ateş ölçme

yigitnil

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2007
1.351
69
kızlar bebeğin ateşini nereden ölçmek en iyi sonucu veriri ve hangi dereceyi kullanmak gerek?

benim doktorum civalı bir ateşölçer ile koltuk altından ölç dedi.37.2 yigeçerse ateşi var demektir dedi ama ben oğlumun ateşini kulağından ölçüyorum çok daha pratik doktora söylediğimde olur dedi...

ben de brown kulaktan ölçer aldım...valla pratik..bazen onda bile huysuzlanıyorki başka yerden ölçemem..kıyamam onaç..

kızlar en doğrusu kulaktan ölçmek bence. makattan tahriş ediyor çünkü. ben hastayken çok ölçtüm ordan biliyorum.
hem yazık ya kıyamam ben onların popolarına(kıydım kötü oluyo)

ben makattan ölçüyorum ama öle sık sık degıl

daha cok elımle kontrol edıyorum ( alnına,ensesıne.burnuna dokunarak ) yuksek hıssettıgım an makattan bakıyorum

37.5 gecmemesı gerek makattan bakıldıgında.

braun kulaktan ateş ölçerini aldım. fakat ilk aylar için pek uygun değil bence. bebeğin kulak yoluna yerleştirmek çok zor oluyor çünkü.en güvenilir sonuca makattan ölçerek ulaşılıyormuş. ben o şekilde denemedim hiç. zaten bebeğim büyüdü artık kulaktan ölçebilirim.

ben koltuk altından dijitalle ölçüyorum... yüksek çıkarsa makattan da ölçüyorum...

benim doktorum koltuk altından 37.5 u geçerse ateşi var demektir dedi. Makattan ölçmüyorum kıyamam çünkü Braunun kulaktan ateş ölçerini aldım biraz büyüyünce onunla ölçücem.....

doktorum en iyi sonucun makattan ölcmenin verdigini söylüyor,biraz kremlersek tahris olmaz.Bendede braunun kulaktan ates ölceri var ama onuda iyice kulaga tutmak lazim,yoksa dogru sonuc vermiyor.en güvenilir yol makat.cünkü ates cok önemli 39, dereceyi gecerse hemen ates düsürücü fitil vermeli.

bende dıjıtalle olcuyorum koltuk altından ve bırda kulaktan olcuyorum tam emın olmak ıcın ama kulaktan cok zor oluyo bızım yaramaz donuverıyo kulana gırecek dıye korkuyorum
makattan hiç denemedım dedıgınız gıbı tahrıs olma rıskı var
olmazda derecenın kırılma ıhtımalıde yuksekmıs bıyerde okudum ama nerde okudum bulamıyorum

Bendede kulaktan ateşölçer var ilk aylarda koltuk altından dijitalle ölçüyordum şimdi kulaktan ölçüyorum çok pratik 1 saniyede işlem tamam

Merhabalar,
Yeğenime alınan ateş ölçeri görünce çok şaşırdım.
Yapışkanlı böyle cicili bicili böcekli bir ürün gördüm.
Bebeği de hiç rahatsız etmeden kolaylıkla bebeğin koluna yapıştırarak ateşini 30 saniye içerisinde 48 saat boyunca izleyebiliyorlar.

Medifine Markası olarak görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam. Vucüt ısısına göre ateş ölçen bu yapışkan ateş ölçer ürününü de ASM doktoru tavsiye etmiş.

X