2 aylık hamileyim bebeğimi hissedebiliyorum...

canım tebrikler bende bugun tam 7 haftalık hamişim ben pek hissetmiyorum ama bilen cevaplarsa bende faydalanmıs olurum

Valla ben 12 haftalık hamileyim. Henüz bişey hissetmiyorum ama eşim her akşam karnımı dinliyor ve söylediğine göre kalp atışlarını hissediyormuş :)

tebrikler tatlım rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallahhh darısı tüm anne baba olmak isteyenlerin başına ve bizlerinnn dualarını esirgeme bizlerden

Malesef bu mümkün değil 8 haftalık bebek hareket bile edemez etsede sen mümkün değil hissedemezsin senin o hissettiğin gaz.Bende elimi karnımın üzerine koyunca sanki içinde bişeyler hareket ediyo iniyo kalkıyo karnım ama o gazdan.Ayrıca göbeğimizde pıt pıt atar kızlar yani onunda bebeğin kalp atışı olması olanaksız.Anca 7.ayda çok sessiz bi ortamda duyulabilirmiş.Yani 8 haftalık bebek hareket bile edemez bence o beebk hareketleri değil.

bende 2,5 aylık hamıleyken hıssetmıstım hareketlerını kelebek gıbı karnımın ıcınde cırpınıyodu dahası esımde elını koydugunda hıssetmıstı.doktor nerdeyse ımkansız oldugunu solemıstı ama ben hala ıddalıyım o bebısın hareketlerıydı

ilk hamilelikte o kadar erken hissedilmiyor diye biliyorum.ben 15.haftada anca hiissettim kızımı.o kadar erken imkansız diyolar doktorlar.

Ben çok iddali konuşmak istemiyorum ama canım yani 8. haftada bir bebek zaten kaç milim birşeyki daha yeni oluşuyor hissetmen imkansız. En erken benim bildiğim 3. aydan sonra hareketlenmeye başladığı yengemden biliyorum 4. ayda hissetmeye başlamıştı hareketlerin bebişinin....
Ben hamile değilim ama bağırsaklarımda hazımsızlık problemim var ve beni görsen bazen karnımda hareketler gözle bile görülüyor hatta çoğu zaman bu harekketlenmeden rahatsız olurum sanki içimde bişey oynuyormuş gibi habire kasılır bence seninkide gazdıra.s.

Ben yakın arkadaşımdan biliyorum 5 ayın başından itibaren az az hissetmeye başlamıştı , 8 haftalıkken belli bile değildi , umarım sağlıkla bebeğini kucağına alırsın .

kızlar isizn hissettikleriniz mümkün değil bebek hareketleri olsun.hemde kesinlikle.bunu dr larınızla paylaşın bakalım ne diyecek.bende hissettiğimi sanıyordum takiii 5,6 aylık olana kadar.işte o zaman anlıyorsunuz ki o hissettiğinizi sandığınız şey tamamen başka bir his.esas bebek hareketleri 5 yada en geç 6 ayda ortaya çıkıyor....

Kızlar ilk 3 ayda bebek hareketlerini hissetmek imkansız gibi birşey!!Kaç milim ki daha?5.-6.aydan sonra net olarak hissedilebiliyor!İlk 3 ayda bağırsaklarda problemler olduğu için gaz hareketleridir büyük ihtimalle :))

hissetiğim tekme atar gibi değil hareketlerini değil ama kalp atışlarını çok hissediyorum belli biyerde 5 yada 10 saniye seyirir gibi atıyo. he buarada bu benim ikinci gebeliğim ilkinde hiç böle bişey başıma gelmemişti bunda olunca şaşşıırdıımmmm:CüvCüv:

ben 13 haftalık hamileyim iki gün önce kasığımı ve karnımı sıkştırır gibi eğildim aynı noktadan iki kere tekme gibi hareket hissettim hatta korktum noluyo ben anlayana kadar geçti zati daha da öle bişiy olmadı ama hissettim bi kere de olsa

hayırlı olsun guzelım bebegınde..ben 17 haftalık hamıleyım daha ne dogru duzgun karnım şişti ne de hareketlerini hissediyorum.. hangimizinki normal..

ben 12. haftadayım ultrasonda bebeği gördüm.. elleri ayakları kıpırdıyordu...şaşırdım...dr neden hissedemiyorum dedim .. hissetmemen normal 20 hafta da hissetmeye başlarsın dedi...
bebeğin hayırlı uğurlu olsun sağlıkla kucakla inşallah.. darısı olmayanların başına inşallah....

O kanat çıppıntısı gibi atışları bende 2 aylıkken bir kaç gün hissettim sonra kesildi. Ama bebek değildi o ya çünkü şuanda öyle bişey olmuyor....

ayşegül hissedebilirsin doğaldır benim ananem erkek bebeğim olacağı vakit 40.günden itibaren karnımda pır pır oynamaya başlar derdi.. benimde öyle oldu 2.5 aylıkken hissetmeye başlamıştım ve oğlum oldu.. vardır eskilerin bildiği bişiler hayılı olsun oğlun geliyor hayırlısıyla...

bence de 8. hafta bebek hareketlerini hissetmek icin cok ama cok erken bir donem...normalde 18 ila 20.haftalar arasinda hissediliyor..ki bu ilk gebelikse daha da ileri kayabiliyor dr larin dedigine gore...ben 19.haftamda hissetmistim net olarak....bence sizinki bebek hareketi degil kesinlikle gaz...ama merak etme arkadasim 6. 7.aylarda o kadar cok cirpinir ki bebisin seni uykundan uyandirir...

X