Acill..25 haftalik gebeyim.1,5 haftadir vucudum kaşiniyor..

ezgim35

Guru
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2008
278
0
38
25 haftalık gebeyim vücudum 1,5 haftadır kaşınıyor.gögüslerde başladı karın kalça bacak kol lara kadar geldı.alerjı gibi bişi oldu.dr uma soledım ılaçları kestırdı,alerjı şurubu verdı.ama oda nafile.cildiyeciye görünecem şimdi.böyle durumla karşılaşan varmı?bilgilerinizi benimle paylaşın lütfen!! yardımlarınızı beklıyorum.benneyaptımki:1no2:

canım öncelikle geçmiş olsun kaşıntıı çok kötü ve zorr geçiyor ve insanın sinirlerini baya hırpalıyor.ben hamişken henüz yaşamadım ama daha önceden malesef sık sık bu sorunu yaşıyordum.şuan allahaşükür birşey yok ama hamilelerde ve doğum yapan kadınlarda olabiliyormuş.duymuştum.sanırsam dr bi solusyon veriyor ve bu ilaçla yıkanıyorsun ama tam hatırlayamıyorum yanlış bilgide vermek istemem..

25 haftalık gebeyim vücudum 1,5 haftadır kaşınıyor.gögüslerde başladı karın kalça bacak kol lara kadar geldı.alerjı gibi bişi oldu.dr uma soledım ılaçları kestırdı,alerjı şurubu verdı.ama oda nafile.cildiyeciye görünecem şimdi.böyle durumla karşılaşan varmı?bilgilerinizi benimle paylaşın lütfen!! yardımlarınızı beklıyorum.benneyaptımki:1no2:

Canım sen geç bile kalmışın kaşınmakla, ben 8 haftalık hamileyim ve deli gibi kaşınıyorum. Hamilelikte olan şeyler bunlar, kafana takma. Ben tabi deli gibi yemek yediğimden ve birden çok kilo aldığımdan erken başladım kaşınmaya:roflol: Vücudun genişledikce kaşıntıların artacaktır.

benimde hamileliğimin 8 haftasında kaşıntı ortaya çıktı ne yaptıysalar bir sürü tesler felan hiç bişey bulunamadı artık kaşınmaktan ağlıyodum gece gündüz kaşın işyerinde kaşın işe bile gidemez hale geldim kaşıdığım yerler kanamaya başladı ve ben bu kaşıntı belasını tam 1,5 ay çektim çok acı çektim halen kaşıntıdan kalan izlerim duruyo allah kolaylık versin ve ben bu kaşıntıyı doğuma kadar çekecektim doktordan izinsiz bi şekilde 2 çeşit ilaçla geçirebildim artık herşeyi göze almıştım hatta yine geçmezse çocuğu bile aldırmayı düşündüm çok zor günlerdi allah yardımcın olsun şükür şimdi kızım 4 yaşında çok sağlıklı herşey yolunda sende anlatırsın çabucak inşallah...

benimde hamileliğimin 8 haftasında kaşıntı ortaya çıktı ne yaptıysalar bir sürü tesler felan hiç bişey bulunamadı artık kaşınmaktan ağlıyodum gece gündüz kaşın işyerinde kaşın işe bile gidemez hale geldim kaşıdığım yerler kanamaya başladı ve ben bu kaşıntı belasını tam 1,5 ay çektim çok acı çektim halen kaşıntıdan kalan izlerim duruyo allah kolaylık versin ve ben bu kaşıntıyı doğuma kadar çekecektim doktordan izinsiz bi şekilde 2 çeşit ilaçla geçirebildim artık herşeyi göze almıştım hatta yine geçmezse çocuğu bile aldırmayı düşündüm çok zor günlerdi allah yardımcın olsun şükür şimdi kızım 4 yaşında çok sağlıklı herşey yolunda sende anlatırsın çabucak inşallah...

dr.şurup verdı ama nafıle.cildiyeye git dayanamıyosan dedı.çalısıyorum ızın olayım sorun oluyor.ızın alıp en kısa surede gıtmem lazım.dedıgın gıbı berbat bısı gecelerı uykudan uyandırıyor resmen..senağlama

arkadaşım cildiyeyede gitsen bi çaresi yok yinede sen bilirsin ben bunu çok araştırdım bide şöyle deyenler var çok sevindiğimiz bişeye hamileyken kurdeşen oldun derler bu kaşıntıya belkide sevinçten yada bi anlık heyecen üzüntüde olabilir bi doktorda bana bunu demişti ama ben sevinçten olmuştum hamileyim diye çoğu kişiden duydum doğuma kadar kaşındım diyenlerde var dediğim gibi allah yardımcın olsun atlatırsın inşallah aklında kalmasın istersen bütün testlerini yaptır belki yediğin bişeydende olabilirsin yediklerinede dikkat et...a.s.

aslında eşimle gecen hafta tartısmıstık yanı bısey soledı bana oan cok uzuldum hatta bagıra bagıra ağlamıstım ve ertesi gun yada sonrasında basladım kasınmaya.acaba dedıgın seymıdır bu:1shok: eger oyleyse bu hep devam mı eder acaba..:uhm:

devam eder mi bilmem ama edenler var dediğim gibi ben bu kaşıntıyı doktordan izinsiz ilaçla atlattım sen yinede görün doktora tahlillerini yaptır...

aslında eşimle gecen hafta tartısmıstık yanı bısey soledı bana oan cok uzuldum hatta bagıra bagıra ağlamıstım ve ertesi gun yada sonrasında basladım kasınmaya.acaba dedıgın seymıdır bu:1shok: eger oyleyse bu hep devam mı eder acaba..:uhm:

esinde bi zahmet anlayisli olsun bi gonlunu alsin bak nasil iyi olursun.kadinlar hamileyken coook fazla hassas oluyorlar.gercekten bunu bilmeyen eslere surekli hatirlatmeak gerek diye dusunuyorum.gecmis olsun

X