Hamile kalmak isteyenler; Ada Çayı İçmesin!!

E

EU1

Ziyaretçi
bugün sedanın programındaki doktor hamile kalmak isteyenler ada çayından uzak dursun dedi bende şaşarıdm çünkü ada çayını baya içen var bunun için bi uyarayım dedim kızlar polikistik over sendromu içinde doktorun verdiği ilaçlar bu hastalığı kaldırmaz sadece adet olmaya yardım eder dedi o ilaçlar zaralı dedi ama yinede doktorunzla görüşün dedi soğan yiyin dedi bol bol suyundan falan bahsetmedi ama normal kuru soğan pko ya etkilidir dedi onu bilioz neyse..ama ada çayına şaşardım ben siz ne diyorsnuz zararlı diyor çünkü

Arkadaşım benim hamilelik döneminin ilk 3 ayı kullanmayın deniliyor,düşük tehlikesi yapıyormuş.Hamilelik şüphen yoksa adetin ilk 10 günü içersen yumurta çatlamasına yardım ediyor kanıtlanmış bişey..

UYARILAR:

Adaçayının aşırı kullanımında kan basıncı (tansiyon) yükselebilir. Dölyatağı (Rahim) kaslarını uyardığı için, gebelik sürecinde kullanılmaz. Annelerin süt üretimini durdurur. Önerilen dozajlara uyulduğunda, bilinen başka bir yan etkisi yoktur

Teşekkürler kızlar.Adaçayı içmeyeyim bari ben de.Kış kapımızda ve ben adaçayı içerdim yazdıklarınızı okumamış olsam.Hele sütü de kesiyorsa hiç içmem.Rezene faydalı diye duydum da rezene aldım.Normalde hiç içmem.

Hangi Bitki Çayının Ne Faydası Var ?

Ihlamur, zencefil, papatya, rezene, kuşburnu, yeşilçey ve tüm meyve çayları gebelik döneminizde, sizin için çok faydalıdır. Bu yüzden gebeliğiniz boyunca bitki çaylarını günde iki fincana kadar tüketebilirsiniz.

Gebelikte Ihlamur :Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek, grip ve soğuk algınlığına karşı sizi korur. Ihlamurun ödem çözücü etkisi olduğundan, böbreklerinizi yormadan vücudunuzda biriken ödemi indirir.

Gebelikte Papatya Çayı :Sindiriminiz kolaylaştırarak, sizi ruhsal açıdan rahatlatır. Sakinleştirici etkisi bulunur. Uykusuzluk probleminiz varsa, papatya çayı iyi gelecektir.

Gebelikte Rezene Çayı:Bağırsaklarınızda gaz oluşmasını engelleyip, sizi rahatlatır ve sindiriminize zardımcı olur. İştahsızlık probleminize iyi gelir. Ayrıca emzirme döneminizde de süt veriminiz artırır.

Gebelikte Zencefil Çayı :Bulantılarınızı önler, şişkinlik hissinizi azaltır, hazımsızlığı düzeltir.

Gebelikte Kuşburnu Çayı :C Vitamini açısından oldukça zengin bir bitkidir. Hastalıklarınızda vücudunuzdaki genel direnci sağlar. Ayrıca ödem söktürücü özelliği bulunmaktadır.

Gebelikte Yeşilçay :Yeşilçaydaki kafein, siyah çaya oranla daha az olduğundan tercih sebebiniz olmalıdır. Kan dolaşımınızı düzenleyici, soğuk algınlığına karşı koruyucudur.

Gebelikte Adaçayı :Bu dönemde rahim kaslarınızı uyarıcı ektisi bulunduğundan, gebeliğinizin son dönemlerinde adaçayı tüketmemelisiniz.

Keten Tohumu :Omega 3 açısından zengin olmasına rağmen kanama riskinizi artırır. Bu nedenle gebeliğiniz boyunca tüketmemeye özen gösterin.

