar demek Vucudun mikroplara karsi savunma hucreleri olan aktuvarlar yani Spermde bulunmasi istenmez cunku lokosit sperme saldirarak zayiflatir Yani lokosit olmasi vucudun bagisiliklik sisteminin cok fazla calisiyo olmasindan kaynaklanir :)

Burda bir bilgi olsun diye yazıyorum derdime çok derman aradım buralardan bu lökosit denilen durum bazıları için hiç de önemsenmeyecek bir durum değil
Burdan okudum ve uyguladım biz etkisini gördük tahlil sonucuna etki etti mi bilmiyorum ancak bu lökosit yüzünden eşimle olan ilişkimiz bozulmuştı bebek düşündüğümüz her ay ben lökostoz oldum ona bişey yapmayan lökositler bana geçtiğinde duvarlara tırmandıran şiddetli sancılara sebep oluyordu hiç bir doktor derman olmadı derdimize okuya okuya bulduğum bilgiler sayesinde artık bebk fikrinden ve eşimden kaçmak zorunda değilim ha şunu da belirteyim antibiyotik bizde bi işe yaramadığı gibi maalesef mükemmel olans sayılarımızın da yarıya inmesine neden oldu....

Asıl Çözüm ısırgan tohumu yağı hergün 3 damla
yanında bunları da kullandık
Keçiboynuz özü
4lü bal/polen v.s. karışımı

Eşimin sonucları bu 8 ila 10 arası lökosit görülmüş bilen varmı acaba

Eklentiler

• Screenshot_20180521-162651.png
    Screenshot_20180521-162651.png
    96,9 KB · Görüntüleme: 555
X