Hamileyken sa kestirmek

tam anneme saçlarım felaket kestirip dip yaptırayım dedim ben randevu almadan minicik randevuyu almış :))))) annem sakın kestirme dedi valla inanmıyorum ama daha çok annemden korkuyorum :))))))

valla kıslar ben hamile kalallı 3 kere kestirdim hiç boyatmadım ama 3 kere katları nı düzeltmek amacıyla gittim kestirdim hiç bişi olmazz merak etmeyin ya batıl inanç onlar

vallahi kızlar bende kestirdim.saçlarım çok yıpranmıştı.bakımsız gezmektense bana batıl inanç gibi geliyor.bebeğin ömrünün uzunluğunu kısalığı yüce rabbim bilir.

saç cansız bir protein tabakasından başka birşey değil. ölü doku yani...hamile olmakla saç kestirmek arasında olumsuz bir bağ bulamadım yani. nerden çıkmışsa....

hamileyken saç kesilmez derler bizde,ama bu inanıp inanmamana bağlı,inanıyosan ve kestiriyosan kkötü olabilir Allah korusun ama inanmadığınız sürece hiçbişey olmaz kızlar takmayın kafanıza

ben hamile kaldığımı öğrendim gittim saçımı kestirdim rahat geçireyim yazı diye bilmiyordum kestirilmez dendiğini bilseydim kestirirmiydim bilmiyorum ama batıl inanç olumlu düşünmek lazım bence

Ben inanmam böyle şeylere ama çevrem inanıyor, kesmek istiyorum sacımı fakat Allah korusun bişey olsa, yer bitirirler beni , çok arada kaldım...:2:

İki kez kestirdim Allah şükür sorun yaşamadım kurutmak zor oluyor bence kestirmek lazım rahat etmek için.

ben saçlarımı kestirdim kızlar taranmıyordu ve çok dökülüyordu. inanmıyorum böyle şeylere zaten batıl inanç.

bende kestim düşük tehlikem var yatıyorum hiç kakmıyorum esim yıkıyor beni sacım sakız gıbı oldu temizlenmiyordu ve eşime eziyet oda gunah sonuçta Alla bilir kimin ne ömrü var.Allaha emanet

hanimlar merhaba,benim de uzun saclarim var,sadece uclarindan biraz kestirmistim.simdide halen uzunlar,cogu Zaman ugrasamaiyorm toplayip Topuz yapiyorum.Dusunuyorumda iyice kisaltsammi,bebek gelince galiba hic bakamicam saclarima.

ya şimdi herkes saçma derken bunu anlatmak ne kadar doğru gelecek bilemiyorum ama ben bebeğimi doğumdan 3 ay sonra kaybettim ne yazıkki sonrasında çok sorguladım kendimi..insan böyle durumlarda kendisinde suç var mı diye didik didik ediyo kendisini..lohusayken sanırım 20 günlük falandı bebeğim saçlarımı kestirip röfle yaptırdım.hamile değildim ama sonradan duydum hamileyken saç kesilmez diye..evet batıl geliyor insana ama yaşadığım bu olay beni çok tedirgin etti..şimdi tekrar hamileyim saçlarımın yarısı bembeyaz ve bebeğimi kaybettikten sonra o sıkıntıyla banyoya girip rastgele makaslamıştım..psikoloji bozuksa insan ne yapacağını bilmiyor.sonra hamile kaldım saçlarımın yarısı uzun yarısı kısa ama tek makas atmayı düşünmüyorum..bunu da anlatmak istedim

büyüklrde kestirmeyn derler ama ne alaka ben kestirdim valla boyatmayın zararlı ama kestirmenn ne zarırı olablrki..bende kestirdim kaç kez şükr bişyde olamdı bebeğimde nur topu gibi doğdu hemde ..

bende kestirmiştim hamileyken tamam boyaya karşıyım onun direk zararı dokunuyo ama bence kestirmek eskilerden kalma inaçlardan birisi işte allah ne kadar ömür biçtiyse o kadar yaşıcaz ....ama kalbinde kuşkuyo düşüyosan çok zor durumdada diilsen kestirme derim zaten hamileyken psikolojimiz bozuluyo ondan sonra hep içinde kuşkuyla yaşarsın buda insanı etkiler

X