Saç Uzatma Yöntemleri Salarm nasl uzatabilirim

mevlana_42

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2008
10
0
:uhm: slm bayanlar ,ben aranıza yeni katıldam.bi sorum olacak saçlarımın çabucak uzaması için neler yapabilirim bi öneriniz varmı?çok yıkamak kurutuyor ...:uhm:

:uhm: slm bayanlar ,ben aranıza yeni katıldam.bi sorum olacak saçlarımın çabucak uzaması için neler yapabilirim bi öneriniz varmı?çok yıkamak kurutuyor ...:uhm:

canım bu konu ile ilgili bir sabit konu başlığı var.
saçlarım hızlı uzasın diyenler diye.orada tüm sorularına cevap ve tecrübe paylaşımları bulabilirsin.
kolay gelsin :)))

turplu suyu dene müthiş hızda büyütüo ben haftada 3 gün kullanıorum bugun 3, gunum yenı basladım uzadıgını gercekten hissettim ve cok saglıklı saclar daha canlı gorunuo suan 1 cm. kadar uzamıstır gozle gorebılıorm hihi denemeni tavsıye edıorm

10 gr. entele otunu - aktardan bulabilirsiniz, 2 bardak su ve 2 bardak sirkenin içinde kaynatıyorsunuz, su yarıya inene kadar kaynayacak ve bu suyu soğuyunca banyodan en az 1.5-2 önce evvel saç diplerine masaj yaparak sürüyorsunuz..Saçlar çok çabuk uzuyor.

bu da diğer formul:

Gerekli Malzemeler: 1. 5-10 gr. civarında Entele Otu, 2. Badem Yağı (küçük şişelerde oluyor), 3. Bepanthene (eczanelerde satılır küçük cam tüplerde)

Yapılışı: Saçlarınızı iyice yıkayın. Entele'yi bir cezvede su yarıya inene kadar kaynatın (su= cezvenin 4/3) demi tohumlardan süzdürün. Biraz ılıklaşınca badem yağını ve bepanthene'i kalan suyla iyice karıştırın. Daha sonra karışımı masaj şeklinde saç diplerine kadar uygulayın (iyice). Akabinde kafanıza naylon poşet geçirip üzerine saç kurutma makinesini 10-15 Dk. tutun. Biraz bekledikten sonra naylonu çıkartıp. Saçlarınızı yıkayın. Görün bakalım neler olacak.

(mesela) 1 cm. uzuyorsa 5 cm. uzar. Ayrıca seyrek bölgeler yeniden canlanır.

böleee bir bilgiye ulaştım bende umarım yardımcı olur:)

canim çok yıkamak saçı kurutyor ama birgün sabunla bir gün sadece ılık suyla yıka o zaman saç gercekten de çabuk uzuyor ve saglığını kaybetmiyor. ayrıca saçı yaglamak da çok etkili. ve entele bir de turplu suyu da kullandığın zaman saç mecbur uzar baska çaresi yok:))

SLM simdik sen turplari rendele 3 bardak su icinde yarim saat kaynat süz ve iliklasmasini bekle yumurta sarisini kir icinde sacina sür masaj yaparak 2 saat beklet faydasini görüceksin

Son düzenleme:
neden bu arkadaşlar kolaya kaçıyor acaba
bi sürü başlık var üşenmeyin de açın okuyun.

X