üstüne görme

ingilizceci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2008
567
3
41
kızlar bazen formda okuyorum hamıleymısım ustune gormusum 2 ay sonra anladım dıye yazılıyor pekı ustune gorme normal adetten farklı degıl mı nasıl oluyorda 2 ay adet goruluo anlamadım bılen var mı ustune gorenler varsa bızlerı bılgılendırsın :nazar:

Canım farklı oluyormuş bildiğim kadarıyla yani mesela miktarı daha az ve rengide kırmızı değil pembe veya kahverengi oluyor zaten kan varsa bi sorun var demekmiş..Tecrübeli değilim ama bilgilerimi paylaşayım dedim..

ismini hatırlamıyorum ama bende bir doktorun internet sitesinde okumuştum

herzamankiyle aynı olmazmış,
agrısı sızısı ,kan miktarı, koyuluğu süresi farklı olurmuş

yani daha öncekileri göz önüne getirirsek ayırdedebilirmişiz

mesela normalde günde 3 kere ped değiştirecek kadar kanama oluyorsa üstüne görme dediğimiz olayda azar azar geliyorsa şüphelenebilirmişiz
yada normalde aşırı sancılı olupda biranda agrısız regle oluyorsak o zamanda şüphelebilrmişiz vs. vs

canım bende bu konuda başlık açmıştım ama ilgilenen omadı sagolsun bi kaç aradaş yazmıştı.
hepsininkide normal adetten farklı oldugunu yazıyordu daha çok kahverengi aık oembe renginde lekelenme oluyormuş ve kısa sürüyormuş
ama yaşayanlarda yazarsa sevinirz..

kızlar bişey sorcam eşim 2.5 aydır yanımda yok sehir dışında çalışıyor 2aydır düzenli her ayın 29 unda adet oldum tabiiiii çocuk ihtimali düşünmediğim için hiç adetimi takip etmedim bu süre içinde bugün takvime bakınca benim adetimin geçmiş olduğunu anladım hemde 6 gün adet belirtileri falan da yok daha sizce hamile olabilirmiyim çünkü çok istediğim zamanlarda test yapardım inanmazdım yine yapardım sıkıldım artık üstüne görme hakkında ne biliyorsunuz yaşayan varmı böle bişey mi merak ettim 3 yıldır istiyoruz ama yok zaten olursada şokkkkk oolurum artık değimli ama eşime sürpriz olurdu

:KK50:geçen ay 4 aralıkta adet oldum..normalde her ay 2-3 gün geç gelir ama aksine bu ay 31 aralıkta adetim geldi ama koyu renk ve çok az miktarda...ne ağrı var ne sızı...üstüne görme dedikleri olabilir miki...yardımcı olursanız sevinirim:))

b.annemin 3 cocugu olmus. ucunede gebeyken hep adet gormus. her ay ve herzamanki gibi kanamasi olmus doguma kadar. bende ondan duymustum. ha bide ben hamileyken arada sirada kanamam oluyordu ama doktor dusuk tehlikesi gozukmuyor derdi hep.))) bilmiyorum yani)))

:KK50:geçen ay 4 aralıkta adet oldum..normalde her ay 2-3 gün geç gelir ama aksine bu ay 31 aralıkta adetim geldi ama koyu renk ve çok az miktarda...ne ağrı var ne sızı...üstüne görme dedikleri olabilir miki...yardımcı olursanız sevinirim:))

nurcum bende 1 aralıkta adet olmuştum 29 unda kırmızı renkte az miktar kanamam oldu adet oluyorum sandım ama kesildi bir dahada gelmedi. dün sabah idrar testi yaptım hamileyim belki seninde drurumun böyledir. dr um o lekenin önemli birşey olmadığını söyledi. rabbim gönlüne göre versin.

:KK52:idrar testinde bişey negatif çıktı:))bir de hastalığımın 2.günü akşamı tuvalette elime koyu kan pıhtısı kahverengi leke geldi saatler oldu dahada bişey gelmedi...yarın kan testi yaptırcam..hadi hayırlısı bakalım...yine de ilgiinize teşekkür ederim:)

maaalesef arkadaşlar kan testi yaptırdım 0 çıktı...hamile falan değilim.hala koyu lekelenme ve kan pıhtıları ara ara gelmeye devam ediyor...ne ağrı var ne sızı..hayırdır inş..yorumlarınızı bekliyorum..

ben mayıs 10 da adet oldum ama bu ay 3 haziranda oldu... (tabi bebek istiyoruz) ama kanama her zamankinden biraz az oldu ama çok ta az değil . ama kasıklarım da farklı ağrılar hissediyorum birde miğde bulantılarım var kafam çok karıştı üsüne gören arkadaşlar bilgilendiririse çok mutlu olucam