Gebelikte Ahududu : C vitamini ve organik asitleri içeren bir çok hastalığa iyi gelir, ancak doğum kasılmalarınızı başlatıcı etkisi bulunduğundan gebeliğinizin son dönemlerinde tüketmenizi önermiyoruz.

Gebelikte Sinameki Çayı :Kuvvetli müshil görevi görür, bağırsaklarınızdaki vitamin, mineral emiliminizi azalttığından gebeliğiniz süresince tüketmeyiniz.

Fesleğen, biberiye, yaban mersini, sarı kanturan, melisa yaprağı, aloe vera, karahindiba gibi bitki çaylarını da, hamilelik döneminizde içmeniz erken doğum, kana ve düşük riskinizi artırır. Bu nedenle tüketmenizi önermiyoruz.

merhaba arkadaslar, bende kucukte olsa kıstler vardı gebeliği gecıktırıyordu tabı
her ay adetımın ilk gunu ama sadece adetım suresınce aksamları 1 bardak ıctım..adetım bitince bıraktım
ayda 3-4 gun falan ıctım..yumurtanın catlamasında ve hormonların duzenlenmesınde bana faydalı olduğunu duşundum..şimdi hamileyim .daha once dusuk yaptım...o yuzden cok fazla sevınemedım..bıraz korku bıraz sevınc var cok karısık...Allahım isteyen herkese versin inşallah...herseyın hayırlısııı...

arkadaslar bu tarifi dr.ibrahim saracoglu nun sitesinden buldum daha önce seda sayandan vermis bu tarifi ama ben kacirmistim..asilamanin sonucunu bekliyorum insallah tuttarda bunu denemeye gerek kalmaz ama yinede belki baskalarina da faydali olur

Kolay hamile kalma
12.10.2008 00:54

Yumurta çatlamasına yardımcı ve kolay hamile kalma kürü
Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suya onbeş-onaltı adet kuru inciri ilave ediniz ve yirmi dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Yirmi dakika tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzülür. Üçe veya ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç karına içilir. Bu kürün uygulaması,

2x21U+7A

U= 21 gün uygulanır
A= 7 gün ara verilir

şeklindedir. Bu formülün anlamı, iki defa yirmibir gün uygulanır ve her yirmibir gün tamamlandığında yedi gün ara verilecektir. Toplam uygulama süresi kırkiki gündür. Uygulama sürelerine yedi günlük aralar dahil değildir. Her defasında günlük hazırlanması gerekir. Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası var ise, soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz.

alintidir

Arkadaşım benim hamilelik döneminin ilk 3 ayı kullanmayın deniliyor,düşük tehlikesi yapıyormuş.Hamilelik şüphen yoksa adetin ilk 10 günü içersen yumurta çatlamasına yardım ediyor kanıtlanmış bişey..

sadece adetım basladığında içtim bittiğinde bıraktım...hamıleyım su an faydalı olduğuna ınanıyorum

Ben de adetin 3. yada 4. günü başlayıp 11. gününe kadar içiyordum.Yumurtaları geliştirdiği için.

Ve hamile kaldım.

Ama hamile kaldıktan sonra hiç içmedim düşüğe neden olmasın diye.
Hamilelikte zaten tüm bitki çayları sadece doktora sorularak içilmeli.Aksai halde kendi kendimize içmemeliyiz.

ne güzel bende içtim ama nafile şuan için sabırsızlıkla adetimin geçeceği günü bekliyorum

merhaba arkadaslar,bende bu ay asilama denedim tutmadi malesef biraz olruruna birakicaz ada cayi icmeyi düsünüyorum..ama bitkisini bulamadim poset cayini aldim..acaba bu sekilde bir faydasi olrumu fikirlerinize ihtíyacim var

yumurtlamayı kolaylaştırdığı için hamnile kalmak isteyen bayanlar kullanıyor... ancak hamilelikte düşüğe sebep olduğu doğru, bu yüzden yumurtlama gününden sonra kullanılmaması gerekiyor...
ben de başladım içmeye. günde en fazla 2 bardak diyorlar... ben 14.gün yumurtluyorum, o gün bırakacağım içmeyi

X