Arkadaşlar eşi sperm testı yaptıran var mı ??

blue_girl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2007
224
0
arkadaşlar eşımden doktor sperm testı ıstedı ama nasıl yapılıyor bu test bılgısı olan varmı ?? esımı bıturlu ıkna edemıyorum cocuk gıbı nasıl yapılacıgını soruyor bende bılmıorum bılgı verırmısınız ?? spermler nasıl alınıyor ??

arkadaşım benim eşim yaptırdı dr önce fiziksel olarak kontrol ediyor herhangi bir bozukluk varmı diye sonra bir tüpün içine eşin boşalıyor tabi bunu drun yanında yapmıyor başka bir odada yapılıyor eşin isterse bu sırada sen de yanında olabilirsin biz bayanlar ne aşamalardan geçiyoruz kontrol için eşin de bebek istiyorsa zor da olsa bu fedakarlığı yapmalı benim eşim kendisi test yaptırmak istedi çok şükür problem çıkmadı rahatladık

3 gün cinsel perhiz 4. günde tahlili veriyor erkekler bunu gurur meselesi yapıyor nedense arkadaşımın dedği gibi biz nelere katlanıyoruz

merhaba blue_girl benm eşimde yaptırdı.2-3 ay önce...ben kontrole gitmiştim sonra doktor ilk önce eşinizi kontrol edelim bir sorun yoksa sizi kontrol ederiz dedi...çünkü erkek sadece sperm veriyor kadının konrtolleri daha uzun ve daha yıpratıcıymış rahim filmi falan neyse...indik labaratuara adam elimize kap verdi biz başladık gülmeye ama ne gülme eşim bi kaba bakıyo bi bana bakıyo neyse sen yukarda otur ben birazdan gelirim dedi gitti gelmez oldu yarım saat 45 dk sonra geldi zor oldu ama hallettim dedi..neyse sonra öğrendim ki benim şaşkoloz kocam tuvalette masturbasyon yapmış aslında bir oda varmış bu iş için filmler dergiler yardımıyla oluyormuş...ama ne güldüm :):):):):):):):):)
bence eşine söyle hiç stres yapacak bir şey yok sadece kendi kendini tatmin edip akan meniyi kaba dolduracak..

benimkide yaptirdi belli araliklarla 4 kez..ilk olarak bi kontrolden gecti sonra test.3 ila 5 gün arasi cinsel iliski yasak sonra esin steril bir kaba (doktornuzdan yada eczanelerden temin edebilirsiniz) bosaliyo bunu eger eviniz yakinsa evinizde degilse doktorda yapabilirsiniz..spermler vücut disinda 1 saat yasiyor. 1 saat icinde doktora ulastirlmali..
kesinlikle korkulacak birsey yok kadinlarin yasadiklarinin yaninda erkegin bir kaba sperm vermesi hicbirsey..onlar bir kaba sperm veriyo ve köseye cekilio okadar
..birde benim esimin ilk testi biraz kötü cikmisti doktor bize cok bol meyve ve sebze tavsiye etti.hergün yedik taze mevye suyu yaptik heraksam,kola ,chips, abur cucburdan artik uzak duruyoruz ve bunlarin sonucu harika oldu. simdi spermleri cok hizli ve kaliteli

Arkadaşlar cok sagolun inanın cok bılgı sahıbı oldum bende bılmıyordum bu konu hakkında bırsey ...esımı daha ıyı rahatlatabılırım artık...ah bız neyapalım doktorda ne yaşadıgımızı bız dahaıyı bılırız ...

Merhabalar,esımın spermiogram test sonuçları aşağıda olduğu gibidir, değerlendirmenizi ve önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.
MIKTAR 1.8
RENGI DONUK BEYAZ
GORUNUMU OPELASANT
PH 7.8
LIKEIFIKASYON ZAMANI H 50
VIZKOZITE ARTMIS
MORFOLOJI NORMAL HUCRE 70
BAS AKROZOM ANOMALISI 10
KUYRUK ANOMALISI 5
DIGER (AMORF, IMMATUR, FORM ) 5
MOTILITE Lıneer progresyon gosteren motıl spermler (+3,+4) 50
non lıneer progresyon gosteren motıl spermler (+2) 5
non-progresıf motil spermler (+1) 15
non motıl spermler (0) 30
hucre sayısı 2 mılyon
absıtans suresı 4 gun

dırekt mıkroskobı : her sahada 15-20 round cells (lokosıt+spermatogenezis), 2-3 spermatozoa ve az lesitin krıstalı görüldü.

Merhaba eşim için sperm tahlili bana rahim filmi istediler ama film için 750 lira istediler kısacası şunu sorucam ben daha önce hamilelik yaşadım ama zorunlu kürtaj oldum rahim filmine gerek var mı gebe kalan biri için sizce

X