Photoshopla Fotoğraflarınıza çerçeve eklemek

XSXimal

Üzeni yolla... Salla...
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2007
2.082
9

İşte size en basit yöntemi ile fotoğraflarınıza nasıl çerveve ekleyebileceğinizi anlattım arkadaşlar. Birçok yöntemi var, kendinizde dizany edebilirsiniz ama photoshop bilginizin biraz daha gelişmiş olması lazım.

Resimlediğim bilgileri daha iyi görüp anlayabilmeniz için boyutlarını küçültmedim, umarım sayfayı devirmez.:eek:

Çerçevemiz
21er0.jpg

Bu beni kızım
damlamux7.jpg

File- Open ile istediğimiz resimleri ctrl tuşuna birlikte basarak resimlerimizi seçip alıyoruz.
adszie4.jpg

Magic wand tool ile çerçevemizin içini siliyoruz. Arkadaşlar silgi ile de silebilirsiniz ama bu seçim aynı renkleri tek tık ile silmenizi sağlar. Birkaç yer silecekseniz shift tuşu ile birlikte tıklayın. İkinci işaretlediğim yer silgidir, eğer üzerinde yıldız varsa o da tek tık ile işaretlediğiniz yerleri silmenizi sağlar. Sadece silgi olanı seçerseniz o oda istediğiniz boyutta siler (İlk önce boyutlarını seçmelisiniz)

adsz1ft9.jpg

Daha sonra resminizin boyutlarına bakın eğer uyuyorsa hiç ellemeyin ama biri büyük biri küçük ise image-image size, tıklayarak boyutlarına bakın ve her ikisini de ayarlayın.
constrain propostions işaretli ise kaldırın, çünkü işaretli olunca otamatik büyütme yapıyor.

adsz2op6.jpg

Çerçevenin içini sildik, ebatlarını da ayarladık şimdi işaretlediğim yere tıklayın ve çerçevenizi fare ile tutarak fotoğrafınızın üzerine atın.

adsz3zq4.jpg

Sıra geldi kaydetmeye…
File- save as seçeneğine gelin.

adsz4od8.jpg

Böyle bir kutucuk açılacak.
Kaydetmek istediğiniz yeri seçin.
İsmini değiştirin yoksa fotoğrafınızın üzerine kaydeder.
Seçiminizi JPG olarak seçin.
Ve kaydedin…
adsz5hv2.jpg

Ve işte kaydedilmiş olarak kullanıma hazır son halisengözlerimebaksanab
damlammqr1.jpg

İster masaüstünde kullanın,
İster sevdiklerinize gönderin,
İsterseniz cep tlf aktarak mms atın, yada duvar kağıdı yapın.
Tercih size kalmış:icecream:

Kızlar birde not düşeyim. (Edit tuşu yine yok, biraz sonda kaldı ama...)
Ben programın orjinalini kullanıyorum, eğer net.ten demo indirip kullanıyorsanız bazı özellikleri çalışmayabilir. Ama yinede bunları yapabilirsiniz.

Çerçeve modellerini Adıvar arkadaşımız buraya eklemiş eğer elinizde yoksa buradan alabilirsiniz.
Aklınıza takılan yada anlamadığınız yer varsa sorabilirsiniz.
kaydirigubbakcemile5

sağ arkadaşım ya mütiş ilgimi çekiyordu fotoşop proğramım vardı virüs girince silindi bulup bir yerlerden tekrar yükleme yapmam lazım

X