MERHABA BEN 4 AYLIK EVLİYİM BU AY KORUNMADIK VE YUMURTLAMA DÖNEMLERİMDE HEP İLİŞKİYE GİRDİK.AMA REGL OLDUM 3-4 GÜN ERKEN GELDİ KANAMAM YALNIZ BENDE SON 2 AYLIK MİDE BULANTISI,BAŞ DÖNMESİ VE HALSİZLİK UYKU HALİ ÇOK FAZLA.BİRDE 2 AYDIR REGL OLACAĞIM ZAMAN SANCILANIYORUM 1 ayı aşkın süredir sürekli belimde ağrı var akıntımda fazla ama ŞUAN REGL MİN 4.GÜNÜ SOL KASIĞIMDA AYRI VAR.ACABA ÜSTÜNE GÖRÜYO OLABİLİRMİYİM?YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

kanaman diger günlere göre nasıl azmı az ise yerleşme kanamasıdır.kahverengiysede tabi.bende öyle oldu canım

kanamam ilk 2 gün çok oldu pıhtılar falanda geldi ama şimdi leke geliyo sol kasığım ağrıyo ve bir aydır belimde ağrı var sen nasıl olmuştun

kanamam ilk 2 gün çok oldu pıhtılar falanda geldi ama şimdi leke geliyo sol kasığım ağrıyo ve bir aydır belimde ağrı var sen nasıl olmuştun

sen kesin hamilesin gitsene doktora, benimki adet oldum sandım baktım çok az geliyor şürhelendim neden böyle oldu diye.gittim doktora gebesin dedi.

ya bişi sorcaktım kusura bakmayın ama eşimle ilişkiye girdik 7 kere 8 kere boşalmıştır. normalde onbeşinde hasta oluyorum fakat 13 te oldum ayrıca 7 gün sürerdi 4 gün normal sürdü bi iki gün de lekenmeler geldi ve ilişkiye girdik özür diliyerek sölüyorum acayip bi yanma oldu idrarırımı yaparkende yanma oldu ve ilişkiden bi yarım saat bi saat sonra az bi kan geldi.baş dönmesi var miğde bulantısı göğüslerim de büyüdü hamile olabilir miyim ? saygılarımla ....

merhaba arkdslar ben eylulun 27 regl oldum 28 normal kanamam oldu az mi cok mu fark etmedim hic 29 30 da kahverengi lekenme oldu sizde ustune goruo olabiliriyim ve bunun yani sira mide bulantim da oluo tsklr

slm kızlar aranıza yeni katıldım ben geçen hafta doğum kontrol hapını almayı unutmuşum farkında olmadığım için eşimle bi kaç defa ilişkiye girdik 2 gün önce kanamam başladı adet kanamasından daha farklı koyu kahve renkli daha az adet günüme daha 15 günden fazla var bunun anlamı ne olabilir üstüne görme dedikleri şey olabilirmi şimdi ne yapmalıyım eğer hamileysem bu kadar kısa sürede belirti görterir mi birde son olarak ben hapı kullanmayı bırakmak istiyorum kutuyu tamamen bitirmelimiyim yoksa yarıda bıraksam bi zararı olurmu ne yapmalıyım yardım edin lütfen??

merhaba, normalde sancılı geçen adetim bu ay 4 gün gecikmeyle hafiif sancılı bir şekilde geldi, ki normalde ağrı kesici içmessem kesin bayılırım bu kez ağrı kesici bile içmedim... ve bu gün 3. gün olmasına rağmen başından itibaren daha 3. pedi değiştirdim... diğer pedlerimin de 1/2 si kadar kanamam olmuş... fakat göğüslerimdeki ağrı ve şişkinlik hissi geçti... hamile olduğumu düşünmüyorum... 10 aydır korunmuyoruz 1 kere doktora göründük eşimde bende herşey normalmiş.. fakat bu ay başka bir doktora daha görüneceğim... bu kanamanın neden böyle olduğu konusunda bir fikri olan var mı ?

bende de aynı şeyler var.. 2 hf.dır başımı nerye koysam sanki uyuyacağm ve geçmek bilmyen bel ağrımda cabası..Gerçi 2 gün önce bitti reglim, ihtimal vermedim bu yüzden ama yazıları okuyunca forumda ,benzer şeyler filan, acaba dedim üstüne görmek bu mu? Ama bol pıhtılıydı ve 4-5 gün süreceğine,3 gün sürdü..Temmuzda boş gebelik yüzünden kürtaj oldum bi de, ne bileyim ümitlenmek istemiyrum ama aşırı bi halsizlik de var.. Size sormak istediğim, eski bi mailinzdi o okuduğm, sonuç ne?? gebe miymişsinz?

X