Çamaşır makinasında hangi markayı önerirsiniz?

Jblal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2008
86
2
çamaşır makinesi almayı düşünüyorum.bu konuda yardım bekliyorum.hani marka model önerisiniz?

benimki bosch
leke programları falan da var
çok memnunum tavsiye ederim

benimki de bosch maxxx bende çok memnunum makinemden sana önerebilirim....

siemens nemim makinemin markası da..
2 yıllık evliyim bir sıkıntım yok şükür.

Konu ''Tavsiyeler'' başlığına taşınmıştır..

benimki ariston aqualtis,2 yıldır kullanıyorum çok memnunum.30 dk hızlı programı var harika bişi,birkere giyilebilen kıyafetleri yıkamak için çok ideal.ayrıca 8 kilo,yorganlar kolay yıkanıyor,bideeee çoook sessiz ya bazen durdumu acaba diye gidip bakıyorum tabi çalışıyo oluyoo..tavsiye ederim.

bizde ariston kullanıyoruz çok memnunuz tavsiye ederim canım.

Sadece Miele öneriyorum.. Model W - 3043

Makinenin kullanımı 20-25 yıl.. Adamlar mallarına o kadar güveniyor yani.. aklıma gelen özellikleri şöyle..
Sadece gömlekleri yıkayabildiğiniz bir seçenek var mesela.. Yıkansın, sadece yaka ve manşete ütü basın, giyilmeye hazır.
Mielde olup başka makinede olmayan en önemli özellik de çamaşır kazanının petek dokulu olması. Bu nedenle ipekli bile yıkayabiliyor, kuru temizlemeye götürülmesi gereken her şeyi makineye atabiliyorsunuz.
Diyelim ki deterjan gözünü doldurdunuz ve bir çift çorap yıkadınız. Yıkama bittiğinde deterjan gözünün dolu olduğunu görürsünüz. Sadece ihtiyacı kadar kullanır.
Makineyi çalıştırdınız ve evden çıktınız. Su kesildi. Bir süre sonra yeniden geldi. Makine borudan ilk gelen suyu herhangi bir pas tehlikesine karşı otomatikman gidere atar..
..vs... vs..
Bence Miele! yerimseniben

baktım herkes bosch önermiş benim ağzım yandı 11 senedir kullanıyorum 11 senede her yıl iki defa bozuldu en son bu ay 70 milyona su boşaltan yeri değişti iki sene önce değiştirmiştim of yaaa bence beyaz eşya şans işi nefret ettim artık yaaa atıyordum çöpe ama son bi şans verdim bir dahakine yenisini alacağım

benim makinam tüm beyaz eşyalarım olduğu gibi Beko, dijital ekranlı farklı programlı felan güzel yıkıyor ben memnunum

daha yeni aldım bende 2 ay olmadı çamaşırmakinemi alalı,
Arçelik aldım yeni en son çıkanından 8 kilo herşeyinden memnunum çok temiz yıkıo buruşturmuyor,dijital ekranlı,
onu tavsiye ederim kesinlikleee..
ama biz aldıktan sonra 9 kilosu çıktı bekonun,ona biraz üzüldüm ama ben makinemden 2 aylık memnunum diyima.s.

benimde Beko digital ekran memnunum ama bi kere bozdum düğmeleriyle oynayıp ufak bi parça değişti 3.5 senedir rahat kullanıyorum hele kupkut-ru çıkarmasına bayılıyorum :KK70: ayrıca Beko--Arçelik aynı fabrikadan çıkyor yani aynı parçalar(servisinde çalıştım) ama Arçeliğin adı var Bekoya göre biraz daha pahalı ama aynı ürünü Beko adında bulabilirsiniz.

ben arçelik 6103 kullanıyorum...çok da memnunum...
arçelik servis açısından çok avantajlı....resmini de koyuyorum...

6103slkl7.png

ya bizde alcaz ama çok pahalı bişey alamayız malum kriz dönemi şöle ekonomik bişey öenerecek varmı

bosch + siemens derim ben. ama en kaliteli markanın miele ve electrolux olduğunu düşünüyorum. onların da türkiye'de servis sayıları yeterli değil. ondan kaybediyorlar. aslında bir defa bu markaları aldığınızda servise pek ihtiyacınız olmuyor. ondan olabilir bu yetersizlik...:)

X